Dzisiaj jest sobota 23 października 2021 r. imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI


8.11.2012

Święto Szkoły w Borzęcinie Dużym

Co roku pod koniec października, w Borzęcinie Dużym tradycja spotyka się ze współczesnością, kombatanci odwiedzają dzieci, wspólnie śpiewają patriotyczne pieśni i rozmawiają. Tak było również i tym razem - 26 października podczas Święta borzęcińskiej Szkoły im. Armii Krajowej Grupy "Kampinos".

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 9:00 w borzęcińskim kościele, gdzie odprawiono Mszę Św. w intencji kombatantów, uczniów i pracowników szkoły. Podczas Mszy poświęcono także plecaki szkolne wraz z książkami. Następnie zebrani przeszli do hali sportowej na dalszą część uroczystości. Już na wstępie uwagę wszystkich zwracała imponująca dekoracja wykonana pod kierunkiem Ewy Urniaż- Szymańskiej przedstawiająca wyobrażenie powstańczej Warszawy.

Motywem przewodnim całej uroczystości były "Zakazane Piosenki". Ich klimat dał się wyraźnie odczuć podczas zaprezentowanych przez uczniów scenek z okupowanej stolicy, inscenizacji walk i przemarszów oddziałów partyzanckich. Nie zabrakło również piosenek wykonywanych przez dzieci, a utwór finałowy "Gdzie są chłopcy z tamtych lat" doprowadził widzów do konkluzji- że "chłopcy ci" są dziś razem z dziećmi w szkole- to kombatanci z Armii Krajowej.

Brawa należą się wielu nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do wystąpień: Jolancie Krasnodębskiej za opracowanie patriotycznego scenariusza i Bernardowi Olosiowi za piękną oprawę muzyczną. Wspaniale zaprezentowali się także w swoich wystąpieniach pierwszacy przygotowani przez Justynę Szczepanik, Beatę Smolarek i Małgorzatę Gutte-Jesionowską. 63 dzieci zostało pasowanych na uczniów i otrzymało pierwsze w życiu legitymacje szkolne. Od szóstoklasistów dzieci dostały w prezencie książki pt. "Kocham Polskę".

Nie zabrakło również innych miłych akcentów. Jolanta Stępniak - Członek Zarządu PWZ sprezentowała dzieciom sprzęt sportowy- w nagrodę za uzyskanie przez szkołę I miejsca w powiatowej rywalizacji sportowej. Wręczyła również w imieniu TPD odznaki "Przyjaciel Dziecka" - Alicji Napurce - kierownikowi GOPS i Wandzie Morawskiej Przewodniczącej Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej. Urszula Przymus - Prezes Rady Pamięci Rzeczpospolitej Kampinoskiej podarowała szkole książki pt. "Niepokalane Serce NMP Opiekunki Niepodległości". Uroczystość była również okazją do wręczenia grafiki z wizerunkiem Matki Bożej wykonanej przez Ewę Urniaż Szymańską - ks. Prałatowi Bogdanowi Wosławskiemu.

Na zakończenie spotkania Dyrektor Szkoły Beata Błaszczak podziękowała wszystkim za udział w uroczystości i zaprosiła na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców i rodziców dzieci z klas pierwszych. Przy stołach nastąpiła integracja wielopokoleniowa i prowadzono wiele ciekawych rozmów. I tylko szkoda, że następne Święto Szkoły będzie dopiero za rok...

więcej zdjęć FOTOGALERIA

Marcin Łada


powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.