Dzisiaj jest sobota 22 czerwca 2024 r. imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI
Konkurs Fotograficzny

Jury w składzie: Beata Bethke - przewodniczący, Marcin Łada i Mariusz Kowszun na zebraniu dnia 26go września 2009, w głosowaniu jawnym, jednogłośnie wybrali laureatów konkursu fotograficznego Festyn Babicki 2009.

I miejsce: Anna Borowy (zdjęcie 3) za udane połączenie umiejętności technicznych, ekspresji oraz walorów poznawczych. Dzięki szerokokątnemu obiektywowi i ujęciu od dołu udało się zbudować ciekawą kompozycję a bliska odległość od fotografującego dała efekt przerysowania i dynamiki. Autorka bardzo dobrze wykorzystała walory obiektywu szrokokątnego typu "rybie oko" uzyskując efekt artystyczny kulistej przestrzeni. Postać uczestniczki festynu korzystającej z trampoliny wydaje się zagubiona w sieci instalacji służącej zabawie. Błękitne niebo zaprasza do wysokiego lotu. Ciekawy efekt, a w tle widać, że festyn oferuje jeszcze inne atrakcje...

II miejsce: Michał Tarnowski (zdjęcie kolejka) za podkreślenie rodzinnego charakteru festynu. Zdjęcie wykonane z żabiej perspektywy, od dołu, dało efekt przerysowania wielkości kaczki względem wielkości chłopca i reszty postaci w kadrze. To jakby świat widziany oczami dziecka, gdzie wszystko jest większe i bardziej kolorowe, a gdy dorastamy świat się zmienia. Na zdjęciu zatrzymano zatem czas dzieciństwa. Miły obrazek.

III miejsce: Jarosław Wasilewski (zdjęcie foto 2) za indywidualność, artystyczną wizję i przywołanie emocji. To zdjęcie wykonano prawdopodobnie teleobiektywem z dość dużej odległości. Ma w sobie coś z magii, dzięki specyficznemu wykorzystaniu kadru jest dość tajemnicze, a przez to interesujące. Uwagę zwraca również dobre wykorzystanie obrysowującego światła. Interesujący obrazek, zmuszający odbiorcę do myślenia. Ręce pokazano w geście prośby czy radości?


I miejsce

II miejsce

III miejsce

Obok zdjęć - laureatów jury za najciekawsze uznało jednogłośnie zdjęcia "1,3,4,5" autorstwa pani Anny Borowy, zdjęcie Obraz 154 pani Darii Sadowskiej, zdjęcie "Skoki w Zielonkach" pani Sylwii Gołębiewskiej, zdjęcie "Jak z Obrazka" pana Michała Tarnowskiego, zdjęcie "02" pana Jarosława Wasilewskiego, oraz różną ilością głosów zdjęcia 01 i 03 Piotra Matuszewskiego, zdjęcia "W Kaczuszce", "Na Trampolinie" pani Jolanty Gołębiewskiej, zdjęcia "S4032360" i "S4032397"pani Elżbiety Dymińskiej, zdjęcie "Obraz 080" pani Darii Sadowskiej, zdjęcie "Karatecy" pana Michała Tarnowskiego, zdjęcie "01" pana Jarosława Wasilewskiego.

Zwycięzcą głosowania internautów został
pan Piotr Matuszewski.
Jego zdjęcie - plik"04"
- otrzymało 147 głosami 465 punktów.

Zestawienie wyników głosowania internautów

Szanowni Państwo!

W imieniu członków jury gratuluję laureatom konkursu i dziękuję wszystkim jego uczestnikom za możliwość obejrzenia Festynu Waszymi oczami i emocjami. Spotkanie z pracami fotograficznymi pozwoliło również poczuć jego klimat tym, którzy nie mogli być i bawić się z nami 15-go sierpnia w Zielonkach. Zdjęcia przechowane w archiwach będą cennym materiałem poznawczym dla wszystkich mieszkańców naszej gminy.

Beata Bethke
przewodniczący jury

GALERIA FOTOGRAFICZNA PRZESŁANYCH ZDJĘĆ

wstecz

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.