Dzisiaj jest sobota 25 maja 2024 r. imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
SERWIS INFORMACYJNY URZĘDU GMINY
Serwis Informacyjny Urzędu Gminy
Stare Babice

26 sierpnia 2011 Nr 290
SESJA RADY. Dnia 1 września o godz. 15:00 odbędzie się X sesja Rady Gminy, która przewiduję podjęcie 11 uchwał. Z uchwałami można zapoznać się na stronie internetowej www.bip.stare-babice.waw.pl


Z PRAC KOMISJI RADY. Dnia 30 sierpnia w sali konferencyjnej Stanisława Zająca odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji w celu omówienia projektów uchwał do X sesji Rady Gminy.
NABÓR PRACOWNIKÓW. Komendant Straży Gminnej ogłosił nabór na wolne stanowisko pracy - Strażnika Straży Gminnej. Szczegółowe informację co do wymagań na dane stanowisko można uzyskać u Komendanta Straży Gminnej Tomasza Adamczyka ( nr. tel. 22 722 90 35) lub na stronie internetowej www.bip.babice-stare.waw.pl, oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy Stare Babice.. Oferty należy składać do 6 września b.r. do Sekretariatu Urzędu Gminy Stare Babice ( ul. Rynek 32, pok. nr 18)
1 PÓŁMARATON POWIATU WARSZAWSKIEGO ZACHODNIEGO - W dniu 28 sierpnia 2011 r. Powiat Warszawski Zachodni, Miasto i Gmina Ożarów Mazowiecki, Miasto i Gmina Błonie, Gmina Leszno oraz Gmina Stare Babice organizują I Półmaraton Powiatu Warszawskiego Zachodniego im. Janusza Kusocińskiego. Dystans: 21.097 km. Start: Błonie u zbiegu ulic Lesznowskiej i trasy Poznańskiej A2. Godzina 10:00.Meta: Borzęcin Duży - Otwarta Strefa Rekreacji Ruchowej. Pierwsi maratończycy na metę będą wbiegać po około osiemdziesięciu minutach od startu. Więcej informacji na stronie www.stare-babice.waw.pl. Chętnych zapraszamy do udziału!
FESTIWAL MUZYCZNY "W KRAINIE CHOPINA" Wójt Gminy Stare Babice, Parafia Wincentego Ferreriusza w Borzęcinie Dużym oraz Towarzystwo Muzyczne im. K. Wiłkomirskiego zapraszają na koncert kameralny zespołu wokalnego " II Canto". Koncert odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia o godz. 17.00 w I Kościele P.W. Wincentego Ferreriusza. w Borzęcinie Dużym. Serdecznie zapraszamy!
100 PLACÓW ZABAW NA 100 LAT NIVEA. Przypominamy, że Gmina Stare Babice zgłosiła się do konkursu organizowanego przez firmę Nivea. Mamy szansę na wybudowanie nowego placu zabaw dla dzieci w Koczargach Starych przy Gimnazjum lub w Starych Babicach przy przedszkolu . Place zabaw zostaną wybudowane w lokalizacjach, które otrzymają największą ilość głosów. WEJDŹ NA WWW.NIVEA.PL I ODDAJ GŁOS! Głosować można codziennie od 6 czerwca do 31 paĽdziernika 2011r. raz na 24 godziny. Twój głos może zadecydować o wygranej!
III KONKURS FOTOGRAFICZNY. Zachęcamy do wysyłania prac fotograficznych wykonanych w trakcie tegorocznych Zawodów JeĽdzieckich, Pikniku Rodzinnego, Dnia Pieczonego Ziemniaka, Pikniku Rybnego oraz charakterystycznych krajobrazów i pejzaży gminnych . Za najciekawsze prace wyłonione przez Jury i publiczność internetową, zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia ufundowane przez Wójta Gminy Stare Babice. Termin nadesłania prac do 31 sierpnia 2011. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.stare-babice.waw.pl
ZAWIADOMIENIE O WYŁOŻENIU UCHWAŁY RADY GMINY O SCALENIU I PODZIAŁU WE WSI JANÓW. Urząd Gminy Stare Babice, na podstawie art. 103 ust. 3 ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. 2010 nr 102 poz. 651 ze zm.) zawiadamia, że projekt uchwały Rady Gminy o scaleniu i podziale części nieruchomości położonych we wsi Janów, wraz z załącznikami (mapa i rejestr) jest wyłożony do wglądu w Urzędzie Gminy w Starych Babicach ul. Rynek 32 w pokoju nr 27, II piętro, od 16 sierpnia do 6 września 2011r. w godzinach pracy urzędu. Uczestnicy postępowania mogą zapoznać się z dokumentacją oraz ewentualnie składać na piśmie wnioski, uwagi i zastrzeżenia do tego projektu. Złożone wnioski, uwagi i zastrzeżenia zostaną zaopiniowane przez radę uczestników scalenia i rozstrzygnięte przez Radę Gminy w Uchwale o scaleniu i podziale.
ZMIANY ZTM. Informujemy, że od dnia 1 września br. zostają przywrócone rozkłady jazdy autobusów obowiązujące z przed okresu wakacyjnego. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny będzie na stronie internetowej www.ztm.waw.pl
PRZETARG NA NAJEM GRUNTU. Wójt Gminy Stare Babice ogłasza ustny przetarg nieograniczony na najem nieruchomości niezabudowanej położonej w Babicach Nowych dz. nr 60/2 o pow. 1600 m2 na okres 5 lat. Przetarg odbędzie się 28 września 2011 o godz., 10:00 w sali konferencyjnej im. St. Zająca w Urzędzie Gminy Stare Babice ul. Rynek 32. Więcej informacji można uzyskać w Referacie Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami tel 22 722 91 39 lub na stronie internetowej www.stare-babice.waw.pl.


12 sierpnia 2011 Nr 289

GRAND PRIX Zielonki. 14 sierpnia 2011 w godz.10:00 - 16:00 odbędą się zawody jeĽdzieckie Zielonki Parcela ul. Południowa przy Polanie Dwóch Stawów. Zapraszamy.


FESTIWAL MUZYCZNY "W KRAINIE CHOPINA" Wójt Gminy Stare Babice, I Gminne Gimnazjum w Koczargach Starych oraz Towarzystwo Muzyczne im. K. Wiłkomirskiego zapraszają na koncert, na którym wystąpi Elżbieta Karaś Krasztel. Koncert odbędzie się w niedzielę 14 sierpnia o godz. 19.00 w I Gminnym Gimnazjum w Koczargach Starych ul. Akacjowa 12. Serdecznie zapraszamy!
15 SIERPNIA - DZIEŃ WIELU GMINNYCH ATRAKCJI
  • PIKNIK RYBNY - W ramach dofinansowania projektu pt. Kampania promocyjna "Odkryj pstrąga w Starych Babicach" z Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013" w naszej gminie będzie realizowana kampania promocyjna produktów rybnych i zdrowego żywienia. Wartość projektu wynosi 160 268 zł, z tego dofinansowanie wyniesie 130 300 zł. Piknik Rybny będzie zorganizowany 15 sierpnia 2011 r. w godz. od 12.00 do 18.30.
  • PIKNIK RODZINNY organizowany również na Polanie Dwóch Stawów w Zielonkach w godzinach 12:00 - 21:00. Wśród atrakcji Pikniku Rodzinnego można wymienić występy utalentowanych didżejów: Insanemana, Łukasza Zatorskiego i Claire Griffiths znanej pod pseudonimem Miss Mavrik. Będzie miał miejsce również występ Serge'a Bourbona (wokal) wraz z Anną Patynek (instrumenty perkusyjne). Organizowane będą różne ciekawe gry, zabawy i konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz pieczenie ziemniaków. Wystawione będą także stoiska z artykułami przemysłowymi oraz płodami rolnymi, sadzonkami i inne. Organizator pikników - Wójt Gminy Stare Babice serdecznie zaprasza!
    Podczas pikniku rodzinnego o godz. 18.30 będą losowane nagrody dla uczestników konkursu "Mieszkam w gminie i tu sprowadzam swój podatek dochodowy". Przypominamy, że w konkursie mogą uczestniczyć osoby, które mieszkają na terenie naszej gminy i dokonały zameldowania na pobyt stały lub złożyły formularz NIP-3 w Urzędzie Skarbowym Warszawa Bielany, ul. Skalbmierska 5, oświadczając, że mieszkają na terenie gminy Stare Babice. Dodatkowym warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożeniu wypełnionego formularza dostępnego w Urzędzie Gminy oraz na stronie internetowej gminy www.stare-babice.waw.pl., po uprzednim zapoznaniu się z jego regulaminem.

III KONKURS FOTOGRAFICZNY. Zapraszamy również do wzięcia udziału w III-gim Konkursie Fotograficznym organizowanym podczas tegorocznych Zawodów JeĽdzieckich - 14 sierpnia oraz Pikniku Rybnego - 15 sierpnia. Za najciekawsze prace wyłonione przez Jury i publiczność internetową, zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia ufundowane przez Wójta Gminy Stare Babice. Regulamin konkursu będzie dostępny na stronie internetowej www.stare-babice.waw.pl
ZAWIADOMIENIE O WYŁOŻENIU UCHWAŁY RADY GMINY O SCALENIU I PODZIAŁU WE WSI JANÓW. Urząd Gminy Stare Babice, na podstawie art. 103 ust. 3 ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. 2010 nr 102 poz. 651 ze zm.) zawiadamia, że projekt uchwały Rady Gminy o scaleniu i podziale części nieruchomości położonych we wsi Janów, wraz z załącznikami (mapa i rejestr) będzie wyłożony do wglądu w Urzędzie Gminy w Starych Babicach ul. Rynek 32 w pokoju nr 27, II piętro, w terminie od 16 sierpnia do 6 września 2011r. w godzinach pracy urzędu. W okresie tym uczestnicy postępowania mogą zapoznać się z dokumentacją oraz ewentualnie składać na piśmie wnioski, uwagi i zastrzeżenia do tego projektu. Złożone wnioski, uwagi i zastrzeżenia zostaną zaopiniowane przez radę uczestników scalenia i rozstrzygnięte przez Radę Gminy w Uchwale o scaleniu i podziale.
WYWÓZ ODPADÓW POSEGREGOWANYCH. W sierpniu odpady będą wywożone w dniach:
- Blizne Łaszczyńskiego, Blizne Jasińskiego, Latchorzew, Lubiczów - 22 sierpnia,
- Janów, Klaudyn, Kwirynów - 16 sierpnia,
- Babice Nowe, Stare Babice - 17 sierpnia,
- Koczargi Nowe, Koczargi Stare, Lipków, Zielonki Parcele, Zielonki Wieś - 18 sierpnia,,
- Borzęcin Duży, Borzęcin Mały, Buda, Mariew, Stanisławów, Topolin, Zalesie, Wierzbin, Wojcieszyn - 19 sierpnia,

Worki z odpadami należy wystawić w widocznym miejscu przed posesją do godziny 7:00. Przypominamy, że zielone worki są na szkło, a niebieskie - na papier, tworzywa sztuczne, lekki złom. Informujemy również, że wszystkie osoby, które chcą mieć odbierane bezpłatnie segregowane śmiecie, powinny wypełnić deklarację zgłoszeniową dostępną na stronie www.stare-babice.waw.pl lub w Referacie Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Stare Babice (pok. 10, tel. 22 722 90 06).


ZMIANY W KOMUNIKACJI LINII AUTOBUSOWYCH W związku z pracami drogowymi ul. AKACJOWEJ
w Koczargach Starych w okresie od 16 do 20 sierpnia b.r., wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii 714 i L-6:.714: OS.GÓRCZEWSKA - Górczewska - …. - Warszawska (Zielonki) - Białej Góry - Sportowa - Jakubowicza - Mościckiego - LIPKÓW 01 i powrót trasą podstawową;
L-6 w obu kierunkach: DZIKIEJ RÓŻY - Kosmowska (Borzęcin Mały) - … - Warszawska (Wojcieszyn) - Wspólna - Trakt Królewski - Klonowa - Akacjowa - Szkolna - Warszawska - … - Rynek (Stare Babice) - RYNEK.
Dla linii 729( kursującej na trasie podstawowej) oraz L-6 ( na trasie zmienionej) zgodnie z projektem organizacji ruchu uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek KLONOWA 52 zlokalizowany w Koczargach Starych przy ul. Klonowej po skręcie z ul. Akacjowej. Więcej informacji na stronie www.stare-babice.waw.pl oraz www.ztm.waw.pl

Serwis 289 --- Serwis 290

 

ARCHIWUM NUMERÓW SERWISU INFORMACYJNEGO

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.