Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2024 r. imieniny Aliny, Anety, Benona
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

9.02. 2010

Powiatowe Ferie 2010 "Zima w lesie"

Samorząd PWZ przygotował dla dzieci i młodzieży szkolnej ciekawą propozycję na pierwszy tydzień tegorocznych zimowych ferii. W "Gościńcu Julinek" należącym do Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Lesznie zorganizowano zajęcia propagujące zdrowy styl życia i aktywne spędzanie wolnego czasu z uwzględnieniem walorów turystycznych Puszczy Kampinoskiej.


Relacja TvTu

Uczniowie mogli uczestniczyć w kuligach, korzystali z jazd konnych, spotkali się z instruktorami jeździectwa i hipoterapii, którzy przedstawili im ciekawe zagadnienia z zakresu sportów konnych. Obejrzeli także prezentację multimedialną dotyczącą Kompinoskiego Parku Narodowego. Dla wszystkich zorganizowano ponadto różnorodne gry i zabawy na świeżym powietrzu, przygotowano także ciepłe posiłki. Akcją powiatowych ferii objęto łącznie około 600 dzieci, wszystkie uczestniczyły w niej bezpłatnie.

Radosław Karpiński koordynator sportu w PWZ jest zadowolony z przebiegu tegorocznej akcji.
- Zima w tym roku pięknie nam dopisała, śniegu nie brakowało i wszystkie dzieci cieszyły się ze wspólnych zabaw plenerowych i kuligów. Takie spotkania są doskonałą promocją "Gościńca Julinek", który co roku oferuje nam coś nowego. To urokliwe miejsce w Puszczy Kampinoskiej ma swój niepowtarzalny klimat, dobrze się stało, że dzieci z naszego powiatu mogły spędzić tu trochę czasu. Atrakcją tegorocznych ferii było także spotkanie z psimi zaprzęgami.

Złożyliśmy ofertę zorganizowania zimowych ferii wszystkim samorządom gmin naszego powiatu. Spotkała się ona z dobrym przyjęciem. Gminy zapewniły autobusy dla młodzieży i opiekę wychowawców, a my zorganizowaliśmy zimowe atrakcje. Z uwagi na duże powodzenie tego przedsięwzięcia, będziemy podobne imprezy organizować co roku - powiedział Radosław Karpiński.

Tekst i zdjęcia: Marcin Łada

powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.