Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2024 r. imieniny Aliny, Anety, Benona
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

Gmina Fair Play

W 2003 roku Gmina Stare Babice uzyskała certyfikat, tytuł oraz godło promocyjne "Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji. Tym samym doceniona została konsekwentnie prowadzona przez babicki samorząd polityka zrównoważonego rozwoju.

„Gmina Fair Play” jest to ogólnoplolski konkurs organizowany od 2002 r. przez Krajową Izbę Gospodarczą i Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym.

Do edycji zakończonej 8 października 2003 r. zgłosiły się 64 gminy z całej Polski, 44 z nich uzyskały certyfikat „Gmina Fair Play”. Stare Babice znalazły się wśród nagrodzonych w kategorii „gmin wiejskich i małych miast” – do 25 tys. mieszkańców. Pozostałe kategorie to: gminy miejskie oraz turystyczne.

Założeniem organizatorów jest wyróżnienie wzorcowych społeczności lokalnych, promujących rozwój, który przynosi korzyści miejscowej społeczności i inwestorom. Konkurs jest otwarty dla gmin, które potrafią udowodnić, że w trakcie mijającego roku zrealizowały projekty inwestycyjne, miały prawo do podejmowania decyzji administracyjnych w zakresie inwestycji i na ich terenie nie ma zarządu komisarycznego.

Rywalizacja trwa przez cały rok i przebiega dwuetapowo. W pierwszym z nich samorządy wypełniały ankiety, zawierające informacje dotyczące m.in. charakteru ekonomicznego gminy, budżetu, oferty inwestycyjnej, promocji gospodarczej, otwartości miejscowej społeczności wobec inwestorów zewnętrznych czy dotychczasowych osiągnięć w przyciąganiu inwestorów. W drugim etapie sędziowie konkursu sprawdzali wiarygodność informacji zawartych w ankietach i wizytowali gminy, które zakwalifikowały się do tej części rywalizacji. Duże znaczenie w weryfikacji uczestników ma opinia inwestorów związanych z daną społecznością. Oceniają oni m.in. szybkość obsługi, terminowość zobowiązań czy przejrzystość zasad dotyczących realizacji inwestycji.

Po pozytywnym przejściu drugiego etapu gmina uzyskuje tytuł, godło promocyjne i certyfikat „Gmina Fair Play”

wstecz

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.