Dzisiaj jest czwartek 23 maja 2024 r. imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty
SPORT

 

 

 

 

WIADOMOŚCI SPORTOWE


26.04.2012

RELACJA KLUBOWA
Dzień jak nie co dzień

21. kwietnia 2012

Sobota 21-go kwietnia była dniem bogatym w wydarzenia w naszej gminie.

Rozpoczęcie sezonu Nordic Walking

Rankiem panie z Klubu Lejdis spotkały się na zieleńcu za kościołem w Starych Babicach rozpoczynając drugi sezon Babickiego Klubu Nordic Walking.

Po krótkiej rozgrzewce wyruszyłyśmy w trasę, ku swojemu zadowoleniu budząc uwagę pasażerów przejeżdżających aut. Nic dziwnego - towarzyszyła nam długo oczekiwana słoneczna pogoda, budząca we wszystkich tęsknotę za świeżym powietrzem. Wraz z marszem rosła w nas energia i entuzjazm. Pomysły sypały się jak z rękawa. Jesteśmy z różnych wsi - więc możemy rozpoczynać marsze z naszych miejscowości i spotykać się w miejscu zbiórki na pogawędkę przy herbatce i odpoczynek. W planach mamy też dłuższe, rodzinne wypady zakończone przy ognisku.


Najpierw porządki. Ktoś tak się zmęczył piciem nie miał siły wyrzucić puszki

Rozgrzewka...

Ruszamy w trasę...

To ćwiczenie nazywa się "rolowanie kręgosłupa".


Aleja Dębów Katyńskich i Smoleńskich.
Jedno z miejsc pamięci na Szlaku Naszej Historii.

Wracając ze spaceru spotykałam uczestników Rajdu Historycznego "Szlakiem Naszej Historii" - serce rośnie widząc szczere zaangażowanie naszych mieszkańców w kultywowanie miejsc pamięci.

Tak niedawno 10-go kwietnia też byłam wzruszona widząc zapalone lampki pod dębami smoleńskimi.

Babiczanie nie są idealni, ale myślę, że nie ma u nas kryzysu wartości.


Dzień Ziemi
Po południu serce naszej gminy biło w szkole w Starych Babicach. Dzień Ziemi przyciągnął wielu mieszkańców, jak również gości z ościennych gmin.
Babicki Klub Lejdis miał też swoje stanowisko - naszym celem jest dbałość o zdrowie naszych mieszkańców - w każdym jego aspekcie.

Podczas Dnia Ziemi propagowałyśmy zdrowy styl życia poprzez ruch - jak Nordic Walking czy uzdrawiające i kondycjonujące ćwiczenia Qi Gongu. Rozprowadzałyśmy ulotki i udzielałyśmy informacji o zagrożeniach dla naszego zdrowia i środowiska wynikających z uprawy i spożywania roślin transgenicznych (GMO), o pożytkach wynikających z bezpośredniej wymiany towarowej i wspierania lokalnych producentów (Wiem co jem). Również na naszym stoisku można było otrzymać informacje o systemach i urządzeniach oszczędzających energię w gospodarstwach domowych. Goście naszego stoiska wykazywali się dużą świadomością ekologiczną, dla mnie szczególną przyjemnością była rozmowa z Michałem - uczniem babickiej podstawówki - jest reprezentantem młodego pokolenia i jego wiedza o mechanizmach rynkowych budzi nadzieję na lepszą, mniej skomercjalizowaną przyszłość.


Lejdis na swoim posterunku.

Rozmowa z Mikołajem o mechanizmach marketingu.

Praca twórcza sprawia wszystkim wiele radości.
Średniowieczne smakołyki prezentowała pani archeolog.

Dzień Ziemi miał się odbyć pod gołym niebem i tak też się rozpoczął - słońce prażyło jak w środku upalnego lata - już marzyłyśmy o parasolach, ale nie zdążyłyśmy nawet się rozłożyć z materiałami, gdy zaczął padać deszcz - myśleliśmy, że przelotny, ale rozpadało się na dobre. W ciągu kilku minut wszystkie stoiska zostały rozlokowane wewnątrz szkoły, mimo tłumów ludzi zbierających się w przejściach - logistyczny majstersztyk. Na zakończenie złożyłam gratulacje na ręce pani Doroty Smolińskiej - dyrektora szkoły - za doskonałą organizację i zaangażowanie całego zespołu nauczycieli w przygotowanie tak dużego i wartościowego przedsięwzięcia.

Te wszystkie sobotnie wydarzenia, są nośnikami wartościowych przeżyć. Mogliśmy cieszyć się przyrodą, poznawać historię, uczyć się nowych umiejętności - a to wszystko "na żywo", z dala od wirtualnego świata Internetu. Zamiast przeżywania historii z telenoweli mogliśmy żyć własnym życiem. Czy tak nie jest ciekawiej?

Beata Bethke
Babicki Klub Lejdis

OGŁOSZENIA

3 Półmaraton
im, J. Kusocińskiego

LINKI


Strona Klubu Karate Rensei

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.