Dzisiaj jest czwartek 28 września 2023 r. imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI


10.07.2012

Teatr mamy obwoźny!!!

Młodzi aktorzy z Borzęcina kolejny raz zaprezentowali swoje umiejętności. Piątoklasiści swoje najnowsze przedstawienie wystawili siedem razy i jeszcze by mogli występować, ale rok szkolny im się skończył...

Telewizja - Świata Wizja! Taki tytuł nosi przedstawienie, które ostatnio mogliśmy obejrzeć w wykonaniu uczniów koła teatralnego szkoły w Borzęcinie.

Uczniowie pokazali publiczności karykaturę programu telewizyjnego, w którym uświadamiają zebranych, że nie muszą wychodzić z domu ani otwierać okien, bo "ich okno jest włączone", że nie muszą mieć własnych przemyśleń, bo poglądy głoszone w telewizji będą ich poglądami, jeśli tylko pokornie łykną przetrawioną już papkę informacyjną, że nie muszą sprawdzać jaka jest pogoda, bo dowiedzą się tego z telewizji, a zresztą to nie ma znaczenia, bo będzie ciepło albo zimno, w zależności od tego, jaka będzie temperatura, a przede wszystkim to, że telewizorów nie trzeba włączać, bo w większości domów są włączone, ani wyłączać też nie trzeba, bo zawsze można liczyć na powtórkę.

Scenariusz był efektem radosnej twórczości uczniów i nauczycieli. Dzieci przez cały rok szkolny wymyślały dla siebie poszczególne scenki i prezentowały je. Potem wszystko zostało zebrane w jeden scenariusz, a nauczyciele dopisali kilka scenek wychowawczych. Własnym sumptem i przy ogromnej pomocy rodziców skompletowano kostiumy, odbyły się dziesiątki prób i obwoĄny teatr mógł ruszyć w trasę.

Pierwsze przystankiem był Przegląd Teatrów Szkolnych w Starych Babicach, gdzie nagrodzono nas brawami i bardzo przydatnym w dalszej działalności koszem do wożenia rekwizytów.

Drugim przystankiem było Centrum Onkologii na Ursynowie, gdzie wystąpiliśmy już po raz piąty. Jak zwykle spotkaliśmy się z ogromnym aplauzem i ciepłym przyjęciem ze strony pacjentów. Następnym przystankiem był zaprzyjaĄniony już z naszymi aktorami Dom Opieki "Oaza" w Koczargach Starych, a póĄniej przedstawienia dla przedszkolaków, dla uczniów i nauczycieli.

Zwieńczeniem przedsięwzięcia był występ przed najważniejszą dla dzieci publicznością, a mianowicie przed rodzicami. Każdy spektakl wywołał salwy śmiechu i został nagrodzony ogromnymi brawami. Można górnolotnie powiedzieć, że dzieciom udało się stworzyć fantastyczne kreacje. Mamy nadzieję, że po naszym spektaklu Drodzy Telemaniacy wyłączą swoje okna na świat i przeniosą się tam, gdzie toczy się prawdziwe życie.

Jolanta Krasnodębska

 

powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.