Dzisiaj jest czwartek 23 maja 2024 r. imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI


14.03.2013

Medale od Prezydenta RP na złote gody małżonków

7 marca w Sali Konferencyjnej UG Stare Babice odbyła się uroczystość wręczenia Madali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Tym razem uhonorowano 9 par, z co najmniej 50-letnim stażem małżeńskim. Dwie pary przeżyły ze sobą znacznie więcej lat: Państwo Barbara i Edward Miąskowie są 60 lat razem, a Państwo Genowefa i Eugeniusz Trojakowie - 59 lat.

Medale od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej wręczył Wójt Gminy Stare Babice Krzysztof Turek, a towarzyszyli mu Z-ca Wójta Marcin Zając, Sekretarz Gminy Wiesława Wojtachnio i Kierownik USC Jadwiga Sotomska.

Wójt Krzysztof Turek przemawiając do jubilatów powiedział:
" Minęło ponad 50 lat, od chwili kiedy zawarliście Państwo związek małżeński. Wzięliście na swoje barki zaszczytny, piękny a jednocześnie trudny obowiązek założenia rodziny i wychowania dzieci na prawych obywateli. Niewiele małżeństw ma szczęście doczekać tak pięknego jubileuszu, dorosłych dzieci, wnuków, a nawet prawnuków. Przeżyliście razem wiele radości, a także wiele bolesnych doświadczeń, smutków i być może rozczarowań. Jednak to wszystko nie zniszczyło waszego małżeństwa, a przede wszystkim rodziny, która jest najważniejsza w życiu każdego człowieka. Z pewnością minione 50 lat upływało Wam zgodnie z duchem czasów i wydarzeń, które miały miejsce w naszym kraju, ale najważniejsze jest to, że w dniu dzisiejszym jesteście razem.

Drodzy Jubilaci! Ponad pół wieku temu przyrzekliście sobie, że uczynicie wszystko, aby wasze małżeństwo było szczęśliwe, zgodne i trwałe. Przyrzeczenie zostało dotrzymane, a potwierdzeniem tego faktu jest uroczystość, w której z radością uczestniczymy. Przyjmijcie zatem Szanowni Małżonkowie wyrazy szacunku i poważania. Pozwólcie, że w imieniu przedstawicieli gminy i swoim własnym złożę Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz długich lat szczęśliwego pożycia małżeńskiego.

Doceniając Wasze zasługi w tworzeniu polskiej rodziny oraz wychowaniu dzieci na wartościowych obywateli, Prezydent RP na wniosek Wojewody Mazowickiego przyznał odznaczenia państwowe - Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie."

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali Państwo:

Barbara i Edward Miąskowie ze Starych Babic
Genowefa i Eugeniusz Trojakowie ze Starych Babic
Maria i Waldemar Dymińscy z Zalesia
Krystyna i Edward Kwiecińscy z Wojcieszyna
Krystyna i Henryk Berkowscy z Wojcieszyna
Elżbieta i Zdzisław Berkowscy z Koczarg Starych
Renata i Eugeniusz Bożykowie z Koczarg Starych
Krystyna i Henryk Bagatela z Borzęcina Dużego
Helena i Witold Trojakowie ze Starych Babic

Po części uroczystej Jubilaci wraz z przedstawicielami władz gminy zasiedli do stołu. Przy słodkim poczęstunku wspominano minione lata. Na zakończenie uroczystości małżonkowie otrzymali także prezenty od gminy Stare Babice. Wszystkim uhonorowanym osobom serdecznie gratulujemy!

Tekst i fot. Marcin Łada

powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.