Dzisiaj jest sobota 23 października 2021 r. imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna
BEZPIECZEŃSTWO
STRAŻ POŻARNA W BORZĘCINIE DUŻYM

Ochotnicza Straż Pożarna w Borzęcinie Dużym

Adres:
Borzęcin Duży
ul. Warszawska 828
Gmina Stare Babice
Powiat Warszawski Zachodni
woj. mazowieckie
05-083 Zaborów

tel.: 22-752-07-00
kom.: 601-058-709
e-mail: ospborzecin@o2.pl
GG: 3702589

więcej:

www.ospborzecin.pl

Jednostka posiada na swoim wyposażeniu samochody ratowniczo - gaśnicze tj. samochód Star 266 GBA 2,5/16; SLRd.Fiat Ducato Maxi i GCBA Jelcz 420 5\20

Corocznie OSP uczestniczy w ponad 50 akcjach ratowniczo - gaśniczych. Bliskość Kampinoskiego Parku Narodowego przesądziła, że OSP została wyposażona w samochód Star 266, który wyśmienicie sprawuje się na trudnodostępnych obszarach leśnych KPN. W roku 2000 przeprowadzono generalny remont i karosowanie samochodu. OSP bierze czynny udział w akcjach ratowniczo gaśniczych na terenie gminy, jak również poza jej terenem. Jednostkę wyposażono w system selektywnego powiadamiania rozbudowanego w pagery w ilości 10 sztuk. Celem na najbliższe lata jest włączenie jednostki do krajowego systemu ratowniczo - gaśniczego.

Do OSP należy 25 osób. Wszyscy członkowie posiadają niezbędne przeszkolenia pożarnicze umożliwiające podejmowanie działań nawet w ekstremalnych warunkach. Zbiórki szkoleniowe przeprowadzane raz w tygodniu uzupełniają wiedzę teoretyczną i praktyczną nabytą podczas szkolenia przeprowadzonych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej powiatu warszawskiego zachodniego. Corocznie jednostka bierze udział w Powiatowych i Międzygminnych Zawodach Sportowo - Pożarniczych. Całokształtem jednostki kieruje Zarząd OSP.
Druhowie OSP biorą czynny udział w życiu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych R.P. Prezes OSP jest członkiem Zarządu Powiatowego ZOSP R.P. powiatu warszawskiego zachodniego.

OSP na terenie strażnicy organizuje również uroczystości rodzinne i okolicznościowe.

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.