Dzisiaj jest czwartek 13 czerwca 2024 r. imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana
O Gminie


Nagrody dla Gminy Stare Babice

W 2003 roku Gmina Stare Babice uzyskała certyfikat, tytuł oraz godło promocyjne - Gmina Fair Play.

Stare Babice laureatem

Certyfikat ZPP dla Gminy Stare Babice

2009 2007 2008

Zdrowa Gmina

NAGRODY i CERTYFIKATY

Gmina Fair Play

W 2003 roku Gmina Stare Babice uzyskała certyfikat, tytuł oraz godło promocyjne "Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji. Tym samym doceniona została konsekwentnie prowadzona przez babicki samorząd polityka zrównoważonego rozwoju.

„Gmina Fair Play” jest to ogólnoplolski konkurs organizowany od 2002 r. przez Krajową Izbę Gospodarczą i Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym.

Do edycji zakończonej 8 października 2003 r. zgłosiły się 64 gminy z całej Polski, 44 z nich uzyskały certyfikat „Gmina Fair Play”. Stare Babice znalazły się wśród nagrodzonych w kategorii „gmin wiejskich i małych miast” – do 25 tys. mieszkańców. Pozostałe kategorie to: gminy miejskie oraz turystyczne.

Założeniem organizatorów jest wyróżnienie wzorcowych społeczności lokalnych, promujących rozwój, który przynosi korzyści miejscowej społeczności i inwestorom. Konkurs jest otwarty dla gmin, które potrafią udowodnić, że w trakcie mijającego roku zrealizowały projekty inwestycyjne, miały prawo do podejmowania decyzji administracyjnych w zakresie inwestycji i na ich terenie nie ma zarządu komisarycznego.

Rywalizacja trwa przez cały rok i przebiega dwuetapowo. W pierwszym z nich samorządy wypełniały ankiety, zawierające informacje dotyczące m.in. charakteru ekonomicznego gminy, budżetu, oferty inwestycyjnej, promocji gospodarczej, otwartości miejscowej społeczności wobec inwestorów zewnętrznych czy dotychczasowych osiągnięć w przyciąganiu inwestorów. W drugim etapie sędziowie konkursu sprawdzali wiarygodność informacji zawartych w ankietach i wizytowali gminy, które zakwalifikowały się do tej części rywalizacji. Duże znaczenie w weryfikacji uczestników ma opinia inwestorów związanych z daną społecznością. Oceniają oni m.in. szybkość obsługi, terminowość zobowiązań czy przejrzystość zasad dotyczących realizacji inwestycji.

Po pozytywnym przejściu drugiego etapu gmina uzyskuje tytuł, godło promocyjne i certyfikat „Gmina Fair Play”

wstecz

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.