Dzisiaj jest sobota 25 maja 2024 r. imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
SPORT

 

 

 

 

WIADOMOŚCI SPORTOWE
Untitled Document


16.08.2011

Zawody Regionalne w skokach
ZIELONKI
14 sierpnia 2011

Zawody konne w skokach przez przeszkody weszły na stałe do regionalnego kalendarza imprez sportowych. Zawody mają swoją renomę i pomimo zmiennej tegorocznej pogody przybyli zawodnicy ze swoimi końmi z kilkunastu klubów jeździeckich.

Po ulewnych tegorocznych deszczach i wielkiej burzy w przededniu zawodów przygotowany teren zrobił się grzązki. Organizatorzy zadbali o ciągnik, który w pogotowiu czekał, by w razie trudności z wyjazdem pomóc samochodom z przyczepkami konnymi. Strażacy starali się osuszyć teren. Początek zawodów nieco się przesunął, konie nie bardzo lubią i mogą skakać na mokrym terenie. A jednak odbyły się wszystkie zaplanowane konkursy. Nie zdarzył się też żaden upadek, mimo błotnistego podłoża.

Również nie brakowało obserwujących i fotografujących zawody. Nikt nie narzekał chociaż warunki do skoków są znacznie trudniejsze na miękkim podłożu. Pogoda jednak poprawiała się i na zakończenie było już słonecznie.

Rozegrano zaplanowane 6 konkursów:
- konkurs towarzyski nr 1 zwykły 60/70 (2 zawodników)
- konkurs towarzyski nr 2 - LL dwufazowy (7 zawodników)
- konkurs nr 3 L dwufazowy (16 zawodników)
- konkurs nr 4 P zwykły (zakwalifikowało się 17 zawodników)
- konkurs nr 5B Licencyjny do 100 cm (2 zawodników)
- konkurs nr 5 - N zwykły z rozgrywką (15 zawodników z 19) - Grand Prix Zielonki
- konkurs nr 6 - Potęga skoku (w konkursie startowało 6 zawodników).


Przed dekoracją wójt i przewodniczący rady sprawdzają podłoże.

W konkursie Grand Prix Zielonki o puchar Wójta Gminy Stare Babice zwyciężył Grzegorz Kubiak z klubu Sobieski Jumping Team przed swoim synem Dawidem. Jak przekonywał prowadzący zawody: "skoki przez przeszkody to sport, w którym liczy się doświadczenie i nabyte umiejętności, więc przeważnie wygrywają starsi zawodnicy. Sprawdziło się to również w konkursie "Potęga skoku", gdzie wystartowało 6 zawodników, a zwyciężyli zawodnicy doświadczeni: Grzegorz Kubiak i Sławomir Przybysz.

I znowu rekord Zielonek został pobity. Konkurs zakończono na wysokości 183 cm. (181 cm - wysokość przeszkody w 2010 roku). Tegoroczną wysokość osiągnęły nawet 2 konie. Sędziowie zadecydowali (z uwagi na bardzo śliskie podłoże) by nie ryzykować dalszych skoków. Obaj zawodnicy: Grzegorz Kubiak i Mieczysław Podgórski zostali zwycięzcami ex-equo. Panowie podzielili się pucharami i nagrodą Prezesa Zarządu Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego SA w Broniszach.


Czekamy na zdjęcia z konkursu...

Wyniki zawodów (pdf)

(mp)

 

OGŁOSZENIA

3 Półmaraton
im, J. Kusocińskiego

LINKI


Strona Klubu Karate Rensei

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.