Dzisiaj jest wtorek 16 kwietnia 2024 r. imieniny Bernarda, Biruty, Erwina
SPORT

 

 

 

 

WIADOMOŚCI SPORTOWE


17.05.2013

Marsz Nordic Walking w Lipkowie

11 maja na parkingu w Lipkowie spotkali się amatorzy marszów Nordic Walking z Gminy Stare Babice.
W bezpłatnych zajęciach szkoleniowych i marszu wzięło udział 26 osób, w tym ponad połowę stanowili gimnazjaliści z Koczarg Starych udzielający się w Stowarzyszeniu "Odkrywamy Świat" wraz z opiekunem grupy panią Hanną Pieniak-Domańską.

Przedsięwzięcie zorganizowała Fundacja Promocji Rekreacji KiM. Był to jeden z kilku marszów organizowanych w ramach projektu "Nordic Walking w Puszczy Kampinoskiej", dofinansowanych przez powiat warszawski zachodni w tegorocznym konkursie dla organizacji pozarządowych. Dla osób, które nie miały swoich kijków, organizator zapewniał sprzęt.

Choć w okolicy w sobotnie przedpołudnie popadało, to na zbiórce o 12- tej świeciło już słońce i bez przeszkód korzystaliśmy z uroków rekreacji na łonie natury. Rozgrzewkę przed marszem i trening rozciągający po marszu poprowadził Marcin Chodorowski - Prezes Fundacji i doświadczony instruktor Nordic Walking. Wsparcie organizacyjne i ciekawe ćwiczenia dodały prowadzące też samodzielne marsze instruktorki KiM-u Katarzyna Dąbrowska i Hanna Adamska.

Ciekawostki przyrodnicze o florze i faunie puszczy opowiadała uczestnicząca na zaproszenie Fundacji KiM - Katarzyna Mikrut (na co dzień pracująca w KPN-ie). Trasa marszu choć potencjalnie miała mieć długość 15 km, ostatecznie była zdecydowanie krótsza, bo większość osób, które zgłosiły się na marsz, to początkujący amatorzy Nordic Walkin. Ruch w grupie w otoczeniu bujnej zieleni to prawdziwa przyjemność. Oto jedna z opinii uczestniczek: "-Było naprawdę fajnie i przełamany został stereotyp. Nordic walking jest dla wszystkich".

Polana w Lipkowie wkrótce zamieni się w przyjazną dla wymagających turystów bazę rekreacyjną. KPN w partnerstwie z Gminą Stare Babice zrealizuje projekt pn. "Budowa infrastruktury turystycznej na polanie Lipków - ograniczenie antropopresji na ekosystemy KPN" z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, priorytet V Ochrona przyrody i kształtowanie postaw ekologicznych, działanie 5.1 Wspieranie kompleksowych projektów z zakresu ochrony siedlisk przyrodniczych na obszarach chronionych oraz zachowanie różnorodności gatunkowej.
Wniosek został złożony i pozytywnie rozpatrzony przez Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych (CKPŚ).

Relacja filmowa z marszu znajduje się na stronie: http://www.mazowszetv.pl/kanaly-tv/zobaczfilm/136/nordic-walking-w-puszczy-kampinoskiej

Partnerami projektu są Kampinoski Park Narodowy, który zatwierdził mapy marszów zgodne z trasami turystycznymi obowiązującymi w KPN oraz Gminy: Stare Babice, Izabeli i Łomianki.

Zachęcamy do udziału w kolejnych projektach Fundacji Promocji Rekreacji KiM, także tych które są prowadzone na Wiśle w Warszawie.

Więcej informacji można uzyskać na stronie Fundacji http://www.fundacjakim.pl/

Beata Tuzimek
fot. Kamil Malinowski

 

 

OGŁOSZENIA

3 Półmaraton
im, J. Kusocińskiego

LINKI


Strona Klubu Karate Rensei

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.