Dzisiaj jest sobota 25 maja 2024 r. imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
SPORT

 

 

 

 

WIADOMOŚCI SPORTOWE
Untitled Document


20.09.2011


17 września - Babicki Rajd Rowerowy
Borzęcin - Kampinoski Park Narodowy - Borzęcin

W sobotę 17 września odbył się babicki rajd rowerowy. Start i meta z placu Chopina w Borzęcinie, trasą przez Mariew do Puszczy Kampinoskiej. Cała trasa to ponad 30 km.

Organizatorzy przygotowali 80 kamizelek odblaskowych, ale okazało się, że zabrako ich dla wszystkich chętnych. Na starcie stawiło się około 100 uczestników.
W rajdzie wzięli udział starsi i młodsi, były całe rodziny: rodzice z dziećmi i dziadkami. Wszyscy uśmiechnięci, zadowoleni ze wspaniałej pogody. Nie narzekano na drogę, chociaż miejscami trasa wiodła przez piaszczyste wydmy kampinoskie.

Uczestnicy na trasie

Grupa rozciągnęła się znacznie w czasie. Kilka osób przyjechało na metę godzinę wcześniej niż cały peleton.

Tymczasem na mecie przygotowano piknik dla uczestników i im kibicujących. Było ognisko, kiełbaski i ziemniaki. Był chleb ze smalcem i domowe ciasta. Najmłodsi szaleli na niedokończonym jeszcze placu zabaw.


Na akordeonie grał p. Marian Kowalik

Nagrodę główną starosty - rower prezentuje Halina Sztyler

Losowanie nagród prowadził Tadeusz Wiśniewski - wiceprzewodniczący Rady Gminy

Przy ognisku pieczono kiełbaski i ziemniaki

Dla uczestników rajdu Organizatorzy przygotowali też nagrody. Specjalny dyplom i nagrodę dostała najmłodsza uczestniczka 7-mio letnia Julia, która z pomocą swojego taty, dzielnie przejechała całą trasę.
Główną nagrodę - rower górski, ufundował starosta Powiatu Zachodniego p. Jan Żychliński. Rower wylosowała pani Barbara Książka z Wojcieszyna.
Wójt ufundował różne nagrody w postaci: kilku kasków rowerowych dla dzieci i dorosłych, zestawów oświetleniowych do rowerów, rowerowych zestawów odblaskowych, zapięć do rowerów, ochraniaczy na kolana, kompletów kluczy rowerowych. Były też sakwy pod siodełko rowerowe, gminne czarne czapeczki, t-shirty, rękawiczki i liczniki rowerowe a do tego dołożone były gadżety gminne - długopisy i broszury.

Nagrody ufundowała też radna pani Beata Skrońska - były to torby na zakupy, dmuchane piłki oraz odblaskowe opaski na rękę.
Nagród było bardzo dużo, prawie wszyscy otrzymali jakiś drobny upominek.

Pomimo, że wielu uczestników czekała jeszcze kilkukilometrowa droga do domu na rowerze, piknik przy ognisku trwał jeszcze długo po losowaniu nagród i oficjalnym zakończeniu rajdu.

więcej zdjęć: GALERIA


relacja FILMOWA

Relacja filmowa z trasy (zdjęcia H. Sztyler)

Trasa rajdu (pdf)

(mp)

OGŁOSZENIA

3 Półmaraton
im, J. Kusocińskiego

LINKI


Strona Klubu Karate Rensei

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.