Dzisiaj jest wtorek 24 maja 2022 r. imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI


26.05.2012

Robert Lewandowski odwiedził szkołę w Lesznie

21 czerwca br. w czwartek dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lesznie przeżyły niezwykły dzień pełen niezapomnianych emocji. Z "koleżeńską" wizytą przyjechał Robert Lewandowski - Gwiazda Borussi Dortmund, reprezentacyjny napastnik i strzelec bramki w meczu z Grecją na UEFA EURO 2012.

Robert Lewandowski chodził do Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lesznie, tu również zaczynał swoje pierwsze treningi na szkolnym boisku. Mama piłkarza Pani Iwona Lewandowska jest tutaj nauczycielką wf-u i postanowiła zrobić niespodziankę swoim uczniom i zaprosiła syna do szkoły. Roberta nie trzeba było namawiać, zrobił to z wielką radością. "To trochę dziwne uczucie, chodziłem do tej szkoły kilkanaście lat temu. Spędziłem tu wiele chwil, praktycznie całe moje dzieciństwo, podstawówkę i gimnazjum. Fajnie było sobie przypomnieć nauczycieli, którzy do dziś tu pracują".

Robert przy okazji wizyty w szkole spotkał się ze swoimi nauczycielkami, które wspominają go bardzo ciepło i serdecznie. Mówiły, że Robert był zawsze grzecznym i zdyscyplinowanym uczniem, a każdą wolną chwilę spędzał na boisku. Bardzo wzruszające było spotkanie piłkarza z Panią Dorotą Górecką - która jest radną naszego powiatu, a przez wiele lat była wychowawczynią Roberta i nauczycielką chemii.

Piłkarz przyznał, że cieszy się z tego, że w swojej dawnej szkole jest tak dobrze postrzegany, że na ścianach wiszą gazetki traktujące właśnie o jego wyczynach sportowych. - "Leszno jest małą miejscowością, tym bardziej cieszę się, że nie zapomnieli, że chodziłem do tej szkoły. Te spotkania też trzymają mnie w napięciu, fajnie jest spotykać się z młodzieżą i odpowiadać na ich pytania, nie tylko dotyczące piłki nożnej, ale także tego, jak to było kiedy chodziłem tu do szkoły."

Podczas spotkania dzieci i młodzież zadawała wiele pytań, niektóre były bardzo zaskakujące i nietypowe. Pytany o to co trzeba zrobić, żeby stać się tak wielkim piłkarzem? Odpowiedział, że "najważniejsze to mieć zapał i dążyć z wytrwałością do spełniania swoich marzeń, bo nie zawsze jest tak, że są tylko fajne chwile. Nie zawsze wychodzi tak jakby się tego oczekiwało."
Wielokrotnie podkreślał, że oprócz piłki bardzo ważna jest nauka, mówił, że piłkarzem nie jest się do końca życia i że trzeba mieć plany na przyszłość. Wszystkich uczniów przekonywał do nauki języków obcych, wspominał jak sam musiał przejść przyspieszony kurs języka niemieckiego po tym jak trafił do obecnego klubu - Borussi Dortmunt. Po zakończeniu spotkania piłkarz długo rozdawał autografy i pozował do zdjęć z dzieciakami.

Piłkarz wyznał, że najbliższe dni i tygodnie to dla niego czas na odpoczynek i urlop - Później rozpoczną się przygotowania do sezonu. "Tak naprawdę zaraz znowu zaczyna się to wszystko, reprezentacja, Liga Mistrzów, można powiedzieć - standard - dodał."

Robertowi Lewandowskiemu życzymy udanego odpoczynku i wielu sukcesów sportowych.

Więcej informacji o spotkaniu:
http://euro2012.tvp.pl/7778990/lewandowski-pod-ostrzalem-pytandzieci

http://tvp.info/informacje/polska/do-dzis-nie-wiem-czego-nam-zabraklo/7779622

(arch pwz)

 

 

arch pwz

powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.