Dzisiaj jest sobota 22 czerwca 2024 r. imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza
SPORT

 

 

 

 

WIADOMOŚCI SPORTOWE


"UKS BORZĘCIN" - VILDBJERG CUP 2010

Uczniowski Klub Sportowy po raz trzeci w swojej historii brał udział w międzynarodowym Turnieju piłki nożnej. Tym razem w dniach 28.07-01.08.2010r los przywiał nas do miejscowości Vildbjerg region Centralnej Jutlandii/ Dania. Międzynarodowy turniej piłki nożnej Vildbjerg Cup jest organizowany od 25 lat, gdzie na 25 trawiastych boiskach rywalizuje około 500 drużyn z całej Europy oraz wielu krajów Świata (np. Tajlandia, Uganda, USA).
W turnieju wzięły udział dwa nasze najmłodsze zespoły:

chłopcy z rocznika 1999-2000 występujący w składzie: Adrian Pamięta, Filip Rejzner, Mateusz Gmochowski, Tomek Krawczyk, Jakub Małkowski, Jakub Redlicki, Jakub Kaczmarczyk, Mateusz Jaworski, Filip Pamięta, Oskar Foremnik, Marcin Chudzik, Szymon Dąbrowski, Norbert Wawrzyniecki, Olgierd Leszczyński.

oraz chłopcy z rocznika 2001-2003 występujący w składzie: Wojciech Żurawski, Mateusz Smoliński, Łukasz Rogoziński, Hubert Kowszun, Jakub Krajewski, Damian Papis, Jakub Leszczyński, Jakub Sierociński, Łukasz Smoliński, Bartłomiej Gołębiewski, Daniel Roose, Mikołaj Jaworski, Witek Kowszun.

Trenerem obu zespołów był Pan Marcin Jasiński, kierownikiem Mariusz Leszczyński oraz Robert Żurawski, tłumaczem Małgorzata Jasińska. Po za w/w osobami na Turniej pojechało z nami 11 rodziców, tak więc cała grupa UKSu liczyła 46 osób.
Zespół starszego rocznika został rozstawiony w grupie 77 z następującymi zespołami:
KJELLERUP IF, IK VEST oraz AARS IK.
Pierwszy mecz rozegraliśmy 29 lipca o godz. 19.00 rozgramiając rówieśników z Danii Kjellerup IF 4:0 (bramki: Oskar Foremnik, Szymon Dąbrowski, Kuba Redlicki oraz Filip Pamięta). Kolejne mecze toczyliśmy w dniu kolejnym remisując 1:1 (bramka Filip Rejzner) z zespołem IK Vest oraz wygrywając z drużyną Aars IK 3:2 (bramki: Filip Pamięta x 2 oraz Kuba Redlicki), te wyniki spowodowały, iż nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce w grupie i awansowała do dalszej gry z najlepszymi drużynami innych grup. W dniu 31 lipca o godz. 12.05 rozegraliśmy mecz decydujący o wejściu do ćwierćfinału z faworytem turnieju duńską drużyną B1973 Herlev, niestety faworyt nie zawiódł i pokonał naszych Żaków 0:2, tym meczem drużyna rocznika 1999-2000 zakończyła swój udział w tym turnieju, zajmując ostatecznie 9 miejsce na 36 drużyn startujących w tym roczniku.

Natomiast zespół rocznika 2001-2003 został rozstawiony w grupie 86 z następującymi drużynami: OLSTYKKE FC, AARS IK oraz VIBORG FF.
W pierwszym meczu stoczyliśmy bój z zespołem Olstykke FC wygrywając 1:0 (bramka Damian Papis), w kolejnych dniach graliśmy z kolejnymi drużynami przegrywając 0:2 z ekipą Viborg FF oraz wygrywając z chłopcami z Aars IK 3:1 (bramki: Daniel Roose, Damian Papis, Bartek Gołębiewski). Nasza młodsza drużyna zajęła 2 miejsce i również awansowała do najlepszej 16. W dniu 31 lipca los zmierzył nas również z drużyną B1973 Herlev z którą podobnie jak starsi zawodnicy przegraliśmy 1:3 (bramka Damian Papis). Orliki ostatecznie zajęły również 9 miejsce na 32 drużyny startujące w swoim roczniku.

Zajęte miejsca przez nasze drużyny uważamy za ogromny sukces, gdyż były ich to pierwsze międzynarodowe zawody, odbywające się po za granicami naszego kraju oraz fakt, że na 8 drużyn z Polski uczestniczących w tym turnieju tylko 3 awansowały do najlepszych drużyn. W tych 3 drużynach były dwa zespoły UKS-u oraz reprezentacja województwa kujawsko-pomorskiego. Natomiast pozostałe drużyny z Polski: drugi zespół OZPN Kujawsko- Pomorski, 3 drużyny GTS Fosfory Wiślinka, UKS Kangur zajęły niższe miejsca w swoich grupach i musiały grać w pucharze pocieszenia (Dominus Cup) ze słabszymi drużynami.

Oprócz rywalizacji sportowej nasi wychowankowie mogli korzystać z wielu atrakcji min. tenisa stołowego, piłkarzyków, bilarda, dyskoteki z pianą oraz basenu. Nawiązywali również wiele międzynarodowych znajomości, przyjaźni jak z żeńską drużyną z Tajlandii.

Uczestniczyliśmy również w ogromnej paradzie wszystkich drużyn, która odbyła się ulicami miasteczka Vildbjerg, godnie reprezentując Polskę oraz Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Ale największa atrakcja czekała na nas w przed ostatnim dniu pobytu w Danii, mianowicie byliśmy w Legoland Billund. Atrakcje czekające tam na nas były ogromne i ciężko je wszystkie opisać, wszyscy byliśmy zachwyceni tym parkiem i z pewnością jeszcze tam wrócimy.

Należy serdecznie podziękować organizatorom wyjazdu Zarządowi Klubu UKS Borzęcin, który w 80 % sfinalizował wyjazd chłopców na opisywany turniej Prezesowi klubu UKS Borzęcin Panu Tomaszowi Porębskiemu oraz Staroście Powiatu Warszawskiego Zachodniego Panu Janowi Żychlińskiemu za dofinansowanie do transportu "Tandem", który w bezpieczny sposób zawiózł i przywiózł nas z turnieju.
Dziękujemy wszystkim rodzicom i opiekunom.
Już teraz planujemy wyjazd za rok, nasi młodzi sportowcy oraz juniorzy będą uczestniczyć w międzynarodowych turniejach piłki nożnej w Austryjackich Alpach oraz Niemczech.

MINI GALERIA

powrót

OGŁOSZENIA

3 Półmaraton
im, J. Kusocińskiego

LINKI


Strona Klubu Karate Rensei

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.