Dzisiaj jest sobota 22 czerwca 2024 r. imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza
O Gminie


Nagrody dla Gminy Stare Babice

W 2003 roku Gmina Stare Babice uzyskała certyfikat, tytuł oraz godło promocyjne - Gmina Fair Play.

Stare Babice laureatem

Certyfikat ZPP dla Gminy Stare Babice

2009 2007 2008

Zdrowa Gmina

NAGRODY i CERTYFIKATY

dyzur

II edycja rankingu
"Europejska gmina, europejskie miasto"

W II edycji rankingu Gazety Prawnej "Europejska gmina, europejskie miasto" zakwalifikowaliśmy się na 12 miejscu w województwie mazowieckim biorąc pod uwagę wartość dofinansowania samorządów z Unii Europejskiej. W zeszłym roku zajęliśmy 2 miejsce.

Ranking sporządzony został na podstawie zbieranych przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego informacji o wartości umów o dofinansowanie, podpisanych z Unią Europejską przez administrację rządową, instytucje samorządowe, organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorstwa. Decydująca o kolejności punktacja jest sumą ważoną trzech mierników: wartości umów w relacji do liczby mieszkańców, wartości przeciętnego projektu unijnego oraz liczby projektów przypadających na 1 tys. mieszkańców miasta lub gminy. Preferowana była wielkość projektów. Zastosowana została wspólna punktacja dla całego kraju.
W ciągu 2007 roku Mazowszu udało się pozyskać o ponad 1,1 mld zł więcej z funduszy unijnych (4 mld zł na koniec 2006 roku wobec 5,1 na koniec 2007 roku).

Natomiast zajmujemy 2 miejsce, zaraz po Warszawie, jako gmina, która najlepiej wydaje unijne pieniądze z projektów regionalnych ZPORR.

wstecz

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.