Dzisiaj jest sobota 23 października 2021 r. imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna
ZDROWIE

PROFILAKTYKA

ARCHIWUM

WAŻNE

ZDROWIE

Zdrowie

18.05.2012

Centrum Medyczne "SORNO"
wśród najlepszych firm medycznych w Polsce!

17 maja br. NZOZ Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne "SORNO" w Starych Babicach otrzymało tytuł "Brązowego Lidera" w prestiżowym konkursie Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia 2011.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w hotelu "Mariott" w Warszawie ogłoszono wyniki Konkursu Liderów Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia. Nagrodzono placówki medyczne, organizacje oraz osoby, które stanowią najlepszy wzór pracy w sektorze służby zdrowia. Konkurs corocznie organizuje czasopismo pt. "Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia". Zwycięzców wyłania 10-osobowa Kapituła złożona z przedstawicieli rynku medycznego w Polsce. Skład Kapituły tworzą m.in. dr Beata Małecka-Libera (Wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Zdrowia), dr n. med. Krzysztof Kordel (Rzecznik Praw Lekarzy) i Urszula Jaworska (współzałożycielka Fundacji własnego imienia).

Nagrody przyznano m.in. w dziedzinach : "Innowacyjnych pomysłów w ochronie zdrowia", "Działalności na rzecz pacjenta", "Promocji zdrowia i profilaktyki" oraz "Menagera skutecznego zarządzania".

Wśród nagrodzonych instytucji znalazły się: Instytut Patologii i Fizjologii Słuchu w Warszawie, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Polsko Niemiecka Akademia Zdrowia. Nagrodzono także znane osoby w świecie medycznym m.in.: Ministra Krystynę Barbarę Kozłowską- rzecznika praw pacjentów. Tytuł "Brylantowego Lidera" przyznano prof. dr hab. Marianowi Zębali - Dyrektorowi Śląskiego Centrum Chorób Serca.

W imieniu Centrum Medycznego "SORNO" nagrodę odebrał kierownik placówki dr Krzysztof Sarnacki. Pamiątkowy dyplom i statuetkę wręczyli: Zygmunt Kamiński - Dyrektor Komitetu Naukowego Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia i Urszula Jaworska.

 

Kapituła doceniła rolę babickiego ośrodka w dziedzinie poprawy dostępu pacjentów do leczenia, zwiększenie świadomości zdrowotnej wśród mieszkańców gminy i rozbudowaną ofertę specjalistyczną placówki oferującej na miejscu możliwość wykonywania wielu badań i drobnych zabiegów.

Dr Krzysztof Sarnacki odbierając nagrodę powiedział: dziękuje Kapitule Konkursu za to wyróżnienie, jest to nagroda za ciężką pracę wszystkich pracowników naszego Centrum Medycznego. Szczególnie dziękuję właścicielom "SORNO"- Edycie i Jackowi Stankiewiczom oraz menagerowi ośrodka Marcinowi Palczakowi za to, że stworzyli nowoczesną placówkę. Pracujemy już 2 lata i ciągle się rozwijamy. Mamy nadzieję na dalszy rozwój placówki i dalszą poprawę opieki nad pacjentami. Pragnę podkreślić doskonałą współpracę ośrodka z władzami gminy - z Wójtem Krzysztofem Turkiem i jego zastępcą Marcinem Zającem. Dzięki temu udało się właściwie zorganizować pracę przychodni.

To, że w ciągu 2 lat stworzono placówkę, która została nagrodzona przez Kapitułę prestiżowego konkursu, daje Zarządowi Centrum Medycznego bodziec do dalszej pracy. "SORNO" chce być nowoczesną przychodnią i dobrze służyć pacjentom. NFZ ogłosił nowe konkursy dotyczące kontraktów, być może zatem, już za kilka tygodni uda się rozszerzyć zakres bezpłatnych usług świadczonych przez ośrodek.

Mała babicka placówka znalazła się w gronie nagrodzonych dużych ośrodków medycznych, fundacji i szpitali realizujących wielkie projekty. Wśród wyróżnionych osób są sławy medyczne i wspaniali menadżerowie. Cieszy nas to, że Stare Babice po raz kolejny zostały zauważone.

MŁ.

 


wstecz

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.