Dzisiaj jest wtorek 21 maja 2019 r. imieniny Jana, Moniki, Wiktora
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI


15.11.2012

Gminne Święto Niepodległości

9 listopada o godz.17.30 spotkaliśmy się w Starych Babicach na gminnej uroczystości szkolnej zorganizowanej z okazji Święta Niepodległości Polski. Uroczystość przygotowała Szkoła Podstawowa w Starych Babicach im. H. Sienkiewicza.

Wieczorne spotkanie patriotyczne ściągnęło do babickiej podstawówki bardzo wiele osób. Wśród nich obecni byli przedstawiciele władz samorządowych gminy i powiatu, ze Starostą Janem Żychlińskim i Wójtem Krzysztofem Turkiem. Zebrani zasiedli w hali sportowej szkoły i wysłuchali programu artystycznego przygotowanego przez uczniów i absolwentów tej placówki.

Na wstępie do zebranych przemówił Wójt Gminy Stare Babice Krzysztof Turek, który przedstawił zagadnienia związane ze Świętem Niepodległości, mówił także o potrzebie działań patriotycznych we współczesnych czasach i ich znaczeniu dla lokalnej społeczności.

Dzieci i młodzież wystąpiły w spektaklu teatralnym przygotowanym przez Ludmiłę Miłowanow i Izabellę Kurowską-Brandenburską. Usłyszeliśmy także pieśni patriotyczne w wykonaniu Chóru Szkolnego i Gminnej Orkiestry Młodzieżowej prowadzonych przez Ewę i Mariusza Dżyga. Niezwykle liczny udział młodzieży w tym artystycznym przedsięwzięciu wzbudził duże uznanie publiczności.

Na zakończenie spotkania wystąpiła Dyrektor Szkoły Dorota Smolińska, która podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości. Podkreśliła, że w programie artystycznym wystąpili oprócz uczniów także dawni absolwenci tej szkoły, którzy nadal przychodzą na zajęcia muzyczne i teatralne prowadzone przez babicką placówkę.

Świętowaliśmy radośnie z dala od polityki i podziałów społecznych, a po uroczystości wspólnie spotkaliśmy się w kuluarach szkolnych korytarzy przy smacznym cieście i herbacie. Tematów do rozmów nie brakowało. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za przygotowanie tej godnej patriotycznej uroczystości.

Szersza relacja w "Gazecie Babickiej"

Marcin Łada
fot. Kamil Malinowski


powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.