Dzisiaj jest czwartek 23 maja 2024 r. imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty
FOTOGALERIE

25.07. 2013

 

Lipcowe spacery po gminie - ZIELONKI

Na niedzielne spotkanie w Zielonkach, które organizowane było w ramach obchodów jubileuszu
700-lecia Starych Babic przybyło kilkadziesiąt osób - mieszkańcy gminy Stare Babice oraz goście
z innych miejscowości.

Na początek był spacer, który odbywał się w najbliższym sąsiedztwie pałacu. Uczestniczyło w nim koło 60 osób. Poza przypomnieniem historii miejscowości, sporo miejsca zajęła teraĽniejszość - informacje na temat imprez organizowanych przez Gminę Stare Babice na Polanie Dwóch Stawów, obiektów sportowych GOSiR, a także efektów unijnego projektu "Dziedzictwo twórczości ludowej i artystycznej - kapliczki, krzyże, figury i obeliski w Gminie Stare Babice", który Gmina Stare Babice realizowała współpracując z warszawską Fundacją "Hereditas".

Niezwykle ciekawym elementem spotkania było zwiedzanie parku i pałacu w Zielonkach. Rolę przewodnika pełnił jego właściciel Pan Zenon Lasota, ubrany w strój szlachecki (w którym nie zabrakło pasa lipkowskiego) oprowadzał zebranych po wspaniale odrestaurowanych wnętrzach i cierpliwie odpowiadał na pytania zadawane przez gości. Uczestnicy nie kryli podziwu dla efektów wieloletnich działań związanych z przywróceniem do świetności obiektu.

Atrakcją spotkania był także b. ciepło przyjęty przez zgromadzoną publiczność, koncert muzyczny organizowany w pałacu, w ramach Festiwalu Muzycznego w Krainie Chopina. Wykonawczyniami utworów były Jadwiga Kotnowska (flet) i Anna Sikorzak-Olek (harfa).Rolę przewodnika
po pałacu pełnił jego właściciel Pan Zenon Lasota


Ewa Andrzejewska
fot. K.Malinowski

 

 

wstecz

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.