Dzisiaj jest wtorek 26 września 2023 r. imieniny Cypriana, Justyny, Łucji
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI


30.11.2012

Mistrz Tańca w Borzęcinie!

Coraz więcej osób lubi tańczyć. Dzięki popularnym programom telewizyjnym staliśmy się odważniejsi towarzysko. Dziś tańca uczą się nie tylko dzieci, ale również dorośli, a nawet seniorzy. Te przemiany kulturowe spowodował m.in. program "Taniec z Gwiazdami".

W Szkole Podstawowej w Borzęcinie Dużym gościliśmy 13 listopada Piotra Galińskiego- jurora wszystkich edycji tego programu. Pan Piotr jest choreografem i pedagogiem, specjalizuje się m.in. w tańcu nowoczesnym, towarzyskim i jazzowym. Można spotkać go w Błońskim Ośrodku Kultury, gdzie prowadzi z sukcesami zespoły: "Brawo" i "Brawko".

Spotkanie Piotra Galińskiego z dziećmi zorganizowano w stylu wywiadu dziennikarskiego. Młodzi szkolni reporterzy zadawali choreografowi pytania, na które chętnie odpowiadał. Dowiedzieliśmy się m.in., że Pan Piotr pochodzi z Olsztyna, jako uczeń zdobywał świadectwa z czerwonym paskiem, a jego ulubionymi przedmiotami były: biologia i w.f. Wspominał, że do dziś jego rekord w kategorii juniorów młodszych, w skoku w dal, w województwie warmińsko -mazurskim nie został pobity. Dużym autorytetem byli dla niego rodzice i starszy brat, który zdobywał wiele laurów sportowych.

Dzieci zapytały także, jak zrodziło się jego zainteresowanie tańcem? Choreograf odpowiedział, że taniec pokochał już w wieku 13 lat, kiedy został zaproszony przez koleżanki z klasy na szkolny bal. - Już wtedy wiedziałem że moje życie będzie związane z tańcem, chociaż rodzice nie popierali tego zamiaru i zawsze chcieli abym został weterynarzem . Twierdzili, że taniec to marny zawód. Ale gdy byłem w szkole średniej i zacząłem wygrywać turnieje taneczne, trochę się przełamywali. A gdy dostałem się na studia i zaczęły o mnie dobrze pisać gazety, rodzice już wiedzieli że na pewno będę nauczycielem Tańca.

W pewnej chwili wywiad został przerwany pokazem tanecznym wykonanym przez dzieci z borzęcińskiej grupy tanecznej. Piotr Galiński obserwował go z zainteresowaniem, a na zakończenie występu pokazał dzieciom prawdziwą dziesiątkę - rekwizyt przyniesiony z "Tańca z Gwiazdami".
Młodzi reporterzy nie dawali jednak za wygraną. Pytali Mistrza o jego największe sukcesy i zamiłowania.
- Moim największym osiągnięciem w tańcu jest zdobycie Mistrzostwa Świata we Włoszech w 1999 roku. Najbardziej z tańców nowoczesnych lubię hip-hop, a z tańców towarzyskich sambę. Sukcesy zdobywali także moi uczniowie - nawet mistrzostwa polski i świata. Jedna z uczennic Kamila Kajak - Mosejcuk zdobyła kilka razy finał "Tańca z Gwiazdami", a obecnie prowadzi szkołę tańca w Warszawie- mówił choreograf. Pani Kamila - mieszkanka Wojcieszyna była przedstawiona na łamach Gazety Babickiej (nr 5-6/2007)

Na zakończenie spotkania Panie: Beata Błaszczak - Dyrektor Szkoły i Agnieszka Matuszewska - Wicedyrektor w imieniu dzieci wręczyły Piotrowi Galińskiemu rzeźbę Anioła, choreograf zbiera bowiem anioły z całego świata. Dziękujemy , że znalazł czas aby spotkać się z naszymi dziećmi. Za zorganizowanie tego spotkania podziękowania składamy również radnemu z Borzęcina - Krzysztofowi Szubie.

Kamil Malinowski
Marcin Łada


powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.