Dzisiaj jest piątek 26 lutego 2021 r. imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława
SPORT

 

 

 

 

WIADOMOŚCI SPORTOWE


UKS BORZĘCIN
4 : 1
NAPRZÓD II ZIELONKI

No i rozpoczęła się piłkarska wiosna w Borzęcinie.
Pierwszy mecz w nowej wiosennej rundzie rozegrali podopieczni Pawła Rosińskiego, którzy 02.04.2010r podejmowali zespół z Zielonek. Był to mecz derbowy.


Nasz zespół wystąpił w następującym składzie:
Jacek Skiba
Jarosław Gonta    Piotr Świątkowski   Bartłomiej Rosłon   Piotr Trzpioła
Piotr Redel    Roman Żemierowski
Michał Leśniewski    Adrian Adamczyk
(85 min. Mateusz Ciećwierz)    (60 min. Kostek Żemierowski)
Paweł Duliasz
(80 min. Adam Trzpiota)
Radosław Lipa
(45 min. Mariusz Janiszewski)

W te piątkowe popołudnie trybuny przy boisku w Borzęcinie wypełniły się prawie do ostatniego miejsca. Byli kibice gospodarzy, gości z Zielonek i "zaprzyjaźnionych" Lasek. Pierwsze minuty meczu były typowym badaniem się dwóch zespołów, ale od samego początku było widać, że zespół UKS-iaków opanował środek boiska. Dwóch doświadczonych zawodników oraz kapitan z Borzęcina potrafili znakomicie powstrzymywać przeciwnika i rozgrywać piłkę, wymieniając ją między sobą na 1 - 2 kontakty. Dzięki takim założeniom naszego trenera już w 25 min. sympatycy drużyny z Borzęcina mogli cieszyć się z prowadzenia ich zespołu. Stały fragment gry - piłka wrzucona w pole karne, na linii 5 metra znajduje się "Bobo" i uderzeniem głową zdobywa pierwszą swoją bramkę, jak się później okazało nie ostatnia…!!!

Na kolejne emocje kibice musieli czekać do 40 min., zakończona powodzeniem dla zespołu z Zielonek. Najlepszy zawodnik gości "Sawio" uderzeniem piłki głową zdobył bramkę wyrównującą stan meczu 1:1. Lecz radość kibiców gości nie trwała zbyt długo, bo już minutę później nieporozumienie zawodników z Zielonek wykorzystał Adrian Adamczyk 2:1 dla Borzęcina i ponowne prowadzenie. Piłkę do Adriana oczywiście podawał najlepszy zawodnik Borzęcina Paweł Duliasz.

Po pierwszej połowie wynik 2:1 dla gospodarzy.

Taktyka na drugą połowę była bardzo prosta grać blisko przeciwnika, odbierać piłkę, wykorzystywać nadarzające się sytuacje i najważniejsze - powstrzymać najlepszego i chyba najszybszego zawodnika Zielonek - Sawickiego. Kto miał to zrobić oczywiście najszybszy zawodnik Borzęcina - Piotr Trzpiota który doskonale w drugiej połowie "wyłączył" Sawio z gry i zespół z Borzęcina mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Ale po kolei ... !!!

W drugiej połowie gra była bardzo wyrównana, szybka i co chwilę kibice obu drużyn mogli oklaskiwać swoich ulubieńców. Rozgrywanych akcji było bardzo dużo po stronie gospodarzy dwukrotnie na listę strzelców mógł wpisać się Mariusz Janiszewski, który wszedł na boisko po przerwie - niestety nie udało się. Goście również groźnie atakowali co chwilę powstawało zamieszanie pod bramką gospodarzy lecz dwukrotnie poprzeczka i znakomite obrony bramkarza uratowały UKS-iaków z Borzęcina.
Natomiast nie uratowały gości z Zielonek przed fantastycznymi bramkami Pawła Duliasza. Popularny "Bobo" w 65 min i 80 min. jeszcze dwukrotnie wpisał się na listę strzelców ustalając wynik na 4:1 dla zespołu z Borzęcina. Tak zakończyły się kolejne derby w naszej Gminie. Prawdopodobnie ostatnie przez najbliższe dwa lata, gdyż zespół Naprzód II Zielonki pewnie zmierza do awansu ligi okręgowej (czego im szczerze życzymy) i miejmy nadzieję, że za 1,5 roku w tej wyższej klasie rozgrywkowej się spotkamy.
Myślę, że zespół seniorski momentami pokazał naprawdę ciekawe akcje, grane z klepki, na małej przestrzeni, które jeszcze nie raz przyniosą nam oczekiwane bramki. Widać bardzo dobrą pracę trenera Pawła Rosińskiego, dzięki której zespół z każdym meczem, miesiącem, rokiem podnosi swoje umiejętności. Kto był na meczu to widział jak nasi zawodnicy są silni fizycznie, szybcy, wytrzymali, jak za wszelka cenę dążą do zwycięstwa i walki by osiągnąć swój cel.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w następnych meczach - Marcin Jasiński.

Tekst i zdjęcia Marcin Jasiński

powrót

OGŁOSZENIA

3 Półmaraton
im, J. Kusocińskiego

LINKI


Strona Klubu Karate Rensei

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.