Dzisiaj jest sobota 23 października 2021 r. imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI


07.08.2012

Młodzież ze Starych Babic i Wilna wzięła udział w międzynarodowym wakacyjnym projekcie artystycznym
"O!Twórz się"

W dniach od 2 do 7 lipca Stowarzyszenie Kuźnia Przyjaźni realizowało międzynarodowy projekt artystyczny "O!twórz się" finansowany z Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży.

Uczestnikami projektu była młodzież gimnazjalna i licealna z podwarszawskiej gminy Stare Babice oraz młodzi ludzie z Wilna uczęszczający do polskiej szkoły, której patronem jest Antoni Wiwulski.
Miejscem "zakwaterowania" uczestników była Twierdza Toruń - Fort IV. Głównym tematem spotkań było indywidualne i wspólne "Otwieranie i tworzenie" poprzez kulturę, która łączy ludzi, poszerza horyzonty oraz uczy otwartości. W ramach działań były przeprowadzone warsztaty twórcze, gra miejska, zwiedzaliśmy toruńskie muzea i teatr Baj Pomorski. Projekt zakończono plenerowym happeningiem z udziałem publiczności. Kulminacją imprezy były wspólne tańce.

Relacja filmowa

Więcej informacji o projekcie na stronie Stowarzyszenia Kuźnia Przyjaźni: www.kuzniaprzyjazni.art.pl/

Uczestnikami projektu byli: 10 osób z Polski i 10 z Litwy oraz 4 opiekunów.

Do znalezienia partnera projektu Stowarzyszenie skorzystało z wcześniejszych kontaktów gminy z litewskimi szkołami.

Stowarzyszenie Kuźnia Przyjaźni otrzymało dofinansowanie projektu w wys. 19 tysięcy złotych z Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży . Młodzież nie płaciła za uczestnictwo w projekcie, ale wkładała w przedsięwzięcie swoje zaangażowanie, zdolności, prace. Koordynatorzy i opiekunowie pracowali jako wolontariusze.


Z RADOŚCIĄ, PRZYJEMNOŚCIĄ i SATYSFAKCJĄ INFORMUJEMY!
W WYNIKU KONKURSU WNIOSKÓW
Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży ( www.plf.org.pl )

Nasz projekt
"O!TWÓRZ SIĘ!!"- "OPEN YOURSELF!" został zaakceptowany!!!

Realizacja: 2-7 lipca, Toruń, Fort IV

Uczestnicy:

  • Polska: 10-osobowa grupa powstała w trakcie przeprowadzanych przez Stowarzyszenie Kuźnia Przyjaźni na terenie Gminy Stare Babice warsztatowych piątkowych spotkań twórczych
    "OT!Warte!". Do grupy weszły osoby aktywne, chętnie poznające innych ludzi i inne kultury. Połączyła ich fascynacja teatrem i sztuką. Uczestnicy grupy są bardzo chętni do dzielenia się z rówieśnikami nabytymi podczas warsztatów umiejętnościami i wiedzą.

  • Litwa: w projekcie wezmą udział uczniowie 8 i 9 klas Szkoły Podstawowej im. Antoniego Wiwulskiego z Wilna - 10 osób. Jest to młodzież interesująca się literaturą, historią, sztuką, uczestniczy w różnych projektach, konkursach i imprezach szkolnych.

Priorytety :

  • promowanie dialogu międzykulturowego i międzyetnicznego
  • włączenie społeczności lokalnej do działań,promujacych polsko-litewską przyjaźń młodzieżową
  • główne tematy działań projektu:
  • dialog międzykulturowy
  • sztuka (teatr, muzyka, literatura)

Głównym celem projektu jest wzajemne poznanie twórczej młodzieży z Wilna i Gminy Stare Babice, nawiązanie dialogu, międzykulturowa integracja i aktywizacja, praca nad indywidualnym i grupowym rozwojem uczestników, poprzez zorganizowanie 5-dniowego edukacyjno-integracyjnego spotkania.

Głównym tematem spotkań będzie indywidualne i wspólne "Otwieranie i tworzenie” poprzez kulturę, która łączy ludzi, poszerza horyzonty oraz uczy otwartości.

W ramach działań zostaną przeprowadzone warsztaty teatralne i treningi twórczego myślenia. Podczas warsztatów teatralnych planujemy zabawy i etiudy teatralne, ćwiczenia aktorskie. Uczestnicy poznają wybrane elementy technik, odblokowujących spontaniczną aktywność; różnorodne twórcze sposoby działania; poszerzą zasoby wiedzy i umiejętności w zakresie komunikacji i ekspresji. Techniki teatralne są sprawdzonym narzędziem poznania siebie i bardzo pomocne w przełamywaniu nieśmiałości i motywowaniu do otwierania się na innych. Na warsztatach twórczego myślenia będziemy kształtować ogromnie ważne w relacjach z ludźmi i światem, umiejętności słuchania, współpracy w grupie, właściwego krytykowania, wychodzenia poza schematy myślowe. Będą poprowadzone specjalne ćwiczenia rozwijające koncentrację, wyobraźnię, fantazję i giętkość umysłu.

Projekt przewiduje stworzenie finałowego plenerowego happeningu teatralnego z włączeniem społeczności lokalnej.

L. Miłowanowa

powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.