Dzisiaj jest sobota 22 czerwca 2024 r. imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

4.06.2013

Lipcowe spacery po gminie

Wójt Gminy Stare Babice zaprasza do udziału w tematycznych spacerach krajoznawczych po Gminie Stare Babice.

W najbliższych miesiącach począwszy od lipca turyści i mieszkańcy naszej gminy będą mogli odwiedzać z przewodnikiem ciekawe miejsca związane z historią, dziedzictwem kultury, współczesnym rozwojem gminy i atrakcjami przyrodniczymi. Każdy ze spacerów będzie trwał od 2-3 godzin, w zależności od długości trasy.

Zadanie polegające m.in. na organizacji 15 spacerów tematycznych realizowane jest w ramach operacji "Obchody 700-lecia Starych Babic", dofinansowanej ze środków PROW 2007-2013. Celem projektu jest rozwój turystyki i rekreacji na obszarze Lokalnej Grupy Działania Między Wisłą a Kampinosem, wzrost więzi z regionem zamieszkania, podniesienie wiedzy o atrakcyjnych miejscach i historii Gminy Stare Babice.
Spacery poprowadzi Fundacja Hereditas.

Lipcowe spacery:

27 lipca 2013, (sobota), godz. 16.00-18.00: "Rycerze od św. Jerzego (z wizyta w kościele w Borzęcinie Dużym)", spotkanie przy wejściu do kościoła, prowadzi Ewa Andrzejewska, przewodnik warszawski i terenowy.

W tym dniu odbędzie się trzeci ze spacerów z przewodnikiem po gminie Stare Babice, które są zaplanowane są w ramach Obchodów 700-lecia Starych Babic.
Spacer nosi tytuł "Rycerze od Świętego Jerzego (z wizytą w Kościele w Borzęcinie)"

Będzie to okazja do przypomnienia niezwykle bogatej historii parafii w Borzęcinie, która jest jedną z najstarszych na Mazowszu oraz poznania najciekawszych zabytków, które stanowią wyposażenie Kościoła. Odwiedzimy także miejsca upamiętniające wydarzenia II wojny światowej, ale nie tylko - odwiedzimy także ostatnie inwestycje Gminy Stare Babice, które sprawiają, że można tu spędzić czas sportowo, zdrowo i bezpiecznie. ("Strefę Rekreacji Dziecięcej" przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym wybudowaną z udziałem Funduszy Norweskich oraz nowy plac zabaw przy stawach na Placu Chopina dofinansowany ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich).
Zbiórka przed Kościołem w Borzęcinie Dużym o godz. 16.00.


21 lipca 2013 r. (niedziela), godz. 17.00-19.00: "Podwarszawskie dolce vita (pałac w Zielonkach)", spotkanie przy wejściu do pałacu, prowadzi Ewa Andrzejewska, przewodnik warszawski i terenowy.
Krótki spacer po najbliższej okolicy Pałacu będzie poświęcony historii i dniu dzisiejszemu miejscowości oraz kilku ciekawostkom o królu Stanisławie Auguście Poniatowskim, który tutaj bywał, podobnie jak w Lipkowie.

Następnie gospodarze zapraszają na zwiedzanie Pałacu, a potem na koncert organizowany w ramach Festiwalu Muzycznego "W Krainie Chopina" (godz. 19.00)

wykonawcy:
Jadwiga Kotnowska - flet
Anna Sikorzak-Olek - harfa

Nasza relacja ze spaceru


13 lipca 2013 r. (sobota), godz. 16.00-18.00: "Podwarszawskie ścieżki króla Stasia (Lipków, Zielonki)", spotkanie przy kościele w Lipkowie, prowadzi Ewa Andrzejewska, przewodnik warszawski i terenowy.
Bohaterem spaceru będzie król Stanisław August Poniatowski, który odwiedzał miejscowości leżące na terenie dzisiejszej gminy Stare Babice - Lipków i Zielonki.
Legenda mówi, że w Lipkowie razem z bliską jego sercu Elżbietą Grabowską posadzili dwa świerki.
Spacer będzie okazją do bliższego poznania nie tylko postaci ostatniego króla Polski, ale także przypomnienia bogatej historii Lipkowa i jego zabytków.
Nie zabraknie także ciekawostek o innych znanych osobach, które gościły w Lipkowie (m.in. Henryk Sienkiewicz, ks. Jan Twardowski).
Trudno także nie wspomnieć o skarbie przyrody jakim jest Puszcza Kampinoska.

Nasza relacja ze spaceru


Udział w spacerach jest bezpłatny. Zapraszamy

więcej o projekcie

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.