Dzisiaj jest sobota 22 czerwca 2024 r. imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI


20.02.2013

I Konferencja Inwestycyjna Gmin Metropolii Warszawskiej
"Miasto - Wizja - Warszawa"

III miejsce wśród
Liderów Wzrostu

14 lutego w hotelu "Westin" w Warszawie odbyła się I Konferencja Inwestycyjna Gmin Metropolii Warszawskiej "Miasto - Wizja - Warszawa". Podczas spotkania wręczono nagrody "Liderzy Wzrostu" dla najprężniej rozwijających się dzielnic i gmin metropolii warszawskiej.

Gmina Stare Babice znalazła się na trzecim miejscu wśród samorządów ocenianych w kategorii "Spójnej Strategii Rozwoju".

Celem konferencji było omówienie zagadnień dotyczących działalności inwestorów i samorządów, które wynikają z aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości. Prelegenci zastanawiali się, jakie mechanizmy należy stworzyć, aby wykorzystać potencjał inwestorów i samorządów. Omawiano także zagadnienia finansowania inwestycji potrzebnych gminom.

Konferencję otworzył dyrektor Departamentu Polityki Przestrzennej Ministerstwa Rozwoju Regionalnego Rajmund Ryś. Wśród prelegentów znaleźli się m.in.: Prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich Wojciech Okoński i Wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz.

W konferencji uczestniczyli: prawnicy, bankowcy, architekci, urbaniści, deweloperzy, przedstawiciele gmin metropolii warszawskiej. Babicki samorząd reprezentowali: Wójt Krzysztof Turek i Beata Tuzimek z Referatu Rozwoju i Promocji Gminy.

Nagrody zostały przyznane w oparciu o ranking gmin o największym potencjale inwestycyjnym wynikający z raportu "Metropolia jutra" (przygotowanego przez "ProDevelopment" we współpracy z "Eurobuild"). Raport opracowano na podstawie analizy wieloczynnikowej danych statystycznych GUS, uwzględniając czynniki decydujące o atrakcyjności inwestycyjnej gmin. Do najważniejszych z nich należą m.in. otwartość gminy na współpracę z inwestorami, kondycja demograficzna i ekonomiczna społeczeństwa, aktywność gospodarcza, rozwój infrastruktury społecznej, a także dostępność komunikacyjna gminy.

Tytuł "Lidera Wzrostu" dla gminy o największym potencjale inwestycyjnym przyznano Lesznowoli. Wśród dzielnic Warszawy triumfowało Bemowo. Podczas konferencji nagrodzono również Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów: Milanówek, Brwinów i Podkowę Leśną za spójną strategię rozwoju. Nagroda za innowacyjny projekt trafiła do Grodziska Mazowieckiego za rewitalizację wielofunkcyjnych obszarów miasta.

Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem m.in. Marszałka Województwa Mazowieckiego, Związku Miast Polskich oraz Towarzystwa Urbanistów Polskich.

 

Marcin Łada

powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.