Dzisiaj jest czwartek 23 maja 2024 r. imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty
SPORT

 

 

 

 

WIADOMOŚCI SPORTOWE


14.09.2012

ÓSMY JUŻ RAZ WĘDROWALI SZLAKAMI PUSZCZY...

29 sierpnia tego roku blisko 190 osób z niepełnosprawnością wystartowało w VIII Rajdzie Rowerowym i Pieszym Szlakami Puszczy Kampinoskiej, zorganizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Łubcu, placówkę Krajowego Stowarzyszenia "Przyłącz Się Do Nas". Patronatem Honorowym objął spotkanie Starosta Warszawski Zachodni - Jan Żychliński. Patronem medialnym wydarzenia był "Express Wieczorny".

Rajd zgromadził ponad 190 osób niepełnosprawnych intelektualnie i przewlekle chorych z terenu całego Mazowsza, byli to głównie podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy.

W tym roku udział w Rajdzie wzięli uczestnicy ŚDS z: Ostrołęki, Sochaczewa, Makowa Mazowieckiego, Wołomina, Serocka, Pułtuska, Warszawy Bemowa, Mokotowa i Ochoty, Łubca, podopieczni Domów Pomocy Społecznej i Warsztatów Terapii Zajęciowej z Bramek, Sadowej i Czubina oraz młodzież z Zespołu Szkół w Bieniewicach. Uczestnicy imprezy pokonali dystans 16 kilometrów - pieszo lub na rowerach. W trakcie leśnej wędrówki, podczas odpoczynku na polanie mieli okazję również poznać zasady zachowania na leśnym szlaku w Parku Narodowym, o których interesująco opowiadał leśniczy, pan Wojciech Nikonowicz. Pracownicy Parku w trakcie wędrówki prowadzili całą grupę dbając o to, aby nikt nie zgubił się w leśnej gęstwinie.

Po powrocie z wyprawy, o godzinie 14:00 rozpoczęła się część oficjalna imprezy. Swoją obecnością zaszczycili ją: pani Halina Lipke - Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, pan Jan Żychliński - Starosta Warszawski Zachodni, Paweł Białecki - Wicestarosta Warszawski Zachodni, Jerzy Wójcik - Przewodniczący Rady Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Jolanta Stępniak - członek zarządu w Powiecie Warszawskim Zachodnim, Grażyna Staniszewska, Agnieszka Wójcik, Iwona Cichocka z PCPR w powiecie warszawskim zachodnim, Marek Deles - przedstawiciel Kampinoskiego Parku Narodowego, Andrzej Cieślak - Wójt Gminy Leszno, Zenon Reszka - Burmistrz Błonia, Alicja Napurka - Kierownik OPS w Starych Babicach, Bożena Wronikowska - Kierownik OPS w Ożarowie Mazowieckim, Mirosława Dziadkiewicz - Kierownik OPS w Lesznie, Marek Parafiniuk - Dyrektor Zespołu Szkół w Bieniewicach, Adam Klecha - Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Lesznie, Krystyna Ziubińska - Dyrektor Gminnej Świetlicy w Lesznie, Stanisława Rzymka - Dyrektor Gminnej Świetlicy w Łubcu, przedstawiciele Stowarzyszenia KRES, komendant Dariusz Kruziewicz z Komisariatu Policji w Lesznie.

Nad przebiegiem imprezy czuwali opiekunowie medyczni, wolontariusze i terapeuci, a oprawę muzyczną zapewnił zespół Mandes-Band.
Wszyscy uczestnicy Rajdu otrzymali pamiątkowe statuetki i podziękowania wykonane w ramach zajęć przez uczestników ŚDS w Łubcu. Miłym akcentem było ufundowanie przez Wójta Gminy Leszno dwóch rowerów, które już w dniu Rajdu rozpoczęły swą służbę podopiecznym placówek. Na koniec części oficjalnej podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu zaprezentowali program artystyczny pt. "Wycieczka po Europie". Przedstawienie wywołało wiele pozytywnych emocji i wzbudziło uśmiech na twarzach gości.

Po obiedzie rozpoczęła się zabawa taneczna, która potrwała do późnych godzin popołudniowych.

Organizacja Rajdu możliwa była dzięki pomocy sponsorów i partnerów. Byli wśród nich: Gmina Ożarów Mazowiecki, Gmina Stare Babice, Gmina Leszno, Gmina Błonie, Kampinoski Park Narodowy, Zespół Szkół w Bieniewicach, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Powiecie Warszawskim Zachodnim, Stowarzyszenie BORIS, Dom Pomocy Społecznej w Bramkach, Dom Pomocy Społecznej w Czubinie, Krajowe Stowarzyszenie "Przyłącz Się Do Nas", firma "Chłodnia Mazowsze", Bank Żywności SOS, Firma Bittner, Cukiernia Lukrecja, Piekarnia Baj, Bakoma Sp. z o.o. Za życzliwość, wsparcie i zrozumienie misji Środowiskowego Domu Pomocy w Łubcu dziękowali im organizatorzy i uczestnicy Rajdu.

Z roku na rok Rajd Rowerowy i Pieszy Szlakami Puszczy Kampinoskiej przyciąga coraz więcej uczestników. Dziś, gdy VIII Rajd jest już za nami, czekamy na kolejny - do zobaczenia za rok w Łubcu!

Iwona Zielak
Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu

 

OGŁOSZENIA

3 Półmaraton
im, J. Kusocińskiego

LINKI


Strona Klubu Karate Rensei

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.