Dzisiaj jest wtorek 19 marca 2024 r. imieniny Aleksandryny, Józefa, Nicety
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

12.01. 2010

Druga sesja Partnerstwa

12 stycznia 2010 roku o godz. 13.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Stare Babice spotkali się członkowie Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Gminy Stare Babice zawiązanego
7 grudnia ubiegłego roku .

Ze strony organizacji pozarządowych byli obecni - Mariusz Dżyga z Towarzystwa Muzycznego im. Kazimierza Wiłkomirskiego, Alicja Piotrowska ze Stowarzyszenia Klaudyn, Agnieszka Kaczurba ze Stowarzyszenia Przyjaciół Lipkowa i okolic oraz nowo przycięci członkowie Partnerstwa - Anna Dobrowolska z Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej Koło w Gminie Stare Babice i Tadeusz Wiśniewski z Borzęcińskiego Stowarzyszenia Kulturalno - Sportowego. Urząd Gminy Stare Babice reprezentowała Jolanta Stępniak - zastępca Wójta wraz z zespołem - Beatą Tuzimek i Jarosławem Płóciennikiem. Przedstawicielem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - Lidera Partnerstwa - była Alicja Napurka.


Mariusz Dżyga
Towarzystwo Muzyczne
im. Kazimierza
Wiłkomirskiego

Alicja Piotrowska
Stowarzyszenie Klaudyn

Agnieszka Kaczurba
Stowarzyszenie
Przyjaciół Lipkowa
i Okolic

Anna Dobrowolska
Katolickie Stowarzyszenie
Osób Niepełnosprawnych
Arch. Warszaw.

Tadeusz Wiśniewski
Borzęcińskie
Stowarzyszenie
Kulturalno-Sportowe

Jolanta Stępniak
- zastępca Wójta

Beata Tuzimek
UG

Jarosław Płóciennik
UG

Alicja Napurka
GOPS

Artura Wywigacz
ROEFS

Zebranych przywitała Jolanta Stępniak i przedstawiła Artura Wywigacza - animatora z Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego, który następnie za pomocą prezentacji omówił najbliższe możliwości finansowego wspierania projektów ze środków unijnych. Dyskusja, która miała później miejsce wykazała potrzebę indywidualnych sesji szkoleniowych dla przedstawicieli poszczególnych organizacji pozarządowych. Termin takich sesji, po ustaleniu, zostanie przekazany do wiadomości wszystkim zainteresowanym.




Tekst i zdjęcia
Beata Bethke

do pobrania: biuletyn Partnerstwo


WRAŻENIA

Partnerstwo

Spotkanie Partnerstwa utwierdziło mnie w przekonaniu, że nasza gmina bardzo potrzebuje aktywizacji i współpracy lokalnych środowisk z administracją.

Potencjał gminnych organizacji jest ogromny a poziom zaangażowania w realizowane projektu jest na najwyższym szczeblu. Warto to wykorzystać. To smutne, że lokalni liderzy społeczni niewiele wiedzą o sobie nawzajem i o swoich projektach. Partnerstwo może to zmienić. Bezpośrednia współpraca sygnatariuszy Partnerstwa, żywa wymiana pomysłów i doświadczeń oraz kontakty z ekspertami z zakresu funduszy europejskich otwierają możliwości, na które nie zdobędzie się samotnie ani administracja ani poszczególne organizacje. Razem można więcej i efektywniej. Bardzo dobrym posunięciem było zbadanie potrzeb szkoleniowych. To nam da informację co możemy poprawić w swoich organizacjach, aby być efektywniejszym. Szkoda, że nie poszło za tym także pytanie, co możemy dać od siebie innym Partnerom, bo przecież każdy z nas ma unikatowe doświadczenia i ugruntowaną wiedze w konkretnej dziedzinie którą się zajmuje. Ja z przyjemnością skorzystam z możliwości przekazania swojej wiedzy i doświadczeń innym i równie chętnie dowiem się nowych rzeczy.

Należałoby moim zdaniem pomyśleć nad taka formułą spotkań Partnerstwa, aby nie były one bezpośrednio związane z obecnością specjalistów ROEFS. Ich wiedza jest bardzo przydatna, jednak pewne problemy powinniśmy dyskutować w swoim gronie. Miedzy innymi dlatego, że możemy korzystać również z innych źródeł dofinansowania niż unijne, a także dlatego że specjaliści ROEFS nie będą zainteresowani tym abyśmy samodzielnie dzielili się wiedzą np., jak napisać dobry projekt, bo ich źródłem dochodu zagwarantowanym dotacją unijną na pomoc techniczną jest "wyrobienie" konkretnej liczby godzin konsultacji. Stąd na większość pytań w konkretnych sytuacjach pada odpowiedź: zapraszamy na bezpłatne konsultacje. Tymczasem dla nas byłoby lepiej, gdyby te konsultacje nadawały wnioskom ostateczny szlif, a nie były wielogodzinnym procesem tworzenia czegoś od podstaw. Z doświadczenia wiem, że to zniechęca.

Agnieszka Kaczurba
Sołtys Lipkowa

powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny Dziennik



ZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.