Dzisiaj jest czwartek 2 grudnia 2021 r. imieniny Balbiny, Ksawerego, Pauliny
OŚWIATA

 

PRZEDSZKOLE W BLIZNEM JASIŃSKIEGO


4.02.2013

Ferie z bajką

Ferie w Przedszkolu wcale nie muszą być nudne. Przekonały się o tym przedszkolaki z Blizne Jasińskiego, które spędzały je pod hasłem "Ferie z bajką".

Dzieci poznały, przypomniały lub odkryły nowe znaczenie baśni, bajek, z których tak naprawdę nikt nie wyrasta i każdy je kocha.
Przedszkolaki słuchały baśni, które opowiadały im Panie, oglądały przedstawienie kukiełkowe, ale także swobodnie improwizowały znane utwory.

Poprzez bajki staraliśmy się przybliżyć dzieciom uniwersalne wartości jakimi powinny kierować się w życiu.

Miłością do rodzeństwa na przykładzie bajek "Jaś i Małgosia" i "Królewna Śnieżka", akceptacją i tolerancją wobec "inności" pokazanej w bajce "Brzydkie kaczątko", dobrem, które wygrywa zawsze, nie tylko w baśniach.

Każdą przygodę z bajką kończyła plastyczna działalność przedszkolaka. Dlatego w naszym holu powstała wystawa, w której mogliśmy zobaczyć "Kaczą rodzinę"- wykonaną techniką origami, "Chatkę Baby Jagi"- udekorowaną piernikami w kształcie serc, piętrowy śnieżny "Zamek Królowej Śniegu" oraz "plastelinową" dżunglę z Mougli na czele.
Przedszkolaki bawiły się w małych projektantów tworząc z gazet stroje dla Kopciuszka i Królewicza.

A przedszkolaki z zdolnościami "matematycznymi" konstruowały gry planszowe samodzielnie wymyślając jej zasady, ucząc się przy okazji radości z wygranej i radzenia sobie z przegrana. Co wcale dla przedszkolaków nie jest sprawą oczywistą. Zresztą dorośli tez nie lubią przegrywać …

Czy ferie były nudne? Na pewno nie u Nas. Potwierdzić to może wysoka frekwencja wśród przedszkolaków i radość wypisana na ich buziach.

Marzena Borecka


powrót

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.