Dzisiaj jest sobota 22 czerwca 2024 r. imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
OGŁOSZENIA


27.02.2012

Twój Podatek dla gminy - Twoja gmina dla Ciebie!
Przypominamy, że każdy z nas ma wpływ na rozwój babickiej gminy

Gmina Stare Babice od lat rozwija się bardzo dynamicznie, co roku osiedlają się tu nowe osoby. Samorząd realizuje kolejne inwestycje, aby zapewnić wszystkim mieszkańcom odpowiedni standard życia na tym terenie.
Wielu nowych mieszkańców gminy pozostawia sobie dotychczasowy adres zameldowania. Co prawda nie ma dziś obowiązku przemeldowania się w nowe miejsce, jednak dla gminy taka decyzja powoduje dużą stratę wpływów z podatków. Warto wiedzieć, że właśnie z tego powodu budżet gminy traci co najmniej kilka mln zł rocznie. Pieniądze te można zainwestować w infrastrukturę, a zatem w drogi, chodniki, place zabaw, obiekty sportowe, oświetlenie itd.

Proste działanie a duża korzyść dla wszystkich...
Aby osoby niezameldowane mogły rozliczyć swój podatek dochodowy za 2011 r. w Gminie Stare Babice, należy wykonać prostą i bezpłatną procedurę. Wystarczy wypełnić formularz " NIP-3" (dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej) lub nowy formularz wprowadzony od tego roku "ZAP-3", który ma zastąpić formularz "NIP-3" obowiązujący tylko do końca 2012 roku. Osoby prowadzące działalność gospodarczą wypełniają natomiast formularz " CEIDG-1". Jest jeszcze jedna grupa podatników- są to osoby prowadzące działalność gospodarczą, ale nie są one przedsiębiorcami. Do grupy tej zaliczamy np. rolników, osoby wynajmujące mieszkania, podatników podatku od towarów i usług- osoby te wypełniają druk "NIP-7".

Gdzie zaznaczamy zmiany?
W formularzu "NIP-3" należy wpisać w pozycji B4, jako miejsce zamieszkania - Gminę Stare Babice. Jeśli wypełniamy formularz "ZAP-3" to w miejscu B2 wpisujemy adres w naszej gminie. Analogicznie w druku "NIP-7" informację tę zamieszczamy w pozycji B3. Z kolei w formularzu "CEIDG-1" miejsce zamieszkania w naszej gminie wpisujemy w pozycję 04.

Wypełniony formularz "NIP-3", "ZAP-3" lub "NIP-7" należy dostarczyć do urzędu skarbowego właściwego dla miejsca zamieszkania (dla naszej Gminy jest to Urząd Skarbowy Warszawa-Bielany, ul. Skalbmierska 5, 01-844 Warszawa) lub wysłać razem z roczną deklaracją podatkową. Złożenie formularzy jest zwolnione z opłaty skarbowej, druki można pobrać ze strony Ministerstwa Finansów: www.mf.gov.pl (zakładka podatki).
Natomiast formularz "CEIDG-1" (wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej) należy złożyć do Referatu Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Gminy Stare Babice, ul. Rynek 32 lub bezpośrednio do Ministerstwa Gospodarki, jeśli dany przedsiębiorca posiada podpis elektroniczny- certyfikat lub profil zaufany.

Każdy z nas może pomóc w rozwoju gminy…
Wszyscy chcemy mieszkać w ładnej, nowoczesnej gminie. Nie lekceważmy zatem możliwości wzbogacenia gminy swoimi podatkami. Namawiajmy do tego działania sąsiadów i znajomych.

Wszystkie osoby, które dokonają powyższych formalności mogą wziąć udział w konkursie gminnym z nagrodami pt. "Mieszkam w Gminie Stare Babice i tu sprowadzam swój podatek dochodowy", należy w tym celu dodatkowo złożyć kopię wypełnionych formularzy konkursowych w Referacie Ewidencji Ludności w nowym budynku Urzędu Gminy. Informacje na ten temat znajdziecie Państwo na stronach internetowych gminy i w Referacie Rozwoju i Promocji Gminy Stare Babice!

Marcin Łada

Więcej:


wstecz

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.