Dzisiaj jest sobota 25 maja 2024 r. imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
SPORT

 

 

 

 

WIADOMOŚCI SPORTOWE18.06.2013

Rajd rowerowy
dookoła Gminy Stare Babice

Koczargi Stare - Zielonki - Stare Babice - Klaudyn - Izabelin - Borzęcin Duży - Lipków
22 czerwca 2013
Pierwszy rajd dookoła gminy Stare Babice połączony z otwarciem nowego szlaku rowerowego na terenie gminy.

Rajd dookoła gminy Stare Babice i otwarcie szlaku były uwieńczeniem pracy nad projektem Razem: szybciej, bezpieczniej, wygodniej realizowanym przez Stowarzyszenie Odkrywamy Świat w ramach programu Równać Szanse.

Szlak, który został wyznaczony ma być rodzinnym, bezpiecznym osadzonym w historii szlakiem rowerowym. Swym zasięgiem obejmuje cały teren gminy i tworzy pętlę wokół niej. Zaletą szlaku jest to, że łączy i zbiera istniejące już szlaki z nowymi trasami. Trasę można rozpocząć w dowolnym momencie, chociaż początek został wyznaczony na rynku w Babicach. Cały szlak liczy 30,5 km. I w dużej części przebiega po terenie leśnym. Oznakowany jest standardowymi znakami zgodnie z prawidłami sztuki znakowania. Korzystaliśmy z doświadczenia p. M. Wielechowskiej, która ma uprawnienia znakarza PTTK. Prace nad przygotowaniem całości tzn. zbieranie informacji, wyznaczanie szlaku w terenie i znakowanie, przygotowanie tablic informacyjnych i znaków, uzyskanie wszystkich pozwoleń zajęło nam 6 miesięcy. Opiekunami całego projektu były. H. Domańska, M. Ryczkowska i M. Wielechowska.

W rajdzie wystartowało 58 zawodników. Tyle wydaliśmy numerów startowych. Jest to duży sukces dla imprezy organizowanej po raz pierwszy. Punktualnie o godz. 10.00 sprzed budynku gimnazjum w Koczargach Starych, w eskorcie policji, straży gminnej, straży pożarnej i pod opieką ratowników medycznych uczestnicy wyruszyli na szlak. W Borzęcinie Dużym, na terenie parafii została odsłonięta pierwsza tablica informacyjna połączona ze szlakiem rowerowym. Kolejne są przed urzędem gminy w Starych Babicach i w Lipkowie przy kościele. Projekty tablic wykonał Kacper Szczepaniak ucz. III kl. gimnazjum.

Na polanie Dwóch Stawów w Zielonkach uczestnicy nabierali sił korzystając z napojów i słodkości przygotowanych przez organizatorów. Rajd został zakończony na polanie w Lipkowie ogniskiem połączonym z pieczeniem kiełbasek. Wolontariusze skupieni wokół stowarzyszenia upiekli ciasta, którymi częstowali wszystkich obecnych. Również pozyskanych od sponsorów napojów dla nikogo nie zabrakło. Zregenerowane ciała potrzebowały wzmocnienia duchowego. I tutaj pomogła loteria fantowa, która dostarczyła niezapomnianych wrażeń. W postać sierotki wyciągajacej losy wcieliła się najmłodsza uczestniczka rajdu. Dziewczynka za swoją ciężką pracę otrzymała nagrodę specjalną.

Rajd został zorganizowany przy wsparciu i zaangażowaniu wielu osób. Nieustannie spotykamy na naszej społecznej drodze ludzi gotowych nieść pomoc. Coraz wiecej osób włącza się w prace stowarzyszenia. To bardzo cieszy.

Całe przedsięwzięcie objęli patronatem honorowym:

Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego
Jan Żychliński - Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Krzysztof Turek - Wójt Gminy Stare Babice

Finansowo wsparli nas:

Marszałek województwa, starosta powiatu, wójt gminy
Eko-Babice
Firma HEXE, która wykonała tablice informacyjne i znaki
Firma Office Plus
Firma Smart Gift
Firma Js-POLI
Piekarnia Państwa Dąbrowskich z Babic

Szczególne podziękowania chcemy złożyć służbom, które wsparły nasz rajd i sprawiły, że czuliśmy się bardzo bezpiecznie pod fachowym okiem profesjonalistów - dziękujemy:

Ochotniczej Straży Pożarnej z Borzęcina Dużego
Straży Gminnej ze Starych Babic
Komendzie Policji ze Starych Babic
Ratownikom medycznym z Błonia

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli razem z nami w tak ważnym dla nas przedsięwzięciu. Wierzymy, że rajd dookoła gminy Stare Babice zgodnie z wyznaczonym szlakiem na stałe wpisze się do kalendarza imprez Stowarzyszenia Odkrywamy Świat, a nasz rodzinno-historyczny szlak rowerowy będzie długo służył społeczności lokalnej.
Już dzisiaj zapraszamy Wszystkich miłośników jazdy rowerem i sympatyków stowarzyszenia na kolejny rajd.

Do zobaczenia na szlaku.

Hanna Domańska
Stowarzyszenie Odkrywamy Świat
OGŁOSZENIA

3 Półmaraton
im, J. Kusocińskiego

LINKI


Strona Klubu Karate Rensei

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.