Dzisiaj jest czwartek 13 czerwca 2024 r. imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
SERWIS INFORMACYJNY URZĘDU GMINY
Serwis Informacyjny Urzędu Gminy
Stare Babice

27 maja Nr 283
SESJA RADY. Dnia 26 maja o godz. 15:00 odbyła się VII sesja Rady Gminy, która podjęła 9 uchwał. Z uchwałami można zapoznać się na stronie internetowej www.bip.stare-babice.waw.pl


SPISZ SIĘ SAM. Zachęcamy z możliwości dokonania "samospisu" internetowego w ramach Narodowego Spisu Powszechnego 2011. Mieszkańcy mogą sami się spisać do 16 czerwca br poprzez stronę internetową www.spis.gov.pl lub www.stat.gov.pl - szczegółowa instrukcja znajduje się na ww stronach. Osoby, które nie mają komputera mogą zgłosić się do Urzędu Gminy Referatu Ewidencji Ludności ul. Rynek 21 do p. Eweliny Rackiej Tel. 22 722-90-36.

INWESTYCJE. W dniu 23.05.2011 r. zakończono rozbiórkę budynków starej mleczarni w Borzecinie Dużym przy ul. Warszawskiej 856. W ramach prac dokonano wyrównania i uporządkowania całej działki nr 593/4 oraz wykonano ogrodzenie z siatki od strony ul. Warszawskiej.
PRZETARGI GMINNE. W dniu 24.05.2011 r. ogłoszono przetarg nieograniczony na budowę placu zabaw wraz z oświetleniem u zbiegu ul. Warszawskiej i ul. Spacerowej w Borzecinie Dużym. Plac zabaw jest częścią terenu rekreacyjnego obejmującego zarybiony staw administrowany przez lokalne koło wędkarskie, elementy małej architektury, nasadzenia roślinne i utwardzone ścieżki spacerowe. Przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach operacji "Budowa infrastruktury społecznej we wsi Borzęcin Duży" mającej na celu poprawę jakości życia na obszarach wiejskich w woj. mazowieckim poprzez stworzenie warunków do rekreacji i aktywnego spędzania czasu dzieci i młodzieży wraz z rodzicami na nowoczesnym placu zabaw. Współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1/413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
PIKNIK RYBNY. W kwietniu Wójt Gminy Stare Babice podpisał umowę na dofinansowanie projektu pt. Kampania promocyjna "Odkryj pstrąga w Starych Babicach". Dzięki środkom z Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013" realizowana będzie kampania promocyjna produktów rybnych i zdrowego żywienia. Wartość projektu 160 268 zł, z tego dofinansowanie wyniesie 130 300 zł. Piknik Rybny będzie zorganizowany 15 sierpnia 2011 r.
KONKURSY NA DYREKTORA. W związku z upływem kadencji pełnienia obowiązków dyrektora przedszkola przez Panią Bożennę Pyć oraz zgodnie z ustawą o systemie oświaty Wójt Gminy Stare Babice ogłosił konkurs: na stanowisko dyrektora Przedszkola w Starych Babicach, Ze szczegółami można zapoznać się na stronie www.bip.stare-babice.waw.pl lub uzyskać informacje u Kierownika Zespołu Obsługi Finansowej Adolfa Jarkowca (nr tel. 22 722-90-78). Oferty na konkurs należy składać do 1 czerwca br. w zamkniętych kopertach z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem "Konkurs" na adres: Urząd Gminy Stare Babice, ul. Rynek 32 05 -082.
ZAPRASZAMY NA DZIEŃ DZIECKA. Wójt Gminy Stare Babice serdecznie zaprasza na obchody Gminnego Dnia Dziecka, które odbędą się w dniu 28 maja 2011 w godz. 13:00-18:00 na Strefie Rekreacji Dziecięcej w Borzęcinie Dużym (ul. Warszawska 697). W programie przewidziane są: występy artystyczne przedszkolaków oraz starszych dzieci, pokaz karate, zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży, nauka gry w tenisa i wiele innych ciekawych atrakcji oraz niespodzianek. W tym dniu dzieci mają zapewnione gratisowe korzystanie z urządzeń rozrywkowych typu: trampolina, zjeżdżalnia, basen piracki oraz statek piracki. Na zakończenie imprezy odbędzie się koncert zespołu Maleo Reggae Rockers. SERDECZNIE ZAPRASZAMY
ZAPRASZAMY NA BADANIA MAMMOGRAFICZNE. 28 maja będą przeprowadzane badania mammograficzne piersi. Mammobus będzie usytuowany przy ośrodku zdrowia w Starych Babicach. Przewidziane są badania płatne i bezpłatne. Bezpłatne badania będą mogły wykonać kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, dla pozostałych koszt badania wynosi 70 zł.

20 maja Nr 282
SESJA RADY. Dnia 26 maja o godz. 15.00 odbędzie się VII sesja Rady Gminy, na której przewidziano podjęcie 8 uchwał. Z uchwałami można zapoznać się na stronie internetowej www.bip.stare-babice.waw.pl.


KOMISJE RADY GMINY. Dnia w dniu 24 maja 2011 o godz. 16:00 w sali im. St. Zająca w Urzędzie Gminy Stare Babice odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy na którym zostaną omówione projekty uchwał do VII sesji Rady Gminy.
SPISZ SIĘ SAM. Informujemy o możliwości "samospisu" internetowego w ramach Narodowego Spisu Powszechnego 2011. Mieszkańcy mogą sami się spisać do 16 czerwca br poprzez stronę internetową www.spis.gov.pl lub www.stat.gov.pl - szczegółowa instrukcja znajduje się na stronach.
PIKNIK RYBNY. W kwietniu Wójt Gminy Stare Babice podpisał umowę na dofinansowanie projektu pt. Kampania promocyjna "Odkryj pstrąga w Starych Babicach". Dzięki środkom z Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013" realizowana będzie kampania promocyjna produktów rybnych i zdrowego żywienia. Wartość projektu 160 268 zł, z tego dofinansowanie wyniesie 130 300 zł.
KONKURSY NA DYREKTORA. Wójt Gminy Stare Babice ogłosił konkurs: - na stanowisko dyrektora Przedszkola w Starych Babicach. Ze szczegółami można zapoznać się na stronie www.bip.stare-babice.waw.pl lub uzyskać informacje u Kierownika Zespołu Obsługi Finansowej Adolfa Jarkowca (nr tel. 22 722-90-78). Oferty na konkurs należy składać do 1 czerwca br. w zamkniętych kopertach z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem "Konkurs" na adres: Urząd Gminy Stare Babice, ul. Rynek 32 05 -082.
INWESTYCJE. Rozpoczęła się budowa chodnika w Babicach Nowych. Planowane zakończenie prac 30 czerwca 2011. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ DZIECKA. Wójt Gminy Stare Babice serdecznie zaprasza na obchody Gminnego Dnia Dziecka, które odbędą się w dniu 28 maja 2011 w godz. 13:00 - 18:00 na Strefie Rekreacji dziecięcej w Borzęcinie Dużym (ul. Warszawska 697). W programie przewidziane są: występy artystyczne przedszkolaków oraz starszych dzieci, pokaz karate, zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży, nauka gry w tenisa i wiele innych ciekawych atrakcji oraz niespodzianek. W tym dniu dzieci mają zapewnione gratisowe korzystanie z urządzeń rozrywkowych typu: trampolina, zjeżdżalnia, basen piracki oraz statek piracki . Na zakończenie imprezy odbędzie się koncert zespołu Maleo Reggae Rockers. SERDECZNIE ZAPRASZAMY
ZAPRASZAMY NA BADANIA MAMMOGRAFICZNE. 28 maja będą przeprowadzane badania mammograficzne piersi. Mammobus będzie usytuowany przy ośrodku zdrowia w Starych Babicach. Przewidziane są badania płatne i bezpłatne. Bezpłatne badania będą mogły wykonać kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, dla pozostałych koszt badania wynosi 70 zł.

13 maja Nr 281
KOMISJE RADY GMINY. Dnia 10 maja odbyło się posiedzenie Komisji Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Bezpieczeństwa. Omówiono: ocenę zaawansowania realizacji umowy w zakresie rekultywacji i ukształtowania składowania odpadów w Klaudynie; zapoznano się ze stanem bezpieczeństwa publicznego na terenie Gminy Stare Babice oraz ze sprawozdaniem z działalności Straży Gminnej Gminy Stare Babice
Natomiast 12 maja odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty, Spraw Społecznych, Kultury u Kultury Fizycznej. Zapoznano się zadaniami realizowanymi przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w 2010r. oraz podsumowano wyjazdowe posiedzenia Komisji dotyczącego placówek oświatowych.


WYWÓZ ODPADÓW. Przypominamy o comiesięcznym wywozie posegregowanych odpadów komunalnych.
W maju odpady będą wywożone w dniach:
- Blizne Łaszczyńskiego, Blizne Jasińskiego, Latchorzew, Lubiczów - 16 maja,
- Janów, Klaudyn, Kwirynów - 17 maja,
- Babice Nowe, Stare Babice -18 maja,
- Koczargi Nowe, Koczargi Stare, Lipków, Zielonki Parcele, Zielonki Wieś -19 maja,
- Borzęcin Duży, Borzęcin Mały, Buda, Mariew, Stanisławów, Topolin, Zalesie, Wierzbin, Wojcieszyn - 20 maja.

Worki z odpadami należy wystawić w widocznym miejscu przed posesją do godziny 7:00. Przypominamy, że zielone worki są na szkło, a niebieskie - na papier, tworzywa sztuczne, lekki złom. Informujemy również, że wszystkie osoby, które chcą mieć odbierane bezpłatnie segregowane śmiecie, powinny wypełnić deklarację zgłoszeniową dostępną na stronie www.stare-babice.waw.pl lub w Referacie Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Stare Babice (pok. 1, tel. 22 722 90 06).


PRZETARGI GMINNE. Urząd Gminy w Starych Babicach informuje, że III ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej położonej we wsi Lipków, stanowiącej działkę nr 26/3 o pow. 0,1875 ha, przeprowadzony w dniu 5 maja 2011r. nie został rozstrzygnięty z powodu braku oferentów.

Urząd Gminy w Starych Babicach informuje, że w dniu 5 maja 2011. odbył się III ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej położonej we wsi Latchorzew stanowiącej działkę nr ew. 28/15 o pow. 0,1457 ha opisanej w KW nr WA1P/00052111/7. Do przetargu przystąpiło 2 oferentów. W wyniku licytacji nabywcą nieruchomości został P. Michał Michalak za kwotę 633 727,53 zł netto.


SPISZ SIĘ SAM. Informujemy o możliwości "samospisu" internetowego w ramach Narodowego Spisu Powszechnego 2011. Mieszkańcy mogą sami się spisać do 16 czerwca br poprzez stronę internetową www.spis.gov.pl lub www.stat.gov.pl - szczegółowa instrukcja znajduje się na stronach.
PIKNIK RYBNY. W kwietniu Wójt Gminy Stare Babice podpisał umowę na dofinansowanie projektu pt. Kampania promocyjna "Odkryj pstrąga w Starych Babicach". Dzięki środkom z Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013" realizowana będzie kampania promocyjna produktów rybnych i zdrowego żywienia. Wartość projektu 160 268 zł, z tego dofinansowanie wyniesie 130 300 zł.
WNIOSKI LDG.16 maja o godz. 16.00 w sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy, Wójt zaprasza na warsztaty, jak poprawnie przygotować wniosek na środki UE. Do zdobycia dotacje z Lokalnej Grupy Działania do 25 tys. - na działania organizacji pozarządowych, do 300 tys. na tworzenie i rozwój małych firm. Planowany termin naboru wniosków czerwiec 2011.

ZAPRASZAMY NA BADANIA MAMMOGRAFICZNE. 28 maja będą przeprowadzane badania mammograficzne piersi.. Mammobus będzie usytuowany przy ośrodku zdrowia w Starych Babicach. Przewidziane są badania płatne i bezpłatne. Bezpłatne badania będą mogły wykonać kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, dla pozostałych koszt badania wynosi 70 zł.

6 maja Nr 280
SESJA I KOMISJE RADY GMINY. Dnia 5 maja o godz. 16:00 odbędzie się Wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy.
Dnia 10 maja 2011 o godz. 15:00 odbędzie się posiedzenie Komisji Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Bezpieczeństwa
w sali im. ST. Zająca w Urzędzie Gminy Stare Babice. Tematem posiedzenia będzie:
- Ocena zaawansowania realizacji umowy w zakresie rekultywacji i ukształtowania składowania odpadów w Klaudynie
- Zapoznanie się stanem bezpieczeństwa publicznego na terenie Gminy Stare Babice
- Zapoznanie się ze sprawozdaniem z działalności Straży Gminnej Gminy Stare Babice
Dnia 12 maja o godz. 16:00 odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Spraw Społecznych, Kultury i Kultury Fizycznej. Tematem posiedzenia będzie:
- Zapoznanie się zadaniami realizowanymi przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w 2010 r.
- Podsumowanie wyjazdowego posiedzenia Komisji dotyczącego placówek oświatowych.


WYWÓZ ODPADÓW. Informujemy, że Gmina jak co roku organizuje akcję odbioru odpadów wielkogabarytowych
i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odpady będą odbierana przed posesjami mieszkańców w dniach:
  • Blizne Łaszczyńskiego, Blizne Jasińskiego, Latchorzew, Lubiczów - 9 maja,
  • Janów, Klaudyn, Kwirynów - 10 maja,
  • Babice Nowe, Stare Babice -11 maja,
  • Koczargi Nowe, Koczargi Stare, Lipków, Zielonki Parcele, Zielonki Wieś -12 maja,
  • Borzęcin Duży, Borzęcin Mały, Buda, Mariew, Stanisławów, Topolin, Zalesie, Wierzbin, Wojcieszyn - 13 maja.

Prosimy nie wystawiać zużytych opon, akumulatorów, typowych odpadów komunalnych

Natomiast odpady komunalne posegregowane będą wywożone w dniach:

  • Blizne Łaszczyńskiego, Blizne Jasińskiego, Latchorzew, Lubiczów - 16 maja,
  • Janów, Klaudyn, Kwirynów - 17 maja,
  • Babice Nowe, Stare Babice -18 maja,
  • Koczargi Nowe, Koczargi Stare, Lipków, Zielonki Parcele, Zielonki Wieś -19 maja,
  • Borzęcin Duży, Borzęcin Mały, Buda, Mariew, Stanisławów, Topolin, Zalesie, Wierzbin, Wojcieszyn - 20 maja.

Worki z odpadami należy wystawić w widocznym miejscu przed posesją do godziny 7:00. Przypominamy, że zielone worki są na szkło, a niebieskie - na papier, tworzywa sztuczne, lekki złom. Informujemy również, że wszystkie osoby, które chcą mieć odbierane bezpłatnie segregowane śmiecie, powinny wypełnić deklarację zgłoszeniową dostępną na stronie www.stare-babice.waw.pl lub w Referacie Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Stare Babice (pok. 1, tel. 22 722 90 06).


ZMIANY W KURSOWANIU LINII AUTOBUSOWYCH. W związku z pracami drogowymi ul. Akacjowej w Koczargach Starych w okresie 12-15 maja br wprowadzone zostaną następujące zmiany w kursowaniu linii 714 i L-6:
Linia 714 - skierowanie na trasę zmienioną:
OS. GÓRCZEWSKA - trasą podstawową do przystanku ZIELONKI 01 przy ul. Warszawskiej w miejscowości Zielonki i dalej ulicami: Sportową, Paschalisa - Jakubowicza i Mościckiego do przystanku LIPKÓW 01 (powrót od przystanku LIPKÓW do OS.GÓRCZEWSKA trasą podstawową);
Linia L-6 - skierowanie na trasę zmienioną:
BORZĘCIN MAŁY - trasą podstawową do przystanku KRÓLOWEJ MARYSIEŃKI przy ul. Warszawskiej w miejscowości Wojcieszyn, dalej (w obu kierunkach) ulicami: Wspólną, Trakt Królewski, Klonową, Szkolną i Warszawską do STARYCH BABIC.

Dodatkowo w celu zapewnienia obsługi komunikacyjnej szkoły w Koczargach Starych w dni powszednie 12-13 maja br. w ramowych godzinach 7:00 - 17:00 uruchomiona zostanie linia zastępcza Z-4 na trasie OS. GÓRCZEWSKA - KOCZARGI STARE (z OS. GÓRCZEWSKA trasą podstawową linii 714 do Koczarg Starych, następnie powrót na wysokości ul. Klonowej i dalej trasą podstawową linii 714 do OS.GÓRCZEWSKA). Obsługa linii realizowana będzie przez autobusy 10-metrowe.
Dla linii 729 (kursującej na trasie podstawowej) oraz L-6 (na trasie zmienionej) zgodnie z projektem organizacji ruchu uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek KLONOWA 52 zlokalizowany w Koczargach Starych przy ul. Klonowej przy z ul. Akacjowej.

Serwis 280 ---- Serwis 281 --- Serwis 282 --- Serwis 283

 

ARCHIWUM NUMERÓW SERWISU INFORMACYJNEGO

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny Dziennik



ZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.