Dzisiaj jest wtorek 24 maja 2022 r. imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI
kolektory

30 sierpnia 2011Kolektory słoneczne - szukamy możliwości sfinansowania instalacji

Szanowni Mieszkańcy

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ogłosiła wyniki naboru w ramach konkursu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, działanie 4.3 "Ochrona Powietrza i Energetyka" (RPO WM), w którym Gmina Stare Babice w grudniu 2010 r. złożyła wniosek na projekt pn. "Kompleksowe zwiększenie udziału OZE w bilansie energetycznym Gminy Stare Babice poprzez instalację urządzeń solarnych dla mieszkańców gminy".

Na ponad 130 złożonych wniosków, pozytywnie oceniono 38, z których 16 najwyżej punktowanych rekomendowano na listę do dofinansowania. Nasz wniosek uzyskał pozytywną ocenę, jednak nie zakwalifikował się na przyznanie środków finansowych.

Gmina nie zgadza się ze zbyt niską oceną projektu i zgodnie z regulaminem konkursu złożyła protest. Z uwagi jednak na długotrwałe procedury odwoławcze Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych ewentualna realizacja projektu została przesunięta na trudny do określenia w chwili obecnej termin.

W związku z powyższym informuję, że osoby deklarujące chęć założenia instalacji solarnej w gminnym projekcie mają możliwość skorzystania z innego źródła dofinansowania tj. ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dystrybucją tych środków zajmują się banki, m. in. Warszawski Bank Spółdzielczy oddz. w Starych Babicach. Jedną z różnic między dofinansowaniem z RPO WM a środkami NFOŚiGW jest fakt, że finansowane może być nie tylko podgrzewanie ciepłej wody użytkowej, ale również wody do ogrzewania budynków np. do ogrzewania podłogowego. Budynek musi być wykorzystywany wyłącznie do celów mieszkalnych.

Finansowanie instalacji polega na skorzystaniu z 45% dopłaty NFOŚiGW do spłaty kapitału kredytu zaciągniętego na pokrycie kosztów kwalifikowanych zakupu i montażu kolektorów słonecznych. Poniżej przedstawiam szczegóły dofinansowania za pośrednictwem WBS w Starych Babicach.

Z poważaniem
Wójt
(-) Krzysztof Turek

więcej o dofinansowaniu:

Informacje Warszawskiego Banku Spółdzielczego: Kredyt na zakup kolektorów słonecznych

 


LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.