Dzisiaj jest sobota 25 maja 2024 r. imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
ORGANIZACJE

PARTNERSTWO
WSPÓŁPRACY

LOKALNA GRUPA EDUKACYJNA

www.ngo.pwz.pl


KONTAKT

Urząd Gminy
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. (022) 722-95-81
fax (022) 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

 

 

3.08.2010Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


LGE - Kształcenie lokalnych liderów

W dniach 22, 23 lipca w szkole podstawowej przy ul. Polnej odbyły się ostatnie warsztaty w ramach projektu "Lokalna Grupa Edukacyjna
- kształcenie lokalnych liderów w gminie Stare Babice"
.

Pierwszego dnia grupa rozpoczęła spotkanie od przypomnienia przebiegu wyjazdu studyjnego, w tle pokaz zdjęć, odświeżał pamięć uczestników. Uczestnicy skupili się na wnioskach i refleksjach odnośnie odwiedzanych przez nich miejsc i ludzi. Istotne były także wnioski na przyszłość oraz świadomość inicjatyw podejmowanych przez osoby, które przedstawiały nam swoją działalność. Wyjazd studyjny okazał się dobrą inspiracją i utwierdził w przekonaniu, że każda inicjatywa na rzecz społeczności lokalnej, choć trudna, sprawia wiele satysfakcji i jest niezwykle potrzebna.
Następnie uczestnicy w grupach przedstawiali swoje projekty, w krótkiej 1 minutowej prezentacji ustnej. Ważne było, aby w tak krótkim czasie przedstawić, ze zrozumieniem, najważniejsze cele, idee oraz działania w projekcie. Bardzo cenne były uwagi słuchaczy i trenerów, którzy wskazywali na pewne niejasności.

Kolejno trenerzy przedstawili najważniejsze elementy wniosków aplikacyjnych oraz programy w ramach których można składać wnioski, tak aby uczestnicy mieli świadomość możliwości pozyskiwania środków.
Z tą wiedzą uczestnicy przystąpili do bardziej szczegółowej pracy nad swoimi projektami, już konkretnie wpisując je w schematy wniosku.

Drugiego dnia od rana uczestnicy, przy wsparciu trenerów, dalej wypełniali kolejne punkty wniosku, tak aby pod koniec dnia zaprezentować pełne wnioski. Efekty były bardzo dobre.
To co bardzo istotne i pozytywne to fakt, wypracowania planu na prace po zakończeniu trwania projektu. Uczestnicy planują doprecyzować swoje projekty w swoim gronie, a nad efektem końcowym będą mieli okazję popracować w październiku w siedzibie Fundacji.
Ostatni dzień to także czas podsumowań, wyciągania wniosków na przyszłość. Okazało się, że projekt wniósł dużo pozytywów, uczestnicy nawiązali ze sobą kontakt, pracują nad inicjatywami, które służyć będą całej społeczności gminy, są bardziej świadomi możliwości jakie stwarza im bycie członkiem UE. Powstała grupa liderów, która gotowa jest do pozyskiwania środków z Unii Europejskiej na rzecz swojej społeczności lokalnej.

W ostatnim dniu kształcenia uczestnicy otrzymali dyplomy ukończenia szkolenia a na zakończenie w dobrych nastrojach zjedli pyszny tort.

"Moim zdaniem bardzo dobrze, że odbył się projekt Lokalna Grupa Edukacyjna - kształcenie lokalnych liderów w Gminie Stare Babice" - powiedziała uczestniczka szkolenia pani Lucyna - "Uczestnicy zapoznali się z wieloma programami rozwoju obszarów wiejskich na które można ubiegać się o środki unijne. W trakcie trwania kształcenia uczestnicy odbyli szkolenie wyjazdowe na, którym mieli okazję zapoznać się z działaniem grup zaangażowanych w rozwój gmin Kampinos i Czosnów. Na spotkaniu w lipcu zapoznaliśmy się z konkretnymi pomysłami na projekty i wymogami dotyczącymi projektów oraz odbyła się praca z formularzami wniosków. W ostatnim dniu kształcenia opracowany został plan działania Lokalnej Grupy Edukacyjnej na czas po zakończeniu realizacji projektu. Zaobserwowałam ogromne zaangażowanie prowadzących szkolenie jak i uczestników".

Tekst Karolina Pucek
Zdjęcia Paulina Więckowska

powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.