Dzisiaj jest sobota 23 października 2021 r. imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna
ZDROWIE

PROFILAKTYKA

ARCHIWUM

WAŻNE

ZDROWIE

Zdrowie

15.06.2012

Zdrowie

6.07.2012

Nowy plan ratownictwa medycznego na Mazowszu

Uwaga! zmiana numerów telefonów w związku z nowym planem ratownictwa medycznego na Mazowszu.

W związku z wejściem nowego planu ratownictwa medycznego na Mazowsze informujemy, że Biuro Wezwań (dyspozytornia) ze Stacji Ratownictwa Medycznego w Błoniu zostaje przeniesiona do Centrum Dyspozytorskiego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" SPZOZ w Warszawie.

Od dnia 1 lipca 2012 r. informacje o pacjentach zabranych z miejsc publicznych, poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pacjentach przekazanych do szpitali można uzyskać pod numerem telefonu 22 19 790

Od dnia 1 lipca 2012 r. pozwolenia na organizację imprez masowych na terenie Powiatu Warszawskiego Zachodniego udziela WSPR i TS "Meditrans" ulica Poznańska 22 w Warszawie.

Na terenie Powiatu Warszawskiego Zachodniego miejsca wyczekiwania karetek pozostają bez zmian i znajdują się w: Błoniu, Ożarowie Mazowieckim, Starych Babicach i Łomiankach.

Nowy plan ratownictwa wszedł w życie 01.07.2012r., będzie obowiązywał przez trzy lata. Województwo podzielone jest na 6 rejonów operacyjnych ze 127 miejscami wyczekiwania karetek. Liczba zespołów nie zmieniła się, nakłady finansowe wzrosły. Rejony będą obsługiwane przez podmioty, które wygrały konkursy przeprowadzone przez mazowiecki NFZ.
"Większe rejony to więcej środków, większa liczba karetek w gestii dyspozytora, a to oznacza szybszą pomoc dla potrzebujących oraz dalsze podnoszenie jakości usług ratowniczych" - podkreślił Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

Mazowiecki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia między 4 kwietnia a 14 czerwca br. przeprowadził konkursy na świadczenie usług ratownictwa medycznego w rejonach operacyjnych (RO). Od 1 lipca będą je obsługiwać:

  • RO Nr 1 dyspozytornia Warszawa - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego “Meditrans” w Warszawie;
  • RO Nr 2 dyspozytornia Płock - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku;
  • RO Nr 3 dyspozytornia Radom - Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Radomiu;
  • RO Nr 4 dyspozytornia Siedlce - “RM-Meditrans” Stacja Pogotowia Ratunkowego w Siedlcach;
  • RO Nr 5 dyspozytornia Ostrołęka - “Meditrans Ostrołęka” Stacja Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce;
  • RO Nr 6 dyspozytornia Grodzisk Mazowiecki - Falck Medycyna Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie.

(arch pwz)

wiecej na stronie:
www.mazowieckie.pl


wstecz

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.