Dzisiaj jest sobota 22 czerwca 2024 r. imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

List gratulacyjny Wójta Gminy

GAZETA BABICKA - NEWS
24.11.2009

10 lat Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego "Eko-Babice"

20 listopada w restauracji "Kamrat" w Babicach Nowych odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 10-lecia GPK "Eko-Babice". Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz samorządowych gminy i powiatu, Zarząd i pracownicy Przedsiębiorstwa, a także wielu mieszkańców gminy Stare Babice.

Spotkanie rozpoczęło się przemówieniami, podczas których wspominano historię Przedsiębiorstwa i jego dokonania. Do zebranych przemawiali: Paweł Turkot - Prezes Zarządu GPK "Eko-Babice", Krzysztof Turek - Wójt Gminy, Henryk Kuncewicz - Przewodniczący Rady Gminy, Jan Żychliński - Starosta PWZ i Zbigniew Kuśnierek - Prezes Rady Nadzorczej.

Podczas spotkania uhonorowano zasłużonych pracowników Przedsiębiorstwa, którzy działają w nim nieprzerwanie od 10 lat.

GPK "Eko-Babice" Sp. z o.o. powołane zostało do życia uchwałą Rady Gminy Stare Babice z dn. 19 czerwca 1998 r. Przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność 1 sierpnia 1999 r. Głównym jego zadaniem jest realizacja zadań własnych Gminy w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków. Od powstania Spółki właścicielem wszystkich jej udziałów jest Gmina Stare Babice.
Co roku Przedsiębiorstwo inwestuje wiele środków w rozbudowę sieci wodno-kanalizacyjnej. Rozbudowano także oczyszczalnię ścieków w Babicach i wybudowano Stację Uzdatniania Wody w Borzęcinie. Dawne ujęcie wody w Starych Babicach jest aktualnie w modernizacji.

Dziś GPK zarządza m.in.: Oczyszczalnią Ścieków o wydajności 3 tys. m3 na dobę, dwiema Stacjami Uzdatniania Wody, siecią 74 km kanalizacji sanitarnej i siecią 143 km wodociągów.

Aktualnie najważniejszym przedsięwzięciem Spółki jest rozbudowa sieci i obiektów komunalnych w ramach projektu pt. "Uporządkowanie Gospodarki Wodno-ściekowej w Gminie Stare Babicie”. Spółka ubiega się o dofinansowanie tego projektu z Funduszu Spójności UE. Projekt zakłada, że w ciągu 5 lat powstanie m.in.: Stacja Uzdatniania Wody w Borzęcinie Małym, około 76 km sieci kanalizacyjnej, 44 przepompownie ścieków, ok. 18 km przewodów tłocznych i 13 km magistrali wodociągowych. Część z tych zadań jest w trakcie realizacji, część już została zakończona i przekazana do eksploatacji, jak chociażby Stacja Uzdatniania Wody w Borzęcinie.

Z okazji 10-lecia GPK "Eko-Babice" życzymy Zarządowi Spółki i jej Pracownikom pomyślnej realizacji wszystkich planów i dalszego dynamicznego rozwoju Przedsiębiorstwa.

Marcin Łada

 

powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.