Dzisiaj jest niedziela 14 lipca 2024 r. imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI


20.11.2012

Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego dla Mariusza Dżygi
mieszkańca gminy Stare Babice

Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień na Mazowszu, honorującym najcenniejsze osiągnięcia mieszkańców regionu w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony szeroko pojętej kultury. Przyznawane od 1999 r. wyróżnienie kierowane jest do ludzi aktywnych społecznie. Jest docenieniem niepospolitych pomysłów i twórczych inicjatyw, które są wyrazem autentycznych pasji.

Jednym z 10 tegorocznych laureatów został Pan Mariusz Dżyga, mieszkaniec Gminy Stare Babice.


GRATULUJEMY

mini GALERIA z uroczystości (więcej czytaj w listopadowej GB)
   

fot. M. Łada

Mariusz Dżyga (zam. Klaudyn, pow. warszawski zachodni) - skrzypek, kameralista z zamiłowania pedagog, animator kultury, społecznik. Pełnił funkcję koncertmistrza w operze dolnośląskiej we Wrocławiu, w Warszawskiej Operze Kameralnej oraz Orkiestrze Symfonicznej w Valladolid w Hiszpanii, z którymi koncertował w Polsce i w wielu innych krajach świata. Wykonał także liczne nagrania radiowe, telewizyjne i płytowe.

Jako radny gminy Stare Babice intensywnie i skutecznie zabiegał o zapewnienie właściwych warunków do nauki w placówkach oświatowych, brał udział w tworzeniu oryginalnych modeli polityki edukacji kulturalnej i artystycznej dla terenów podmiejskich i wiejskich, inicjował budowę sal koncertowych dla uczniów i społeczności niewielkich miejscowości. Inicjował również i wspierał szereg działań w obronie bezcennych dla aglomeracji warszawskiej terenów zielonych parku narodowego, rezerwatów przyrody i ich strefy ochronnej, m.in. pracował na rzecz stworzenia terenów rekreacyjnych z wysypiska śmieci w Klaudynie.

Od początku lat 90. aktywnie uczestniczy w tworzeniu życia artystycznego na obrzeżach Warszawy, głównie na terenie gminy Stare Babice. Wraz z żoną prowadzi szkołę i ognisko muzyczne. Zorganizował setki koncertów muzykalnej młodzieży, 20 edycji konkursów muzycznych o zasięgu powiatowym. Z uczniów i absolwentów placówek stworzył orkiestrę młodzieżową, która koncertuje od 12 lat na terenie gminy, powiatu i za granicą. Artysta od 20 lat organizuje i współorganizuje koncerty z udziałem znanych wykonawców i zespołów dla szerokiej publiczności - dzieci, młodzieży i dorosłych.

W roku obchodów 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina Mariusz Dżyga zorganizował nadzwyczajną całoroczną edycję Festiwalu Muzycznego "W Krainie Chopina". Ponadto w czasie trwania jubileuszu zainicjował akcję "Instrumenty dla Krainy Chopina". Celem tej akcji jest zakup fortepianów dla placówek oświatowych oraz sal koncertowych, a także remont i budowa organów w kościołach. Laureat nieustannie zabiega o poprawę bazy kultury oraz prowadzenie edukacji artystycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych we wszystkich miejscowościach "Krainy Chopina".

fot. arch. 2012


powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.