Dzisiaj jest sobota 25 maja 2024 r. imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
SERWIS INFORMACYJNY URZĘDU GMINY
Serwis Informacyjny Urzędu Gminy
Stare Babice

28 lipca 2011 Nr 288
STOP JANOSIKOWE "Janosikowe" to obowiązkowa wpłata do budżetu państwa. Płacą ją najbogatsze samorządy w kraju na rzecz tych najbiedniejszych. Opłata stanowi określony odsetek dochodów podatkowych samorządu sprzed dwóch lat. Powiat Warszawski Zachodni od kilku lat jest płatnikiem "podatku janosikowego" wpłacanego do budżetu państwa na rzecz biedniejszych powiatów. Sam powiat wpłaca do budżetu państwa około 18 mln, płacą również gminy z terenu powiatu: Ożarów Mazowiecki- 3,7 mln zł, Łominaki- 3,7 mln zł, Izabelin- 1,8 mln zł, Błonie- 1,5 mln zł, Stare Babice- 1,5 mln. Każdy mieszkaniec naszego powiatu może włączyć się w akcję poparcia. Jest to wspólna, ponadpartyjna, obywatelska inicjatywa. Jak to zrobić? Działanie jest bardzo proste można samemu zebrać wiele podpisów. Wystarczy wejść na stronę internetową www.stopjanosikowe.pl lub www.pwz.pl wydrukować formularz potrzebny do zbierania podpisów. Dzięki zmianie ustawy zarówno nasz powiat jak i gminy będą dysponowały większymi środkami, które zostaną przeznaczone na inwestycje np. remonty dróg, budowę chodników, oświetlenie terenów, remonty placówek edukacyjnych itd. Gorąco zachęcamy do włączenia się do akcji. Wypełnione formularze prosimy składać do Urzędu Gminy Stare Babice (kancelaria - pok. 10 lub Sekretariat pok.18).


ZAWIADOMIENIE O WYŁOŻENIU UCHWAŁY RADY GMINY O SCALENIU I PODZIALE WE WSI JANÓW. Urząd Gminy Stare Babice, na podstawie art. 103 ust. 3 ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. 2010 nr 102 poz. 651 ze zm.) zawiadamia, że projekt uchwały Rady Gminy o scaleniu i podziale części nieruchomości położonych we wsi Janów, wraz z załącznikami (mapa i rejestr) będzie wyłożony do wglądu w Urzędzie Gminy w Starych Babicach ul. Rynek 32 w pokoju nr 27, II piętro, w terminie od 16 sierpnia do 6 września 2011r. w godzinach pracy urzędu. W okresie tym uczestnicy postępowania mogą zapoznać się z dokumentacją oraz ewentualnie składać na piśmie wnioski, uwagi i zastrzeżenia do tego projektu. Złożone wnioski, uwagi i zastrzeżenia zostaną zaopiniowane przez radę uczestników scalenia i rozstrzygnięte przez Radę Gminy w Uchwale o scaleniu i podziale.
Sesja Rady Gminy. Dnia 4 sierpnia 2011 r o godz.15.00 na wniosek wójta odbędzie się IX sesja Rady Gminy. Porządek obrad przewiduje podjęcie 3 uchwał. Z tematami sesji można zapoznać się na tablicach ogłoszeniowych sołtysów oraz na stronie internetowej www.bip.stare-babice.waw.pl
GRAND PRIX Zielonki. 14 sierpnia 2011 w godz.10 - 16 odbędą się zawody jeĽdzieckie Zielonki Parcela ul. Południowa przy Polanie Dwóch Stawów.
PIKNIK RYBNY - 15 SIERPNIA. W ramach dofinansowania projektu pt. Kampania promocyjna "Odkryj pstrąga w Starych Babicach" z Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013" w naszej gminie będzie realizowana kampania promocyjna produktów rybnych i zdrowego żywienia. Wartość projektu wynosi 160 268 zł, z tego dofinansowanie wyniesie 130 300 zł. Piknik Rybny będzie zorganizowany 15 sierpnia 2011 r.

W trakcie Pikniku Rodzinnego, o godz. 18.30 będą losowane nagrody dla uczestników konkursu "Mieszkam w gminie i tu sprowadzam swój podatek dochodowy". Przypominamy, że w konkursie mogą uczestniczyć osoby, które mieszkają na terenie naszej gminy i dokonały zameldowania na pobyt stały lub złożyły formularz NIP-3 w Urzędzie Skarbowym Warszawa Bielany, ul. Skalbmierska 5, oświadczając, że mieszkają na terenie gminy Stare Babice. Dodatkowym warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożeniu wypełnionego formularza dostępnego w Urzędzie Gminy oraz na stronie internetowej gminy www.stare-babice.waw.pl., po uprzednim zapoznaniu się z jego regulaminem.

III Konkurs Fotograficzny. Zapraszamy również do wzięcia udziału w III-gim Konkursie Fotograficznym organizowanym podczas tegorocznych Zawodów JeĽdzieckich - 14 sierpnia oraz Pikniku Rybnego - 15 sierpnia. Za najciekawsze prace wyłonione przez Jury i publiczność internetową, zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia ufundowane przez Wójta Gminy Stare Babice. Regulamin konkursu będzie dostępny na stronie internetowej www.stare-babice.waw.pl

15 lipca 2011 Nr 287
"100 PLACÓW ZABAW NA 100 LAT NIVEA" Gmina Stare Babice zgłosiła się do konkursu organizowanego przez firmę "Nivea". Mamy szansę na wybudowanie nowego placu zabaw dla dzieci w Koczargach Starych. Place zabaw zostaną wybudowane w lokalizacjach, które otrzymają największą ilość głosów. WEJDŹ NA www.nivea.pl I ODDAJ GŁOS! Głosować można codziennie od 6 czerwca do 31 paĄdziernika 2011 r. raz na 24 godziny. PROMUJMY SWOJˇ LOKALIZACJĘ . Twój głos może zadecydować o wygranej!


ŚWIĘTO POLICJI. Komenda Powiatowa Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach serdecznie zaprasza do udziału w uroczystym "Święcie Policji", które odbędzie się w dniu 16 lipca 2011 roku i rozpocznie o godz. 10.00 Maszą Św. w Kościele Parafialnym w Starych Babicach, a od godz. 11:00 na Rynku nastąpi uroczyste wręczenie sztandaru oraz wręczenie medali i nominacji na wyższe stopnie policyjne. Na zakończenie uroczystości wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Policji.Od 9:30 Komendant zaprasza zainteresowanych na "Dzień Otwarty", gdzie będzie można odwiedzić budynek Komendy oraz obejrzeć sprzęt i umundurowanie policji a także zapoznać się z programami prewencyjnymi. W związku ze świętem wyłączone z ruchu będą parkingi na Rynku.
PIKNIK RYBNY - 15 SIERPNIA. W ramach dofinansowania projektu pt. Kampania promocyjna "Odkryj pstrąga w Starych Babicach" z Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013" w naszej gminie będzie realizowana kampania promocyjna produktów rybnych i zdrowego żywienia. Wartość projektu wynosi 160 268 zł, z tego dofinansowanie wyniesie 130 300 zł. Piknik Rybny będzie zorganizowany 15 sierpnia 2011 r.

ZAWIADOMIENIE O WYŁOŻENIU UCHWAŁY RADY GMINY O SCALENIU I PODZIAŁU WE WSI JANÓW. Urząd Gminy Stare Babice, na podstawie art. 103 ust. 3 ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. 2010 nr 102 poz. 651 ze zm.) zawiadamia, że projekt uchwały Rady Gminy o scaleniu i podziale części nieruchomości położonych we wsi Janów, wraz z załącznikami (mapa i rejestr) będzie wyłożony do wglądu w Urzędzie Gminy w Starych Babicach ul. Rynek 32 w pokoju nr 27, II piętro, w terminie od 16 sierpnia do 6 września 2011r. w godzinach pracy urzędu. W okresie tym uczestnicy postępowania mogą zapoznać się z dokumentacją oraz ewentualnie składać na piśmie wnioski, uwagi i zastrzeżenia do tego projektu. Złożone wnioski, uwagi i zastrzeżenia zostaną zaopiniowane przez radę uczestników scalenia i rozstrzygnięte przez Radę Gminy w Uchwale o scaleniu i podziale.
NOWE ZABAWKI NA PLACU ZABAW. Wójt Gminy Stare Babice informuje, że dwa place zabaw tj. w Lipkowie i Zielonkach Parcele zostały wzbogacone o nowe zabawki zakupione z funduszy sołeckich. Zapraszamy do korzystania.
NOWY CHODNIK W BABICACH NOWYCH. 17 czerwca zakończono budowę ciągu pieszego w Babicach Nowych na odcinku ul. Ogrodniczej do przystanku przy ul. Warszawskiej.


1 lipca 2011 Nr 286
SESJA RADY I KOMISJE RADY GMINY. 28 czerwca odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy gdzie zostały omówione projekty uchwał do VIII Sesji rady Gminy. Natomiast 30 czerwca o godz. 14:00 odbyła się VIII sesja Rady Gminy, która podjęła 8 uchwał. Z uchwałami będzie można zapoznać się na stronie internetowej www.bip.stare-babice.waw.pl


ZBIÓRKI ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRONICZNEGO. Firma Mega Service Recycling w dniach 2 oraz 7 lipca 2011 roku organizuje akcje zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego
i elektrycznego. 2 lipca odpady będą zbierane w godzinach 9-15 na parkingu przy Urzędzie Gminy w Starych Babicach, natomiast 7 lipca w godzinach 9-15 w Borzęcinie Dużym przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym, ul. Warszawska 697.

WAKACYJNY ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW! Informujemy, że od dnia 1 lipca zostały wprowadzone tzw. wakacyjne rozkłady jazdy komunikacji autobusowej. Na czas wakacji zawieszono kursy linii 812.Szczegółowe rozkłady jazdy dla wszystkich linii znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

WYWÓZ ODPADÓW POSEGREGOWANYCH. Przypominamy, że odpady posegregowane będą wywożone w dniach:
- Blizne Łaszczyńskiego, Blizne Jasińskiego, Latchorzew, Lubiczów - 18 lipca,
- Janów, Klaudyn, Kwirynów - 19 lipca,
- Babice Nowe, Stare Babice - 20 lipca,
- Koczargi Nowe, Koczargi Stare, Lipków, Zielonki Parcele, Zielonki Wieś - 21 lipca,
- Borzęcin Duży, Borzęcin Mały, Buda, Mariew, Stanisławów, Topolin, Zalesie, Wierzbin, Wojcieszyn - 22 lipca.
WYSOKA DOTACJA UNIJNA NA BUDOWĘ KANALIZACJI W STARYCH BABICACH. 29 czerwca w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie, odbyło się podpisanie umowy na realizację projektu pn. "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Stare Babice", który otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowisko na lata 2007-2013. Planowana wartość dofinansowania wynosi 128 114 597,99 zł. Projekt ten jako jedyny w województwie mazowieckim znalazł się w gronie projektów podstawowych przyjętych w ramach konkursu nr 6/POIiŚ/1.1.11/2009 - nr 14. Jest to czwarty, co do wielkości dofinansowania, projekt wśród 58 przewidzianych do wsparcia w ww. konkursie.
ŚWIĘTO POLICJI. Komenda Powiatowa Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach serdecznie zaprasza do udziału w uroczystym "Święcie Policji", które odbędzie się w dniu 16 lipca 2011 roku o godz. 10.00 na ulicy Rynek w Starych Babicach. Podczas uroczystości nastąpi wręczenie sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz wręczenie medali i nominacji na wyższe stopnie policyjne.
Od 9:30 zapraszamy na Dzień Otwarty w Komendzie Powiatowej Policji.

Serwis 286 --------- Serwis 287 --- Serwis 288

ARCHIWUM NUMERÓW SERWISU INFORMACYJNEGO

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.