Dzisiaj jest wtorek 16 kwietnia 2024 r. imieniny Bernarda, Biruty, Erwina
SPORT

 

 

 

 

WIADOMOŚCI SPORTOWE

Ludowy Klub Sportowy
"Naprzód" Zielonki

Zielonki Wieś
ul. Białej Góry 4
tel. (0-22) 722-91-21
05-082 Stare Babice

Prezes - Konrad Paziewski
Vice Prezes oraz Skarbnik Zarządu - Barbara Lewandowska
Sekretarz Zarządu - Piotr Pamięta

Klub powołano do działania na zebraniu założycielskim, które odbyło się 29 lipca 1979 r. Pierwszym prezesem został jednomyślnie wybrany Bogdan Miedziński.
Wyboru dokonał zarząd klubu w składzie:
1. Leszek Pawłowski
2. Andrzej Karczmarek
3. Tadeusz Jakubowski
4. Edward Goraj

Klub "Naprzód" Zielonki prawnie zarejestrowany został jako Stowarzyszenie Kultury Fizycznej w Urzędzie Gminy Stare Babice. Działalność sportowa rozpoczęła się od zgłoszenia do rozgrywek B - klasy drużyny piłki nożnej. Pierwszym trenerem został Janusz Strzeszewski, którego po roku zastąpił Jerzy Pisarski a potem Zbigniew Sobierański.

5 maja 1981 r. Stacja Hodowli Roślin decyzją Naczelnika Gminy Stare Babice nr 154\81 z dnia 10 kwietnia 1981r. przekazała klubowi teren o powierzchni 0,9h., co dało początek staraniom o stworzenie prawdziwej bazy sportowo-rekreacyjnej, które zaowocowały pozyskaniem funduszy z Urzędu Kultury Fizycznej i rozpoczęciem, w połowie 1982 r budowy hali sportowej wraz z zapleczem socjalnym. Uroczyste otwarcie nowo powstałego ośrodka nastąpiło 17 stycznia 1984 r. Nowe warunki bytowe umożliwiły rozwinięcie oferty sportowej.

Powstały kolejne sekcje:
- jeździecka prowadzona przez Mariusza Stuszewskiego oraz Henryka Kuncewicza,
- badmintona trenowana przez Piotra Pamięte,
- tenisa stołowego prowadzona przez Jerzego Plocha i Jacka Leśniewskiego,
- piłki siatkowej pod wodzą Artura Leonharda Mączki i Grzegorza Skotnickiego.

22 stycznia 1985 roku zgodnie z nowymi przepisami przeniesiono rejestrację klubu z Urzędu Gminy do Urzędu Wojewódzkiego (Wydział Sportu i Turystyki.)
Na Walnym Zebraniu Członków Klubu w dniu 21 czerwca 2000 r. nowym prezesem został wybrany Henryk Kuncewicz. Skarbnikiem Zarządu Barbara Lewandowska a Sekretarzem Zarządu Piotr Pamięta.
W roku 2004 stowarzyszenie uzyskało status organizacji pożytku publicznego i jest zarejestrowane w KRS pod nr 0000194147
Od roku 2007 prezesem klubu jest Pan Konrad Paziewski a Vice Prezesem Barbara Lewandowska. Sekretarzem pozostał Piotr Pamięta a członkami zarządu Marcin Palczak oraz Paweł Lubelski.

Obecnie w LKS "Naprzód" działają:

 1. Osiem sekcji piłki nożnej trenowane przez:
  IV liga - Piotr Kotlęga
  "A" klasa seniorów - Marek Kamiński
  Rocznik1993 - Piotr PŁeszka
  Rocznik 1995 - Tomasz Cebula
  Rocznik 1997 - Marek Topczewski
  Rocznik 1999 - Tomasz Cebula
  Oldboje - Zbyszek Nowak

 2. Sekcja badmintona trenowana przez Piotra Pamiętę
 3. Sekcja siatkówki - Grzegorz Skotnicki
 4. Sekcja wędkarska - Janusz Pazurek

W Klubie istnieją Rady poszczególnych sekcji, zajmujące się wypracowywaniem polityki sportowej dla dyscyplin ich dotyczących.
Klub działa w oparciu finansowym na dotacji Gminy oraz z własnej działalności gospodarczej.
Od roku 2000 LKS "Naprzód" Zielonki zajmuje się koordynowaniem działań w dziedzinie sportu i rekreacji na terenie całej gminy prowadząc między innymi obsługę finansową Uczniowskich Klubów Sportowych z Koczarg i Babic.
Działalność Uczniowskich Klubów Sportowych opiera się na dotacjach Urzędu Gminy Stare Babice.

Aktualnie planowane jest przeniesienie siedziby klubu z ul. Białej Góry na ul. Południową. Związane jest to z pozyskaniem do użytkowania 16 h ziemi z przeznaczeniem na sport i rekreację oraz rozpoczętą procedura planowania i wykonania infrastruktury sportowej na tym terenie. Planowane jest wykonanie dwóch boisk syntetycznych w tym jednego krytego, boiska trawiastego treningowego oraz stadionu głównego z bieżnią lekkoatletyczną, dwóch kortów tenisowych oraz boiska wielofunkcyjnego syntetycznego. Zapleczem ma być budynek klubowy spełniający funkcje biurowe, magazynowe i socjalne.

 

 

powrót

OGŁOSZENIA

3 Półmaraton
im, J. Kusocińskiego

LINKI


Strona Klubu Karate Rensei

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.