Dzisiaj jest niedziela 14 lipca 2024 r. imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
KULTURA

 

 

WIADOMOŚCI KULTURALNE

08.09.2010

Dzień otwarty w Kampinoskim Parku Narodowym. Relacja

W sobotę 4 września odbył się dzień otwarty Kampinoskim Parku Narodowym.

Podczas tego dnia można było zwiedzić m.in. ośrodki edukacyjne KPN, ośrodek dydaktyczno-muzealny w Granicy, gospodarstwo szkółkarskie w Julinku. Uczestnicy spotkania mieli także okazję pospacerować czarnym szlakiem po obszarze ochrony ścisłej "Kaliszki". Podczas tego spaceru zapoznali się z typową roślinnością, światem zwierzęcym, a także z warunkami abiotycznymi kształtującymi ekosystem lasu.

Uczestnicy odwiedzili także Centrum Edukacji, w którym mogli m.in. podziwiać wystawy, zobaczyć czym dyrekcja parku zajmuje się na co dzień oraz obejrzeć film "Z łosiem w herbie".
Po południu przy budynku Dyrekcji KPN odbyła się prezentacja sprzętu przeciwpożarowego i pokaz akcji gaśniczej. Zgromadzonym bardzo podobał się pokaz a dzieci były zachwycone. Następnie wszyscy mogli podziwiać samochód strażacki od środka a także zobaczyć jego wyposażenie. W szczególności dla najmłodszych uczestników była to wielka atrakcja.
Zgromadzeni mogli również poznać szczegóły prowadzonego monitoringu środowiska i badań naukowych. Pracownik służby KPN opowiadała o faunie i florze a także o monitoringu zwierząt, rodzajach termometrów oraz o sposobach oceny wilgotności powietrza.

Po prezentacji spora część osób udała się na Polanę Jakubów, gdzie odbyło się spotkanie przy ognisku, konkursy z nagrodami a także pożegnanie.
Pogoda tego dnia dopisała a frekwencja była zadowalająca, nastroje wszystkich uczestników były jak najbardziej pozytywne.

Tekst i zdjęcia Paulina Więckowska

wstecz

OGŁOSZENIA


KONKURSY

Babickie Ogrody 2013

wynniki

Pocztówka Jubileuszowa


FOTOGRAFICZNY
Nakręcone Mazowsze

FOTOGRAFICZNY

KPN w ObiektywieGminna
Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach
zaprasza
Centrum Kultury IZABELIN

zaprasza
LINKI

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.