Dzisiaj jest sobota 25 maja 2024 r. imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Opracowania Gminy
 
Strategia Zrównoważonego Rozwoju Gminy
Sport i rekreacja


Na terenie gminy działają stowarzyszenia i organizacje sportowe. Są to Uczniowskie Kluby Sportowe działające przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borzęcinie Dużym, I Gminnym Gimnazjum w Koczargach Starych i Szkole Podstawowej w Starych Babicach oraz Ludowy Klub Sportowy "Naprzód" Zielonki.

Uczniowski Klub Sportowy "UKS Borzęcin" jest Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej mającym swoją siedzibę w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Borzęcinie Dużym. Swoją działalność opiera na pracy społecznej swoich członków i zatrudnionych pracownikach. Wykorzystuje obiekty sportowe i zaplecze szkolne dla swojej działalności statutowej. Obecnie w klubie działają 3 drużyny piłkarskie zgłoszone do rozgrywek w Mazowieckim Związku Piłki Nożnej:
  • drużyna seniorów zgłoszona do rozgrywek w PZPN - w 1999 klasa C, a w roku 2002 przejście do klasy B, w 2004 awans do A klasy,
  • drużyna juniorów rocznik 1989 zgłoszona do rozgrywek w PZPN - w 2004 roku, obecnie 5 miejsce w grupie,
  • drużyna orlików rocznik 1994/95 zgłoszona do rozgrywek w PZPN - w 2005 (debiut).
UKS prowadzi zajęcia ogólnosportowe z dziećmi szkoły podstawowej w grupach dziewcząt i chłopców. Drużyny szkolne zajęły w 2004 roku 4 miejsce w klasyfikacji ogólnej powiatu warszawskiego zachodniego.

Uczniowski Klub Sportowy działający przy I Gminnym Gimnazjum w Koczargach Starych poza zajęciami ogólnorozwojowymi i "otwartej hali" prowadzi sekcję piłki ręcznej, sekcję siatkówki i sekcję piłki nożnej.

Uczniowski Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej w Starych Babicach prowadzi również zajęcia ogólnorozwojowe oraz sekcję piłki nożnej, sekcję piłki ręcznej chłopców, sekcję siatkówki i sekcję lekkoatletyczną.

Ludowy Klub Sportowy "Naprzód" w Zielonkach prowadzi drużynę MLS piłki nożnej (IV liga), drużynę piłki nożnej - A Klasa, drużynę piłki nożnej trampkarzy rocznik 1990, drużyny piłki nożnej młodzików rocznik 1993 i rocznik 1995, drużynę piłki nożnej rocznik 1997, sekcję badmintona (sukcesy na arenie międzynarodowej) oraz zespół siatkówki halowej i zespół siatkówki plażowej (Udział w mistrzostwach Polski).
UKS Koczargi Stare i UKS Stare Babice realizują swoją działalność wspólnie z LKS "Naprzód" Zielonki.

Ponadto w ramach realizacji zadań gminy z zakresu kultury fizycznej i sportu corocznie organizowane są biegi przełajowe dla dzieci i młodzieży (o puchar Wójta Gminy) oraz zawody hipiczne o puchar Wójta Gminy (skoki przez przeszkody).

wstecz

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.