Dzisiaj jest środa 12 czerwca 2024 r. imieniny Gwidona, Leonii, Niny
OŚWIATA

 

PRZEDSZKOLE W STARYCH BABICACH

Przedszkole w Starych Babicach
05-082 Stare Babice
ul. Polna 40
tel./fax (0-22) 722-91-30
www.przedszkole-starebabice.pl

przedszkole.babice@neostrada.pl

Więcej o przedszkolu: strona www aktualności

Przedszkole w Babicach istnieje od 1989 r. Przedszkole mieści się w piętrowym budynku, składa się z 5 dużych sal, rekreacyjnego holu ze sceną, wygodnej szatni, stołówki i innych funkcjonalnych pomieszczeń.
Do placówki przylega rozległy ogród z wielorakim sprzętem do zabaw i ćwiczeń ruchowych dla maluchów. W roku szkolnym 2007/08 uczęszczało do niego 120 dzieci pogrupowanych w 5 oddziałach, którymi opiekuje się 10 pedagogów.

W przedszkolu realizuje się, obok podstawy programowej opracowanej przez MENiS, także nowatorskie modele nauczania. Są to m.in. „Naturalna nauka języka”, „Dialog z muzyką”. Pedagodzy w pracy z przedszkolakami wykorzystują nowoczesne osiągnięcia dydaktyczne i nowatorskie metody pracy, np. edukację matematyczną wg „Dziecięcej matematyki”, gimnastykę twórczą i formy rozwijania aktywności artystycznej. Ścisła współpraca z rodzicami stanowi podstawę działalności przedszkola i przynosi bardzo dobre rezultaty.

W tradycję przedszkola wpisują się spotkania okolicznościowe z okazji Wigili, Andrzejek, Dnia Mamy, Taty, Babci i Dziadka, bale karnawałowe itp. Ciekawą imprezą jest „Teatr Rodziców”, gdzie dorośli przygotowują przedstawienia dla swoich pociech, jako aktorzy realizując swe marzenia i dając radość dzieciom.

Dzień Dziecka 2011 - "Wędrówki po krajach Unii Europejskiej"

 

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.