Dzisiaj jest sobota 23 października 2021 r. imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna
KULTURA

 

 

WIADOMOŚCI KULTURALNE
Untitled Document

Konkurs fotograficzny "Przez moje okno"
pamięci Księdza Kanonika Wacława Kurowskiego

Miło nam poinformować, iż jury konkursu fotograficznego "Przez moje okno" ogłoszonego przez nasze Stowarzyszenie wyłoniło zwycięzców konkursu fotograficznego. Na konkurs napłynęło wiele ciekawych zdjęć. Prezentowały one różny poziom: od amatorskiego "pstrykania" do bardzo przemyślanych i dopracowanych ujęć. Mieliśmy nie lada kłopot z wyłonieniem tych, które najlepiej naszym zdaniem oddawały ducha wiersza ks. Kurowskiego. Najchętniej nagrodzilibyśmy wszystkich...

Wybraliśmy 30 prac z przeznaczeniem na wystawę pokonkursową. Spośród nich wyłonione zostały cztery prace, które nagrodzimy:

I nagroda - Dymitr Miłowanow.

Autor nadesłał kilka fotografii, nam najbardziej spodobało się zdjęcie MAR6112. Zdjęcia Pana Dymitra są pełne tajemniczej aury, malowanej rozproszonym przez mgłę światłem.

II nagroda - Mirosław Zadrożny.

Pan Mirosław nadesłał na konkurs wiele zdjęć dokumentujących ciekawe miejsca naszej gminy, m.in. lipkowski kościółek i kapliczki w naszej okolicy. Nagrodę przyznaliśmy za zdjęcie Jesień.

III nagroda - Marek Bodył.

Pan Marek jest autorem bardzo ładnych ujęć naszych pól i lasów. Urzekło nas piekne ujęcie ośnieżonych koron drzew. Nagrodę przyznaliśmy jednak za zdjęcie Stare Babice 2. Fotografia spodobała się nam ze względu na fakt, że powstała nocą, przy kilku różnych źródłach światła, co dało ciekawy efekt wizualny.

III nagroda - Piotr Matuszewski.

Od Pana Piotra otrzymaliśmy piękne zdjęcia przyrody (ptak, motyl). Nagrodzone zdjęcie "Energia" zaintrygowało nas. Słupy energetyczne i linie przesyłowe są jednym ze stałych elementów krajobrazu naszej gminy, rzadko się jednak zdarza, abyśmy popatrzyli na nie jako na coś pięknego. Niezwykła jest też perspektywa zdjęcia.

Przyznaliśmy 2 wyróżnienia:

Zenon Lasota za zdjęcie "Pałac bajkowy".

Pan Zenon przedstawił na nim swoje włości w widoczku jak z pocztówki.

Jarosław Wasilewski za zdjęcie "Obraz 2", który z powodzeniem mógłby stanowić ilustrację do słów wiersza ks. Kurowskiego.

Kilkanaście wybranych prac zostanie poddanych pod głosowanie internautów. Mamy nadzieję, że przyznane przez internautów nagrody wyróżnią także te zdjęcia, które nie znalazły się na liście zdjęć nagrodzonych przez jury.

Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy. Nagrody główne to: albumy na fotografie, ramki na fotografie i kalendarze z sentencjami na każdy dzień roku. O terminie i miejscu uroczystego wręczenie nagród zawiadomimy wszystkich uczestników telefonicznie lub mailowo.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Stowarzyszenie Przyjaciół Lipkowa i Okolic
www.lipkow.net

powrót

 

OGŁOSZENIA


KONKURSY

Babickie Ogrody 2013

wynniki

Pocztówka Jubileuszowa


FOTOGRAFICZNY
Nakręcone Mazowsze

FOTOGRAFICZNY

KPN w ObiektywieGminna
Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach
zaprasza
Centrum Kultury IZABELIN

zaprasza
LINKI

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.