Dzisiaj jest sobota 22 czerwca 2024 r. imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

GAZETA BABICKA - NEWS
11.12. 2009
Relacja z uroczystości 30-lecia Ludowego Klubu Sportowego "Naprzód" Zielonki

Tu zawsze grało się w piłkę!

11 grudnia w hali sportowej LKS "Naprzód Zielonki" zebrali się: działacze, zawodnicy, sympatycy i przyjaciele Klubu, którzy razem wspominali 30 lat jego działalności.
Obecni byli dawni prezesi Klubu, przedstawiciele władz samorządowych gminy i powiatu, a także szefowie zaprzyjaźnionych instytucji m.in.: Warszawskiego Rynku Hurtowego w Broniszach i GPK "Eko- Babice".

Dawny prezes klubu Bogdan Miedziński wspominał:
Nasza działalność opierała się na pracy społecznej. W spadku po LZS-ie przejęliśmy baraczek, który był w opłakanym stanie, jednak grupa ludzi, która stworzyła Klub, wyremontowała ten obiekt w czynie społecznym. Oprócz działalności sekcji piłki nożnej zaczęliśmy w tym baraczku organizować dyskoteki, a zarobione pieniądze przeznaczone były na funkcjonowanie drużyn piłkarskich.
Klub zaczął szybko wyróżniać się jako dobrze zorganizowana jednostka i odnosił pierwsze sukcesy. W tym czasie zaczęliśmy budować obiekt, w którym się obecnie znajdujemy. Powstał w ciągu jednego roku. Była to wówczas jedyna hala sportowa w gminie Stare Babice.
Później powstała tu sekcja tenisa stołowego, oraz sekcja badmintona z naszym wychowankiem Piotrem Pamiętą, który początkowo był didżejem na dyskotekach, a później ukończył kurs instruktora. Prowadziliśmy także zajęcia w ramach sekcji piłki siatkowej, w klubie funkcjonowała także sekcja jeździecka.

Trudne czasy spowodowały, że musieliśmy rozpocząć działalność gospodarczą, aby zdobyć środki na działalność sportową. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że ówczesny przewodniczący Rady Gminy Stare Babice - Jan Żychliński i Wójt Krzysztof Turek pomogli nam bardzo w zakupie ciągnika, który zarabiał dla klubu i działał również na jego potrzeby. Po pewnym czasie Klub dorobił się nawet własnego autobusu, nysy, żuka, a było to duże osiągnięcie, bo w tamtym czasie trudno było o środki lokomocji, które pozwalałyby wozić młodzież na zawody.
Na tej sali odbywały się uroczyste sesje rady gminy, spotkania i zjazdy wojewódzkie Ludowych Zespołów Sportowych, bale i występy, na których zarabiało się pieniądze. Na tych deskach występowali m.in.: "Partita", Irena Santor, tu gościliśmy również gwiazdę ekranu - Stanisława Mikulskiego.

Następnie głos zabrał obecny dyrektor Klubu do spraw sportowych - Henryk Kuncewicz
- Obecnie LKS „Naprzód” Zielonki prowadzi dwie sekcje działające w ramach rozgrywek związkowych i sekcję siatkówki, która uczestniczy z powodzeniem w rozgrywkach amatorskich. Obecnie mamy 10 drużyn piłki nożnej. Wśród nich jest drużyna A klasy i drużyna 4 ligi, prowadzimy także grupę oldbojów. Duże sukcesy przynosi nam również Sekcja Badmintona. Na ukończeniu jest boisko z syntetycznej trawy.

O planach wybudowania budynku z szatniami i zapleczem socjalnym przedstawił Wójt gminy, Krzysztof Turek.
- Mamy przy ul. Południowej w Zielonkach około 16 ha terenu, które są już własnością gminy (dawne tereny SKR-u). Doskonale nadają się do rozwoju bazy sportowej i rekreacyjnej. Obecnie, na ukończeniu jest budowa pełnowymiarowego boiska z trawy syntetycznej. Inwestycja spełnia wszystkie certyfikaty jakości i reprezentuje najwyższy poziom technologiczny, będzie nowym krokiem w historii Klubu i rozwoju sportu w naszej gminie. Boisko jest pierwszym znaczącym elementem naszych inwestycji, wcześniej powstało tam boisko z naturalną nawierzchnią i ogrodzenie. Mamy już gotowy projekt budynku z zapleczem socjalnym i miejscem odnowy biologicznej. Obiekt ten będzie posiadał również pomieszczenia administracyjne i pokoje noclegowe dla drużyny piłkarskiej.
- Duże znaczenie w historii rozwoju Klubu miała jego zdolność do pozyskiwania pieniędzy na sport - mówił Wójt Gminy.
- Obiecujemy sobie, że nowe obiekty sportowe również będą przynosiły dochody i wspomagały rozwój gminnego sportu. Myślę, że zaczniemy od nowego sezonu.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał Starosta PWZ Jan Żychliński.
- Jestem osobą od dziecka związaną z tymi terenami i pamiętam, że tu w piłkę grało się zawsze, od ponad 50 lat! W niedzielę przyjeżdżaliśmy na rowerach do Zielonek bo tu grali nasi chłopcy. To nas bardzo zbliżało, dawało ogromną radość i integrowało całe gminne społeczeństwo. Klub dodawał w trudnych czasach patriotycznego ducha. Chciałbym oddać hołd i cześć wszystkim tym, którzy przyczynili się do jego rozwoju. Części z nich już nie ma wśród nas, pozostaną we wdzięcznej pamięci, inni na zasadzie sztafety pokoleń kontynuują dzieło poprzedników. Pamiętam, że kiedyś Marco Tardelli mistrz świata z reprezentacji Włoch, prowadził drużynę młodzieżową i tu właśnie trenował ze swoją reprezentacją- na tym boisku, które dziś przechodzi już do historii. Nowa historia Klubu będzie związana z terenem przy ul. Południowej. Moim marzeniem jest, aby tu powstał stadion lekkoatletyczny z prawdziwego zdarzenia. Bo lekkoatletyka jest punktem wyjścia do wszystkich dyscyplin sportowych.
Podczas uroczystości spotkaliśmy Piotra Pamiętę trenera Sekcji Badmintona, wraz z zawodnikami tej dyscypliny, którzy działali w sekcji w różnych latach jej istnienia. Wśród nich była Martyna Poprzeczko - nasza największa gwiazda w tej dyscyplinie. Ostatnio w Turcji zdobyła 4 miejsce na Mistrzostwach Europy.
- Dlaczego warto zacząć grać badmintona?
- To naprawdę wspaniała dyscyplina - odpowiada Martyna Poprzeczko, pozwala doskonale ćwiczyć refleks i ogólną sprawność fizyczną. Dzięki niej mam już znajomości w wielu miejscach Polski i Europy, mimo że utrzymanie europejskiej formy wymaga wiele pracy mogłam zobaczyć już wiele ciekawych miejsc na świecie. Warto grać i uprawiać sport - przekonuje zawodniczka.

Jubileusz 30-lecia klubu świętowali także zawodnicy piłki nożnej, którzy od wielu lat grają w tę dyscyplinę. "Naprzód" prowadzi bowiem nie tylko drużyny dla młodych zawodników, ale także drużynę odldbojów. Dobrze jest tu widoczna sztafeta pokoleń, ponieważ „w nogę” grają już synowie starszych zawodników.
- Gdy zaczynałem grać w "trampkarzach" 20 lat temu musiałem najpierw odpracować dla Klubu prace społeczne - wspomina Grzegorz Gładysz, który jest jednocześnie trenerem i zawodnikiem oldbojów (bramkarz). Klub grał w Mazowieckiej lidze trampkarzy i pamiętam, że doszliśmy nawet do 6 miejsca na Mazowszu - bardzo nas to wówczas cieszyło. Dziś w Klubie grają moje dzieci, mam papiery trenerskie, a radość sprawiają mi moi wychowankowie, którzy odnoszą ogólnopolskie sukcesy, jak np. Daniel Rocznicki i Kamil Zasłona.
- Ja jestem trochę młodszy i nie musiałem już wykonywać prac społecznych, aby grać w Klubie - dopowiada Piotr Staniszewski - jestem również zawodnikiem oldbojów (na pozycji obrońcy), mam dwóch synów i jeden z nich już tu trenuje. Chciałbym doczekać tego dnia, kiedy zagramy wszyscy razem w jednej drużynie. Sport jest wspaniałą zabawą, to nie tylko rozrywka, to również styl życia.

Tekst i fot. Marcin Łada
(wybrane fragmenty z artykułu, który ukaże się w 12-stym numerze Gazety Babickiej)


powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.