Dzisiaj jest piątek 27 listopada 2020 r. imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana
SPORT

 

 

 

 

WIADOMOŚCI SPORTOWE

24.10.2010

Finał Strażackiej Ligi Piłkarskiej "SLP-2010"

Strażacka Liga Strażacka "SLP-2010", która po raz drugi została zorganizowana przez m. in. Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu, w tym roku skupiła 18 drużyn OSP z terenu powiatu warszawskiego zachodniego i nie tylko. Rozgrywki rozpoczęły się w fazie grupowej jeszcze w kwietniu i trwały aż do teraz (z przerwą wakacyjną).

16 października 2010 roku o godz. 9.00 w Błoniu przy ul. Okrzei na boisku "Orlik-2012" rozpoczął się mecz o trzecie miejsce pomiędzy drużynami z OSP Ożarów Maz., a OSP Gawartowa Wola. Mecz był niezmiernie ciekawy, zacięty i wyrównany.

W ostatnich minutach spotkania drużyna z gminy Leszno przycisnęła, ale bramka strażaków z Ożarowa była jak zaczarowana. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:2, a OSP Ożarów Maz. uplasowało się na trzecim miejscu, przed OSP Gawartowa Wola. Na mecz przybył m. in. Wójt Gminy Leszno (Prezes Zarządu Oddziału Gminnego w Lesznie) - Andrzej Cieślak. Tuż po 10.15 rozpoczął się finał ligi. Strażacy z OSP Stare Gnatowice przeważali przez cały mecz. Obrońcy mistrzowskiego tytułu grali na najwyższym poziomie. Strażacy z OSP Bieniewice, którzy w zeszłym roku zajęli w lidzie 3 miejsce grali do samego końca. Nie potrafili jednak znaleźć sposobu na drużynę z gminy Kampinos. Mecz zakończył się wynikiem 8:2 dla OSP ze Starych Gnatowic. OSP STARE GNATOWICE po raz kolejny zajęła najwyższe miejsce w strażackiej, piłkarskiej rywalizacji.

Nagrody, puchary i dyplomy ufundował Jan Żychliński - Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego, a w jego imieniu wręczał je Andrzej Wołczyński - Członek Zarządu Powiatu. Każda drużyna otrzymała również nagrody indywidualne od swoich gminnych włodarzy.

Nagrody finansowe i rzeczowe wręczali przedstawiciele gmin, a osobiście finał ligi obserwowali Przewodniczący Rady Miejskiej w Błoniu Piotr Pniewski, Burmistrz Gminy Błonie - Zenon Reszka i Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego w Błoniu Roman Bakon. Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Tadeusz Wypychowski osobiście podziękował drużynom za ducha walki i rywalizację, a wręczając puchary, dyplomu i nagrody rzeczowe wraz z Andrzejem Wołczyńskim i Zenonem Reszką gratulowali zawodnikom.


Puchar odbiera Kapitan Drużyny OSP Stare Gnatowice - Andrzej Świetlicki


DRUŻYNA OSP STARE GNATOWICE - I MIEJSCE


DRUŻYNA OSP BIENIEWICE - II MIEJSCEDRUŻYNA OSP OŻARÓW MAZOWIECKI - III MIEJSCEDRUŻYNA OSP GAWARTOWA WOLA - IV MIEJSCE

zdjęcia: Michał Starnowski i Piotr Kanut

wstecz

 
OGŁOSZENIA

3 Półmaraton
im, J. Kusocińskiego

LINKI


Strona Klubu Karate Rensei

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.