Dzisiaj jest wtorek 16 kwietnia 2024 r. imieniny Bernarda, Biruty, Erwina
SPORT

 

 

 

 

WIADOMOŚCI SPORTOWE


14.06.2012

Dwie trójki okazały się szczęśliwe dla organizatorów Pikniku Rodzinnego w Starych Babicach

III Piknik rodzinny

3 czerwca Rada Rodziców zorganizowała na terenie Szkoły Podstawowej w Starych Babicach III Piknik Rodzinny. Było jak zwykle wiele atrakcji: kramiki z różnościami, konkursy, różnorodne pokazy i zawody sportowe.

Pojawiło się także kilka znanych osób ze świata tańca i mediów. Początkowo planowano urządzić piknik w plenerze. Jednak deszczowa pogoda poprzedniego dnia zmieniła plany organizatorów. W rezultacie część występów i pokazów oraz kramiki z różnościami umiejscowiono w hali sportowej, a zawody, mecz piłkarski i część prezentacji zorganizowano na terenie przyszkolnym.

Już z daleka widać było, że tego dnia w szkole dzieje się coś niezwykłego. Pobliskie uliczki zastawione były samochodami, a na terenie szkoły było pełno ludzi. Nic dziwnego jeśli uwzględnimy, że do babickiej podstawówki chodzi obecnie ok. 700 uczniów, a na imprezę przyszli wraz z rodzicami i przyjaciółmi, to w sumie zebrało się ładne grono osób.

Jak poinformowała nas Renata Jastrzębska - Przewodnicząca Rady Rodziców, tym razem piknik poprzedzono należytą reklamą, co zaowocowało niezwykłą frekwencją. Ale liczył się przecież cel - zebranie funduszy na doposażenie sprzętu sportowego szkoły. Temat przewodni imprezy brzmiał: "Moja rodzina i sport". W organizację imprezy zaangażowali się rodzice, nauczyciele, a także uczniowie. Każda z klas przygotowała specjalne stoisko. Zadaniem uczniów było zaprezentowanie określonej dyscypliny olimpijskiej, inni z kolei otrzymywali "paszport olimpijczyka", który zobowiązywał ich do wykazania się wiedzą na temat 12 dyscyplin sportowych. Po zebraniu odpowiedniej ilości wpisów zdobywali nagrody.

Tegoroczny piknik poprowadzili Renata Jastrzębska i Jacek Muszyński, którzy przywitali serdecznie wszystkich przybyłych oraz przedstawili sponsorów, dzięki którym odbyło się tegoroczne spotkanie. A byli to m.in.: Urząd Gminy Stare Babice, "INNOVA" S.A., "KampinoSport" , "Plantico Zielonki" S.A. , Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne "Eko-Babice" Sp. z o.o., Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. i wiele innych firm.

Tego dnia dzieci uczestniczyły w wielu zawodach. Odbył się bieg o Puchar Wójta Gminy. Rozegrano mecze hokeja oraz piłki nożnej, który komentował znany dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch. Najmłodsi chętnie korzystali z uroków jazdy konnej. Oprócz tego dzieci z zainteresowaniem oglądały sprzęt pożarniczy OSP Stare Babice.

Wewnątrz szkoły odbywały się występy taneczne uczniów z babickiej podstawówki, a także babickich przedszkolaków i dzieci z placówki w Bliznem Jasińskiego. W tym samym czasie na korytarzach szkoły można było podziwiać występy judo i karate. Na hali sportowej swoje umiejętności taneczne zaprezentowali także zawodowi tancerze z grupy taneczno- akrobatycznej, a wśród nich Wicemistrzyni Polski Natalia Puciłowska (obecnie trener układów tanecznych). Obecna była również Anna Mikowska - Tymendor- trener aerobiku sportowego w SGGW, która przyjechała do nas ze studentami.

Na zakończenie imprezy Dyrektor Dorota Smolińska wręczyła uczniom biorącym udział w meczach i turniejach sportowych medale i puchary. Ostatnim elementem pikniku była dyskoteka, podczas której zebrani bawili się przy dźwiękach zespołu "THE RAZ". Impreza zakończyła się sukcesem.

Marcin Łada, Kamil Malinowski
Fot. M. Łada

Więcej:

GALERIA zdjęć z PIKNIKU na stronie www.piknik.szkola-starebabice.pl

 

UWAGA:

  • BABICKIE BIEGI RODZINNE przeniesione na 16 czerwca 2012 r.
  • TURNIEJ BADMINTONA odbędzie się 23 czerwca 2012 r.

    Organizatorzy przepraszają za zmiany dokonane z przyczyn od nich niezależnych

 

OGŁOSZENIA

3 Półmaraton
im, J. Kusocińskiego

LINKI


Strona Klubu Karate Rensei

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.