Dzisiaj jest wtorek 16 kwietnia 2024 r. imieniny Bernarda, Biruty, Erwina
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
SERWIS INFORMACYJNY URZĘDU GMINY
Serwis Informacyjny Urzędu Gminy
Stare Babice

26 września 2008 r. Nr 164
Wywóz odpadów posegregowanych oraz sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Informujemy, że wraz z październikowym wywozem odpadów posegregowanych odbierane będą z przed posesji odpady sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Wszystkich mieszkańców posiadających zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny prosimy o jego wystawienie przed posesje wraz z odpadami zbieranymi selektywnie w workach. Przed posesje wystawiamy: zużyte pralki, lodówki, telewizory, radioodbiorniki, monitory, komputery, drukarki oraz inny sprzęt RTV i AGD. Nie wystawiamy: starych mebli, opon, akumulatorów, odpadów budowlanych, okien, drzwi, przemieszanych odpadów w workach itp.
Harmonogram wywozu odpadów:

 • Blizne Łaszczyńskiego, Blizne Jasińskiego, Latchorzew, Lubiczów - 27 października,
 • Janów, Klaudyn, Kwirynów - 28 października,
 • Babice Nowe, Stare Babice -26 września, 29 października,
 • Koczargi Nowe, Koczargi Stare, Lipków, Zielonki Parcele, Zielonki Wieś - 29 września, 30 października,
 • Borzęcin Duży, Borzęcin Mały, Buda, Mariew, Stanisławów, Topolin, Zalesie, Wierzbin, Wojcieszyn - 30 września, 31 października.

Z prac Komisji Rady Gminy. Dnia 30 września b.r. o godz. 16.00 odbędzie się wyjazdowe posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu oraz Komisji Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Bezpieczeństwa, którego tematem będzie zapoznanie się z realizacją wybranych inwestycji oraz zadań inwestycyjnych mających wpływ na bezpieczeństwo.
Ogłoszenie przetargów gminnych. Wójt Gminy Stare Babice ogłosił przetarg na modernizację dachu Szkoły Podstawowej i Przedszkola we wsi Stare Babice. Zainteresowani przetargiem mogą odbierać Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia oraz uzyskać informacje w Referacie Inwestycji i Zamówień Publicznych u Pawła Błażejewskiego lub Marka Włoczewskiego (pok. nr 21, nr tel.022-722-95-36) lub na stronie www.bip.stare-babice.waw.pl.
Oferty należy składać do dnia 10 października b.r. do godz. 12.00 w Sekretariacie (pok. 18) Urzędu Gminy w Starych Babicach.
Przetargi gminne. Rozstrzygnięto przetargi gminne:
 • na pełnienie czynności nadzoru inwestorskiego podczas robót związanych z budową budynku komunalnego z częścią przeznaczoną na Ośrodek Zdrowia w Starych Babicach. Wpłynęła 1 oferta - Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Usług Inwestycyjnych Sp. z o.o., z siedzibą w Ciechanowie przy ul. 17 Stycznia. Cena oferty wynosi 59 780,00 zł brutto,
 • na projekt modernizacji ul. Lutosławskiego w Klaudynie. Wpłynęła 1 oferta - firmy ABART Agnieszka Bartonowicz z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim przy Al. Jabłoniowej 2i. Cena oferty wynosi 230 580 zł brutto.

Koncert zespołu UK LEGENDS. W związku z nawałnicą, jaka miała miejsce podczas tegorocznego Wielkiego Festynu Babickiego, nie doszło do występu najważniejszej gwiazdy wieczoru - znanej grupy rockowej UK LEGENDS, na który oczekiwało wiele osób. Chcąc zrekompensować mieszkańcom gminy to wydarzenie, Wójt Gminy Krzysztof Turek postanowił zaprosić zespół ponownie. Koncert odbędzie się w " Best Western Hotel Mazurkas" w Ożarowie Mazowieckim, ul. Poznańska 177 (sala Zeus) w dniu 28 września b.r. o godz.18.00. Wszystkich zainteresowanych koncertem zapraszamy po odbiór ZAPROSZEŃ w Urzędzie Gminy Stare Babice u Alicji Sztyler (promocja gminy, pok. 31) od dnia 17 września b.r., liczba zaproszeń jest ograniczona.
Wrześniowe uroczystości patriotyczne. Tradycyjnie, jak co roku, w ostatnią niedzielę września w Starych Babicach odbędą się uroczystości patriotyczne z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego upamiętniające wydarzenia II wojny światowej i poległych za ojczyznę. Uroczystość rozpocznie Msza święta w Kościele w Starych Babicach o godz. 9.30. Po jej zakończeniu ok. godz. 10.40 nastąpi przemarsz na cmentarz wojskowy, gdzie zostanie odczytany apel poległych, oddane zostaną salwy honorowe i złożone kwiaty. Zapraszamy!

19 września 2008 r. Nr 163
Sesja Rady Gminy. Dnia 18 września b.r. odbyła się XXII sesja Rady Gminy. Podjęto 18 uchwał, w tym 9 dotyczyło przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi: Buda, Mariew, Stanisławów, Borzęcin Mały, Borzęcin Duży, Zalesie, Wierzbin, Topolin, Wojcieszyn, Koczargi Nowe, Zielonki Wieś, Zielonki Parcele, Stare Babice, Babice Nowe, Janów, Latchorzew, Kwirynów, Kluadyn, Lipków, Koczargi Stare. Dokonano zmian w budżecie gminy, uchwalono Wieloletni Plan Inwestycyjny na lata 2009-2013. Z podjętymi uchwałami będzie można zapoznać się na stronie internetowej www.bip.stare-babice.waw.pl


Roboty drogowe w Blizne Łaszczyńskiego. W tym tygodniu rozpoczęły się prace drogowe związane z remontem ulic Łaszczyńskiego, Granicznej i Przejazd w Blizne Łaszczyńskiego. W najbliższych dniach należy się spodziewać zwiększania ilości robotników na budowie i zintensyfikowania robót co może skutkować problemami z przejazdem w przedmiotowym terenie. Zakończenie robót planuje się na 30 paĽdziernika b r.

Ogłoszenie przetargów gminnych. Wójt Gminy Stare Babice ogłosił przetargi:

 • na dostawę nowego fabrycznie (rok produkcji 2008), średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego z funkcją ograniczania skażeń ekologicznych na podwoziu z napędem 4 x 4 dla OSP w Starych Babicach. Zainteresowani przetargiem mogą odbierać Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia oraz uzyskać informacje w Referacie Inwestycji i Zamówień Publicznych u Jacka Kłopotowskiego (pok. nr 21, nr tel.022-722-95-36) lub na stronie www.bip.stare-babice.waw.pl. Oferty należy składać do dnia 25 września b.r. do godz. 12.00 w Sekretariacie (pok. 18) Urzędu Gminy w Starych Babicach,
 • na budowę instalacji oświetleniowej kablowej niskiego napięcia oświetlenia ulicznego w miejscowości Lipków ul. Karabeli gm. Stare Babice. Zainteresowani przetargiem mogą odbierać Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia oraz uzyskać informacje w Referacie Gospodarki Komunalnej u Piotra Kucieja (pok. nr 2, nr tel.022-722-95-35) lub na stronie www.bip.stare-babice.waw.pl. Oferty należy składać do dnia 26 września b.r. do godz. 12.00 w Sekretariacie (pok. 18) Urzędu Gminy w Starych Babicach.

Praca w GOPS-ie. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej poszukuje osób mogących świadczyć specjalistyczne usługi opiekuńcze dla dzieci z autyzmem. Szczegółowych informacji co do kwalifikacji udziela Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Babicach ul. Rynek 11 ( pok. nr 1) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 (tel. 022- 722 90 11), e-mail: gops@stare-babice.waw.pl).
Wrześniowe uroczystości patriotyczne. Tradycyjnie, jak co roku, w ostatnią niedzielę września w Starych Babicach odbędą się uroczystości patriotyczne z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego upamiętniające wydarzenia II wojny światowej i poległych za ojczyznę. Uroczystość rozpocznie Msza święta w Kościele w Starych Babicach o godz. 9.30. Po jej zakończeniu ok. godz. 10.40 nastąpi przemarsz na cmentarz wojskowy, gdzie zostanie odczytany apel poległych, oddane zostaną salwy honorowe i złożone kwiaty. Zapraszamy!
Uroczyste zakończenie IV Letniego Festiwalu Muzycznego "W Krainie Chopina". Dnia 21 września b.r. (niedziela ) o godz. 20.00 w sali widowiskowej Cetrum Edukacji KPN w Izabelinie przy ul. Tetmajera 38 odbędzie się koncert galowy kończący IV Letni Festiwal Muzyczny "W Krainie Chopina". Wystąpi Grzegorz Berniak - dyrygent oraz Orkiestra Festiwalu Muzycznego "W Krainie Chopina". Zapraszamy!
Koncert zespołu UK LEGENDS. W związku z nawałnicą, jaka miała miejsce podczas tegorocznego Wielkiego Festynu Babickiego, nie doszło do występu najważniejszej gwiazdy wieczoru - znanej grupy rockowej UK LEGENDS, na który oczekiwało wiele osób. Chcąc zrekompensować mieszkańcom gminy to wydarzenie, Wójt Gminy Krzysztof Turek postanowił zaprosić zespół ponownie. Koncert odbędzie się w "Best Western Hotel Mazurkas" w Ożarowie Mazowieckim, ul. Poznańska 177 (sala Zeus) w dniu 28 września b.r. o godz.18.00. Wszystkich zainteresowanych koncertem zapraszamy po odbiór ZAPROSZEŃ w Urzędzie Gminy Stare Babice u Alicji Sztyler (promocja gminy, pok. 31) od dnia 17 września b.r., liczba zaproszeń jest ograniczona.
Przetargi gminne. Unieważniono przetarg na dostawę fabrycznie nowego autobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, ponieważ nie została złożona żadna oferta. Przetarg będzie ogłoszony ponownie.

12 września 2008 r. Nr 162
Z prac Komisji Rady Gminy. Dnia 16 września b.r. o godz. 16.00 w sali im. Stanisława Zająca w Urzędzie Gminy w Starych Babicach odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy, tematem którego będzie omówienie projektów uchwał do XXII sesji Rady Gminy Stare Babice.


Sesja Rady Gminy. Dnia 18 września b.r. o godz. 14.00 odbędzie się XXII sesja Rady Gminy. Porządek obrad przewiduje podjęcie 19 uchwał. Z tematami sesji można zapoznać się na tablicach ogłoszeniowych sołtysów oraz na stronie internetowej www.bip.stare-babice.waw.pl
Ogłoszenie przetargów gminnych. Wójt Gminy Stare Babice ogłosił przetargi:
 • na wykonanie projektu modernizacji ul. Lutosławskiego w Klaudynie. Oferty należy składać do dnia 18 września b.r. do godz. 12.00 w Sekretariacie (pok. 18) Urzędu Gminy w Starych Babicach,
 • na pełnienie czynności nadzoru inwestorskiego podczas robót związanych z budową budynku komunalnego z częścią przeznaczoną na Ośrodek Zdrowia w Starych Babicach w Gminie Stare Babice. Oferty należy składać do dnia 19 września b.r. do godz. 12.00 w Sekretariacie (pok. 18) Urzędu Gminy w Starych Babicach.
  Zainteresowani przetargiem mogą odbierać Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia oraz uzyskać informacje w Referacie Inwestycji i Zamówień Publicznych (pok. nr 21, nr tel.022-722-95-36) lub na stronie www.bip.stare-babice.waw.pl.
 • na dostawę fabrycznie nowego autobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Zainteresowani przetargiem mogą odbierać Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia oraz uzyskać informacje u kierownika ZOF-u Adolfa Jarkowca (pok. nr 34, nr tel. 022-722-90-78) lub na stronie www.bip.stare-babice.waw.pl. Oferty należy składać do dnia 18 września b.r. do godz. 12.00 w Sekretariacie (pok. 18) Urzędu Gminy w Starych Babicach.

Zawiadomienie w sprawie ul. Kościuszki i dróg do niej przyległych w Blizne Jasińskiego. Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego podaje do publicznej wiadomości informację, że została wydana decyzja Nr 2105/08 z dnia 04.09.2008 znak AiB 7330/12/L/08 o ustalenie lokalizacji drogi gminnej:
budowa ulicy Kościuszki w Blizne Jasińskiego i w Blizne Łaszczyńskiego, na odcinku od ulicy Chopina do ulicy Granicznej, w tym budowa jezdni i chodników, w granicach działek: ul. Kościuszki dz. nr ew. 138/11,138/6, 138/10, 137/4, 138/9, 212/1, 196/3, 199/3, 201/2, 202/8, 203/5, 203/6, 204/2, 223/5, 205/4, 238/2, 237/2, 255/10, 255/12, 213/2, 215/7, 216/2, 218/2, 234/2, 221/2, 222/2, 233/2, 210/10 wraz z wlotami w drogi boczne od ul. Kościuszki tj. ul. Chopina dz. nr ew. 81/4, ul. Moniuszki dz. nr ew. 96/2, 96/4, 146, ul. Sienkiewicza dz. nr ew.117/13, 117/10, 157/8, ul. Kopernika dz. nr ew. 127, ul. Skargi dz. nr ew. 80/4, 137/5, 168/3, 79/4, 196/3, 196/4, ul. Okrzei dz. nr ew. 210/7w Blizne Jasińskiego oraz dz. nr ew. 19/5, ul. Graniczna dz. nr ew. 9/4, 19/4 i ul. Łaszczyńskiego dz. nr ew. 9/6 w Blizne Łaszczyńskiego w gminie Stare Babice.
Z aktami sprawy można zapoznać się w Wydziale Architektury i Budownictwa Starostwa Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Ożarowie Mazowieckim przy ul. Poznańskiej 129/133 , pokój nr 302 (nr tel. 022-733- 72- 27) w godzinach pracy urzędu (tj. poniedziałek od 9.00 - 17.00, pozostałe dni od 8.00- 16.00). Uwagi i wnioski można składać w terminie 14 dni od daty podania informacji do publicznej wiadomości.
Bezpłatny wyjazd na Agro Show. Wójt Gminy Stare Babice i Ośrodek Doradztwa Rolniczego informują, że organizowany jest wyjazd autokarem na Agro Show do Bednar koło Poznania w dniu 21 września br. Przejazd autokarem jest bezpłatny. Zainteresowanych rolników prosimy o kontakt z panią Marią Matuszewską z Ośrodka Doradztwa Rolniczego (nr telefonu : 0-600 620 206). Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszenia.
IV Letni Festiwal Muzyczny "W Krainie Chopina". Dnia 12 września b.r. (piątek) o godz. 20.00 w Galerii "Wysokie Napięcie" w Starych Babicach ul. Kutrzeby 15 odbędzie się koncert p.t. "Chopin i jazz", w którym wystąpi Trio Andrzeja Jagodzińskiego. Natomiast dnia 14 września ( niedziela) o godz. 19.00 w Kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Starych Babicach odbędzie się koncert kameralny. Zapraszamy!

5 września 2008 r. Nr 161
Nabór pracownika. Wójt Gminy Stare Babice ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy w Urzędzie Gminy Stare Babice kierownika Referatu Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami. Szczegółowe informacje co do wymagań można uzyskać u Sekretarz Gminy Wiesławy Wojtachnio (pok. 16, nr tel. 022-722-92-49) lub na stronie internetowej www.bip.babice-stare.waw.pl. Oferty należy składać do 22 września 2008 r.


Z prac Komisji Rady Gminy. Dnia 9 września b.r. o godzi. 16.00 w sali im. Stanisława Zająca w Urzędzie Gminy w Starych Babicach odbędzie się Komisja Rozwoju Gospodarczego i Budżetu, tematem której będzie zapoznanie się z informacją z wykonania budżetu za I półrocze 2008 r., w tym z realizacją inwestycji gminnych oraz analiza i zaopiniowanie aktualizacji WPI na lata 2009 - 2013.
Dnia 10 września b.r. o godz. 16.00 w sali im. Stanisława Zająca w Urzędzie Gminy w Starych Babicach odbędzie się Komisja Oświaty, Spraw Społecznych, Kultury i Kultury Fizycznej, tematem której będzie zapoznanie się z formami pomocy społecznej dla osób starszych i samotnych.
Ogłoszenie przetargów gminnych. Wójt Gminy Stare Babice ogłosił przetargi:
 • na dostawę nowego fabrycznie (rok produkcji 2008), średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z funkcją ograniczania skażeń ekologicznych na podwoziu z napędem 4 x 4 dla OSP w Starych Babicach. Oferty należy składać do dnia 9 września b.r. do godz. 12.00 w Sekretariacie (pok. 18) Urzędu Gminy w Starych Babicach,
 • na zagospodarowanie Placu Kwirynowskiego. Oferty należy składać do dnia 24 września b.r. do godz. 12.00 w Sekretariacie (pok. 18) Urzędu Gminy w Starych Babicach,
 • na zagospodarowanie terenu zieleni na działce nr ew. 255 (Zielonki) położonej w gminie Stare Babice. Oferty należy składać do dnia 25 września b.r. do godz. 12.00 w Sekretariacie (pok. 18) Urzędu Gminy w Starych Babicach.
  Zainteresowani przetargiem mogą odbierać Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia oraz uzyskać informacje w Referacie Inwestycji i Zamówień Publicznych (pok. nr 21, nr tel.022-722-95-36) lub na stronie www.bip.stare-babice.waw.pl.

Przetargi gminne. W postępowaniu o udzielenie zamówienia w trybie zapytania o cenę pn. "Wykonanie i zainstalowanie systemu informacyjnego na terenie Gminy Stare Babice" zostały złożone trzy ważne oferty. Wybrano najkorzystniejszą ofertę firmy UTAL Sp. z o.o., z Gruszczyna przy ul. Katarzyńskiej 9. Cena oferty wynosi 399 184 zł brutto.
Unieważniono przetarg na dostawę fabrycznie nowego autobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, ponieważ nie została złożona żadna oferta. Przetarg będzie ogłoszony ponownie.
Unieważniono również przetarg na pełnienie czynności nadzoru inwestorskiego podczas robót związanych z budową budynku komunalnego z częścią przeznaczoną na Ośrodek Zdrowia w Starych Babicach. W przetargu wpłynęły trzy oferty, które nie spełniły wymogów specyfikacji. Wykonawcy zostali wykluczeni, a ich oferty odrzucone. Przetarg będzie ogłoszony ponownie.

IV Letni Festiwal Muzyczny "W Krainie Chopina". Dnia 7 września (niedziela) o godz. 17.00 w Kościele Św. Wincentego Ferreriusza obędzie się koncert p.t. "Etniczne Inspiracje", w którym wystąpi Zespół "Swoją Drogą". Kolejny koncert p.t. "Chopin i jazz" w ramach festiwalu odbędzie się 12 września b.r. ( piątek ) w Galerii "Wysokie Napięcie" w Starych Babicach ul. Kutrzeby 15., w którym wystąpi Trio Andrzeja Jagodzińskiego. Zapraszamy!
ARCHIWUM NUMERÓW SERWISU INFORMACYJNEGO

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.