Dzisiaj jest sobota 25 maja 2024 r. imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
SPORT

 

 

 

 

WIADOMOŚCI SPORTOWE


21.09.2012

Rajd rowerowy na pożegnanie lata

Na placu Chopina w Borzęcinie Dużym 15 września zorganizowano Rajd Rowerowy połączony z otwarciem boiska do piłki siatkowej i imprezą integracyjną przy muzyce. Sto dwadzieścia osób zdecydowało się przejechać 30 km leśną trasą.

Rajd rozpoczął się o godzinie 10:00 zbiórką wszystkich uczestników imprezy. Organizatorzy powitali przybyłych, a nowy wikariusz parafii w Borzęcinie ks. Stanisław Podgórski pobłogosławił sportowe zmagania kolarzy. Rajd zorganizowano na leśnej trasie o długości ok. 30 km, po drodze rowerzyści odwiedzili m.in. Budę, Zaborów, Truskaw i Lipków. Po powrocie w Borzęcinie czekało na nich wiele niespodzianek. Przygrywał zespół muzyczny, przygotowano kiełbaski i ognisko, a dla najmłodszych - trampolinę, nadmuchiwany zamek i przejażdżki na kucyku. Uwagę wszystkich przyciągnęła loteria fantowa, w której głównymi nagrodami były trzy rowery ufundowane przez Wójta Gminy Stare Babice i Starostę PWZ. Rozlosowano także wiele drobnego sprzętu rowerowego (bidony, kaski, rękawiczki) ufundowane przez Gminę.

Jako pierwszy został wylosowany rower dziecięcy, wygrała go młoda mieszkanka Borzęcina - Oliwia Fijołek, która w rajdzie jechała po raz pierwszy. Oliwia uczęszcza do szkoły podstawowej w Borzęcinie Dużym. Zapowiedziała, że w następnym rajdzie również weĄmie udział.

Drugi wylosowano rower młodzieżowy, wygrał go Dominik Łuczak, uczeń 4. klasy. Dominik bierze udział w każdej edycji rajdu w Borzęcinie i sądzi, że "te rajdy są najlepsze ze wszystkich..."

Trzeci rower ufundowany przez starostę PWZ wygrała Jolanta Żentażewska - mieszkanka Borzęcina Małego, która aktywnie udziela się w sprawach lokalnej społeczności i należy do rady sołeckiej. Pani Jolanta również bardzo lubi spędzać aktywnie czas wolny i bierze udział w każdej edycji rajdu.

Dla zebranych na pikniku porajdowym wspaniale przygrywał zespół muzyczny "Flesz". Kilka par postanowiło nawet zatańczyć i wesoła atmosfera udzieliła się wszystkim.

Za zorganizowanie zespołu muzycznego i pozyskanie sponsorów podziękowania należą się sołtysowi Wierzbina Dariuszowi Świątkowskiemu. Całą imprezę zorganizowali: Radosław Karpiński - Prezes Babickiego Towarzystwa Cyklistów, Tadeusz Wiśniewski - radny z Borzęcina Dużego i Alicja Sztyler z Referatu Rozwoju i Promocji UG.

Podczas imprezy oficjalnie otwarto i poświęcono nowe boisko do plażowej piłki siatkowej. Rozegrano także pierwszy inauguracyjny mecz - wygrali nasi!

Jak powiedział nam radny z Borzęcina Dużego Tadeusz Wiśniewski, był to już 6. rajd rowerowy, który zorganizowano wspólnie z Gminą Stare Babice. - Wcześniejsze edycje odbywały się skromniejszymi siłami. Cieszy nas to, że ludzie spotykają się, aby wspólnie pojeĄdzić na rowerach i potrafią dobrze się bawić. Mamy uczestników w każdym wieku, ale wszyscy niezależnie od lat są młodzi - bo dobra zabawa i ruch konserwuje młodość. Zachęcam Państwa do udziału w następnych rajdowych edycjach - powiedział Tadeusz Wiśniewski.

Kamil Malinowski
fot. K.Malinowski, M. Łada, R. Sikorsk
i

Więcej zdjęć GALERIA

OGŁOSZENIA

3 Półmaraton
im, J. Kusocińskiego

LINKI


Strona Klubu Karate Rensei

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.