Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2024 r. imieniny Aliny, Anety, Benona
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI
komunikat

Kontrola nie wykazała żadnego przypadku łamania prawa, ani jakiejkolwiek szkody

Szanowni Państwo!

17-go kwietnia br. otrzymałem od Centralnego Biura Antykorupcyjnego "Wystąpienie pokontrolne" z kontroli, przeprowadzonej w naszej gminie w ubiegłym roku. Obejmowała ona szeroki zakres zagadnień gospodarowania finansami publicznymi i mieniem komunalnym gminy w latach 2002 - 2007, a zwłaszcza zagadnień związanych z działalnością Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego Eko- Babice. W trakcie jej prowadzenia, zakres kontroli był poszerzany kilkakrotnie.

Kontrola nie wykazała żadnego przypadku łamania prawa, ani jakiejkolwiek szkody. Natomiast, kontrolujący wnieśli cztery zastrzeżenia natury proceduralnej, z których faktycznie jedno było zasadne i zostało natychmiast wyeliminowane, jeszcze przed zakończeniem kontroli. Jednak z nieznanych mi przyczyn, kontrolujący próbowali błędnie interpretować pewne przepisy proceduralne, co w konsekwencji mogło skutkować zarzutem niedopełnienia obowiązków służbowych. Z tego powodu dwukrotnie odmówiłem podpisania protokołu, wystosowując szerokie wyjaśnienia i prawidłową interpretację odpowiednich przepisów. Najwyraźniej wyjaśnienia te rozwiały wątpliwości kontrolujących i ostatecznie ograniczono się do uwag i wniosków. Całe "Wystąpienie pokontrolne" można przeczytać na stronach BIP dostępnych z naszej oficjalnej strony gminnej.

Liczne kontrole w naszej gminie to nie dzieło przypadku. Są one odpowiedzią różnych urzędów (instytucji kontrolnych a nawet... organów ścigania!) na skargi składane przez moich przeciwników z opozycji. Cóż, taką drogę obrali, by zaistnieć na naszej scenie samorządowej. Jak widać są bardzo zdeterminowani, dlatego trudno się spodziewać końca tej ich "pisarskiej" działalności. Najsmutniejsze jest to, że przy okazji zgubili gdzieś cel nadrzędny, jakim powinni się kierować - Dobro Naszej Gminy. Przykre to, ale przede wszystkim bardzo męczące.

Rutynowe kontrole, prowadzone przez powołane do tego celu instytucje, są powszechną i pożądaną praktyką w każdym urzędzie. Jawność i poprawność decyzji, jakie podejmuje samorząd jest najważniejsza. Wyniki pokontrolne dają naszym mieszkańcom jasną informację o jakości naszej pracy. Jednak "ukierunkowane", a szczególnie "powracające" kontrole, powodują poważne zakłócenia w działalności urzędu gminy, przyczyniając się do spowolnienia wielu ważnych procesów. Zresztą skutków destrukcyjnych takich kontroli jest więcej, o czym wszyscy dobrze wiemy.

Tak jak wcześniej wspomniałem, zakończona kontrola CBA nie stała się kresem serii pomówień. Niedawno przeszliśmy kontrolę Państwowej Inspekcji Pracy, a już mamy informację o kolejnym zawiadomieniu, tym razem do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych i ponownie do Państwowej Inspekcji Pracy.

Wobec braku widoków na zaprzestanie tych destrukcyjnych działań, jestem zmuszony do podjęcia kroków prawnych w celu przywrócenia normalnej pracy Urzędu Gminy i innych jednostek organizacyjnych.

Dziękuję wszystkim współpracownikom za wsparcie w minionym okresie. Cieszę się, że prawda potrafi się obronić, a moje przekonanie o zgodności z prawem działań babickiego samorządu znalazło potwierdzenie w kolejnej instytucji kontrolnej.Z Pozdrowieniami dla Mieszkańców Gminy

Wójt Gminy
(-) Krzysztof Turek

wstecz

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.