Dzisiaj jest wtorek 16 kwietnia 2024 r. imieniny Bernarda, Biruty, Erwina
SPORT

 

 

 

 

WIADOMOŚCI SPORTOWE


"UKS Rensei Borzęcin"

Krótka historia
Jest rok 2004. Wielokrotny medalista mistrzostw karate Daniel Kucharski niedawno uzyskał uprawnienia instruktorskie. Za swój kolejny cel obiera wyszukanie talentów wśród dzieci z podwarszawskich miejscowości. Organizowane są pokazy w szkołach, które przyciągają pierwszych zainteresowanych. Chętnych jest dużo ale ciężkie treningi weryfikują liczbę adeptów. Na wyniki nie trzeba długo czekać, wkrótce wysiłek znajduje odzwierciedlenie w medalach. Najpierw są to zawody lokalne, później ogólnopolskie. Zawodnicy podwyższają swoje umiejętności podczas wakacyjnych obozów.

Nadchodzi rok 2008 - klub jest dobrze rozpoznawalny w Polsce, powstaje nowa sekcja w Borzęcinie Dużym. W gablocie klubowych sukcesów wiszą już medale Mistrzostw Europy. Dziesięcioosobowa reprezentacja klubu dołącza do kadry Polski i wyjeżdża na Mistrzostwa Świata Karate Shotokan do włoskiej miejscowości Rimini. Czworo młodych zawodników (10-12 lat) po kilku fenomenalnych walkach zdobywa najbardziej prestiżowe medale! Dorobek dzieci pieczętują trenerzy klubu również zdobywając miejsca na podium. Nikt jednak nie spoczywa na laurach, podejmując kolejne walki zawodnicy Rensei Karate zdobywają rok później aż 7 złotych medali podczas Mistrzostw Polski Karate FSKA.

Dzień dziesiejszy
Dzisiaj klub zrzesza zarówno młodych zawodników jak i osoby dorosłe. Trenerzy kładą nacisk na rozwój fizyczny, ale także na odpowiednie nastawienie psychiczne. Praktykowanie karate daje bowiem poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie jednocześnie ucząc pokory oraz szacunku dla innych ludzi.
W Gminie Stare Babice jest mnóstwo osób, które doskonale rozumieją potrzebę utrwalania w dzieciach od najmłodszych lat zdrowych nawyków, odpowiedzialności oraz konstruktywnego współzawodnictwa. Łączenie tych dwóch form społecznej aktywności zawsze skutkuje pozytywnym rezultatem. Referat Promocji Gminy Stare Babice niedawno sprezentował młodym karatekom piękne ocieplacze na kimona, w których sportowcy godnie reprezentują swoją gminę na arenie krajowej.

Aktualności
Już za kilka dni wspólny wysiłek zaowocuje przeprowadzeniem w Borzęcinie I Otwartego Turnieju o Puchar Mazowsza Karate WKF.

W dniu 6 marca do Borzęcina przyjedzie wielu karateków z całego województwa aby stanąć do walki o prestiżowe medale.
Życząc sukcesów sportowcom, pamiętajmy że każdy z nich kiedyś zaczynał. A może na kolejnych zawodach to Ty, Czytelniku, staniesz na podium? Wszyscy mamy talenty, musimy tylko dać sobie szansę.

www.klubkarate.net

Rozkład zajęć

Tekst D. Kucharski
Zdjęcia: Klub Rensai

powrót

OGŁOSZENIA

3 Półmaraton
im, J. Kusocińskiego

LINKI


Strona Klubu Karate Rensei

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.