Dzisiaj jest wtorek 1 grudnia 2020 r. imieniny Blanki, Edmunda, Eligiusza
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
OGŁOSZENIA


20.04.2011


Konkurs Super Samorząd 2011
Masz Głos, Masz Wybór

Ruszają zapisy do konkursu Super Samorząd 2011 organizowanego w ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór. Organizacje pozarządowe, grupy mieszkańców, biblioteki oraz inne lokalne instytucje we współpracy z władzami samorządowymi mogą zgłaszać swój udział do 30 kwietnia 2011.

Celem Konkursu, organizowanego przez Fundację im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów, jest budowa dialogu pomiędzy mieszkańcami a władzami samorządowymi, w szczególności poprawa zaangażowania mieszkańców w sprawy gminy oraz skuteczniejszy przepływ informacji na poziomie lokalnym.

W Konkursie nagrodzone zostaną lokalne koalicje, które najlepiej zrealizują cztery zadania:

  • "Jak rozmawiać i współpracować?" - opracowanie i wdrożenie lokalnie obowiązującego dokumentu "Zasady komunikacji i współpracy",
  • "Przestrzeń publiczna - wspólna sprawa" - opracowanie założeń prowadzenia konsultacji społecznych ze szczególnym uwzględnieniem działań dotyczących przestrzeni publicznej,
  • "Otwarta gmina" - wprowadzenie zwyczaju spotkań mieszkańców z radnymi w miejscach powszechnie uczęszczanych. Organizacja dyskusji z udziałem komisji rady gminy,
  • "Co się będzie działo w naszej gminie?" - organizacja spotkania z udziałem wójta/burmistrza/prezydenta i prezentacja planu działania władz oraz budżetu gminy na rok 2012.

- Angażowanie się mieszkańców w sprawy gminy jest niezwykle istotne. Chcemy, aby samorządy współpracowały z ludźmi, którzy obdarzyli ich zaufaniem. Wyrazem tego jest konkurs Super Samorząd 2011. Mamy nadzieję, że dzięki niemu przekonamy, że warto pracować nad komunikacją na poziomie lokalnym, a wypracowane wzorce zostaną na lata. - zachęca Aleksander Smolar, prezes Fundacji im. Stefana Batorego.

Jak można wziąć udział w Konkursie Super Samorząd 2011?

Do 30 kwietnia 2011 należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej: www.maszglos.pl.
W konkursie mogą uczestniczyć - organizacje pozarządowe, grupy mieszkańców, parafie, szkoły, biblioteki, domy kultury oraz media - w partnerstwie z władzami samorządowymi.

Dodatkowych informacji udziela:
Joanna Pieśluk
Masz Głos, Masz Wybór
tel. (22) 536 02 49, e-mail: jpiesluk@batory.org.pl, skype: joannapiesluk
www.maszglos.pl

Akcja Masz Głos, Masz Wybór
Akcja prowadzona jest od 2006 roku przez Fundację im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów. W tym czasie zaangażowało się w nią w sumie około 1200 organizacji i grup nieformalnych, a uczestnicy działali na terenie 485 gmin w całej Polsce.

Koalicja Masz Głos, Masz Wybór
W ramach koalicji prowadzone były kampanie profrekwencyjne: "Pępek Europy" (przed wyborami do Parlamentu Europejskiego 2009), "Gdziekolwiek będziesz, zagłosuj" (przed wyborami prezydenckimi 2010) i dwie odsłony kampanii przed wyborami samorządowymi 2010: "Przyszli radni są tuż obok ciebie! Znasz ich? Przekonaj ich!" oraz "Idź i głosuj świadomie!".

powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.