Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2024 r. imieniny Aliny, Anety, Benona
KULTURA

 

 

WIADOMOŚCI KULTURALNE
Untitled Document


29.10.2010

"Lato w Obiektywie"
Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

21 października o godz. 18.30 w sali koncertowej Szkoły Podstawowej w Starych Babicach nastąpiło rozstrzygnięcie VII edycji konkursu "Lato w Obiektywie".
Spotkanie prowadziły po raz pierwszy dwie uczestniczki grupy "Młodzi z Pasją" - Marysia Biczek oraz Agata Siemiątkowska. Przed ogłoszeniem werdyktu jury, publiczność obejrzała krótkie przedstawienie młodzieżowej grupy teatralnej pod kierunkiem pani Ludmiły Miłowanow oraz Izabelli Kurowskiej-Branderburskiej.

Przedstawienie składało się z dwóch etiud.
Pierwsza etiuda był to fragment spektaklu, którego premiera odbyła się w końcu ubiegłego roku pt. "Pudełko zwane wyobraźnią" - fantazja poetycko - pantomimiczna inspirowana muzyką Fryderyka Chopina w wykonaniu klasycznym i jazzowym. W przedstawieniu brali udział uczniowie szkoły podstawowej, którzy należą do grupy teatralnej.

Etiuda I

Etiuda II

Drugą etiudą teatralną był spektakl na podstawie bajki - Leciutkie "Pa" autorstwa Eugena Klueva do Smutnego Walca J. Sibeliusa. Była to replika przedstawienia sprzed kilku lat zaprezentowana przez absolwentki babickiej podstawówki.
- Uczniowie bardzo się zmobilizowali i przygotowali do tego przedstawienia. Widać było duże zaangażowanie z ich strony - powiedziała pani Ludmiła Miłowanowa.

Publiczność

Po krótkim wstępie otwarto wernisaż fotograficzny "Lato w Obiektywie". Zanim ogłoszono werdykt z przyjemnością posłuchaliśmy autorów zdjęć, którzy opowiedzieli o swoich pracach. Mogliśmy podziwiać fotografie, które powstały podczas tegorocznych wakacji. Przedstawiały one: ciekawe miejsca warte odwiedzenia, krajobrazy, przedmioty, ludzi i zwierzęta. Na konkurs nadesłano 170 prac, ale tylko 20 zaprezentowano na wystawie. Zdjęcia musiały spełniać takie wymagania jak: zgodność z tematem, prawidłowa technika oraz ładna kompozycja.

W tym roku prace oceniał Pan Marcin Kraszewski, który aktywnie działał w Kole Fotografii Przyrodniczej przy Wydziale Biologii UW prowadząc cotygodniowe seminaria, a także wystawy, prezentacje i plenery w Polsce i zagranicą. Dzięki jego pomocy wybrano najciekawsze zdjęcia i zaprezentowano je szerszej publiczności.
- Ponieważ wiem, że z technicznych względów fotografia nigdy nie jest wiernym odbiciem rzeczywistości wierzę, że każde zdjęcie jest tak naprawdę naszą interpretacją świata i to o niej i o nas samych opowiada - powiedział pan Marcin.

Po etapie selekcji nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu.
Jury w składzie: Marcin Kraszewski oraz członkowie Towarzystwa Muzycznego im. Kazimierza Wiłkomirskiego podjęli decyzję o przyznaniu nagród.


I miejsce Łukasz Praski

Pierwsze miejsce przyznano Łukaszowi Praskiemu za zdjęcie przedstawiające mewę na tle kurortów rybackich. Fotografia została zrobiona we Władysławowie w tamtejszym porcie. Łukasz mieszka w Zielonkach i jest studentem trzeciego roku Zarządzania i Inżynierii Produkcji. Od czterech lat zajmuje się fotografią amatorsko, ale wiąże z tym swoją przyszłość. Jego ulubionym tematem są krajobrazy, sport, a ostatnio ludzie.


Drugie miejsce zajęła Sylwia Gołębiewska za zdjęcie przedstawiające jej siostrę na tle pięknego zachodu słońca. Fotografia została wykonana nad morzem w Karwi. Sylwia mieszka w Koczargach Starych i jest uczennicą III klasy gimnazjum. Najbardziej lubi fotografować swoją siostrę i konie.

 

II miejsce Sylwia Gołębiewska


III miejsce Jakub Klęczar

Trzecie miejsce otrzymał Jakub Klęczar za fotografię przedstawiającą kawiarenkę znajdującą się nieopodal dworca Warszawa Powiśle. Zdjęcie zostało wykonane z mostu Poniatowskiego. Jakub jest mieszkańcem Starych Babic. Studiuje Mechaniką i Budowę Maszyn w Chełmie. Fotografią zajmuje się amatorsko, a zdjęcia wykonuje przy okazji różnych podróży i spacerów. Najbardziej lubi uwieczniać na zdjęciu to co zobaczy i wyda się jemu dobre do sfotografowania.


Wyróżnienie Paulina Więckowska

Wyróżnienie przyznano Paulinie Więckowskiej za zdjęcie żabki. Fotografia została wykonana w Rezerwacie Karsiborska Kępa na wyspie Karsibór. Paulina jest mieszkanką Starych Babic i absolwentką Turystyki i Rekreacji. Fotografią zajmuje się amatorsko od pięciu lat, jej ulubionym tematem są krajobrazy, zachody słońca, a ostatnio zwierzęta.

Laureaci konkursu
"Lato w Obiektywie" od lewej:
siostra nieobecnego Jakuba Klęczara,
Sylwia Gołębiewska,
Łukasz Praski

 

Wszystkie zaprezentowane fotografie warte były obejrzenia. Dzięki uczestnikom wernisażu mogliśmy poczuć klimat wakacji, który został zamknięty w ich jednym spojrzeniu.
Spotkanie z pracami fotograficznymi pozwoliło również poczuć wakacyjny klimat w ten chłodny październikowy wieczór.
Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu .

Paulina Więckowska
Red. B.B.

wstecz

OGŁOSZENIA


KONKURSY

Babickie Ogrody 2013

wynniki

Pocztówka Jubileuszowa


FOTOGRAFICZNY
Nakręcone Mazowsze

FOTOGRAFICZNY

KPN w ObiektywieGminna
Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach
zaprasza
Centrum Kultury IZABELIN

zaprasza
LINKI

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.